Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Fallon prodává sídlo v NY. Vodní dráha u Vltavy. Kanada bude truchlit nad oběťmi covidu-19

Kateřina Ostrejšová
09. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Jimmy Fallon

Moderátor “Tonight Show” Jimmy Fallon společně se svojí manželkou Nancy Juvonen prodávají byt v centru Manhattanu. Rada hlavního města Prahy schválila odkoupení pozemku v Troji, kde má vzniknout Park vodních sportů. Kanadská vláda vyhlásila 11. března “Národní den dodržování” a vyzvala Kanaďany, aby uctili památku všech, které kvůli koronaviru ztratili. 

Praha 1 se připojila k evropským městům řešícím krátkodobé ubytování 

Otevřít v galerii (5)
Staroměstské náměstí
Staroměstské náměstí Zdroj: Freepik.com

Od začátku března má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která kontroluje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb, nazývá se Aliance evropských měst. Aliance je uskupením evropských metropolí a významných turistických destinací, sdružujícím města jako Amsterdam, Atény, Barcelona, Berlín, Brusel, Londýn, Mnichov, Paříž či Praha. Ačkoliv je Praha jako hlavní město zastoupena v Alianci od roku 2020, první pražská městská část, které se krátkodobé pronájmy dotýkají nejvíce, dosud v tomto významném orgánu svého zástupce neměla. To se nyní – díky Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Prahy 1 – změnilo. 

„Ve Výboru si uvědomujeme, že potřebujeme vymahatelný právní rámec, a protože otázka krátkodobých ubytovacích služeb je nadnárodní povahy, jsem ráda, že se díky Alianci můžeme aktivně podílet na tvorbě evropských právních nástrojů, které nastaví jasná pravidla,“  

popsala Bronislava Sitár Baboráková, předsedkyně Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života. Výbor a Prahu 1 zastupuje právník Jan Eisenreich, který se dlouhodobě věnuje problematice krátkodobého ubytování v bytech. 

Nová vodní dráha u Vltavy  

Otevřít v galerii (5)
Parta na raftu.
Parta na raftu. Zdroj: Lodenicetroja.cz

Rada hlavního města Prahy schválila odkoupení pozemku v Troji, kde má vzniknout Park vodních sportů. Ten bude sloužit profesionálním sportovcům i široké veřejnosti. Za pozemek zaplatí hlavní město jeho vlastníkům dohromady 541 tisíc korun.  

„Ani v době covidu se nesmí zapomínat na strategické rozvojové projekty města, kde velká řada Pražanů bude moci trávit svůj volný čas,“  

říká radní pro oblast majetku Jan Chabr. Stavba bude mít dvě etapy: v první z nich vznikne nová slalomová dráha pro vodní sporty, navazující druhá etapa pak bude zahrnovat převážně parkovou úpravu okolních ploch. Nová dráha pro vodní slalom bude na délku měřit zhruba 270 metrů, areál by měl mít kapacitu 1 500 diváků. Bude tak splňovat parametry pro pořádání velkých sportovních akcí jako jsou mistrovství světa nebo závody světového poháru. Primárně však bude určen pro tréninky sportovců ve vodním slalomu, raftingu nebo rodeu na divoké vodě a k dispozici bude i pro cvičení a soutěže složek integrovaného záchranného systému.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Tisíce protestujících žen v Barceloně  

Otevřít v galerii (5)
Ženy mají ruce nad hlavou.
Ženy mají ruce nad hlavou.Zdroj: Freepik.com

Včera, k mezinárodnímu dni žen, protestovalo tisíce žen ve Španělsku proti násilí a podporu rovnoprávnosti. V zemi, kde jsou ženská práva v posledních letech v politickém popředí, se největší demonstrace konala v centru města Barcelony. Většina protestujících mělo transparenty fialové barvy, na kterých bylo napsáno například “Násilí mužů je také pandemie”. 

I přesto, že byl barcelonský protest schválen předem, účast byla kvůli koronaviru omezena na 3500 lidí, kteří museli udržovat odstup. Naopak v Madridu byly pochody zakázány s kritikou, že loňské shromáždění pomohlo šířit virus. I přesto se pár vzdorujících našlo a zhruba 50 žen protestovalo na slavném náměstí Puerta del Sol.  

Kanada bude truchlit nad oběťmi covidu-19 

Otevřít v galerii (5)
Kanadská vlajka.
Kanadská vlajka. Zdroj: Pixabay.com/ElasticComputeFarm

Kanadský premiér Justin Trudeau uvedl, že si země ve čtvrtek připomene více než 22 tisíc obětí covidu-19 a vzdá hold těm, kteří s tímto virem bojují. Vláda vyhlásila 11. března “Národní den dodržování” a vyzvala Kanaďany, aby uctili památku všech, které kvůli koronaviru ztratili.  

“Myšlenkou je také vzdát hold všem, kteří pokračují v tvrdé práci a přinášejí neuvěřitelné oběti v boji proti viru,“  

uvedl Trudeau v pondělním prohlášení. Kanada konečně dostala druhou vlnu pod kontrolu a mnoho provincií uvolňuje zdravotní omezení. I přesto někteří odborníci varují, že třetí vlna, doprovázena ještě nakažlivějšími variantami, může být na cestě. Vláda je uprostřed zrychlování očkování, které bylo o dost pomalejší než v mnoha jiných vyspělých zemích. Kanada nyní očekává, že do konce června bude podáno 36,5 milionů schválených dávek. 

Jimmy Fallon prodává své New Yorské sídlo 

Otevřít v galerii (5)
Jeden z pokojů v bytě Fallona.
Jeden z pokojů v bytě Fallona. Zdroj: Profimedia.cz

Moderátor “Tonight Show” Jimmy Fallon společně se svojí manželkou Nancy Juvonen prodávají byt v centru Manhattanu. Pár za nemovitost chce 330 milionů korun. Fallon byt koupil v roce 2002, ještě předtím, než se oženil s Juvonen. Za společné roky však postupně odkoupili další tři byty v horních patrech historické budovy Gramercy Park. Z jednoho bytu se tak staly rovnou čtyři se šesti ložnicemi a pěti koupelnami.  

Fallon a Juvonen přeměnili komplex na útulné a barevné sídlo. Obnovili například původní podlahy z tvrdého dřeva a okenní rámy, sahající až do roku 1883, kdy byla budova postavena. Interiér zahrnuje tapety ze 40. let a celkovou pestrobarevnost jednotlivých místností.  

To je od nás z Ranního ptáčete vše. Budeme se těšit zase zítra! A nezapomeňte na slova Enza Ferrariho:  

“Když o tom dokážeš snít, dokážeš to i uskutečnit.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze