Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Federer je opět nejlépe placeným tenistou. Proč zvažují vysoké školy výuku na dálku?

Barbora Večeřová
26. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Nejlépe placeným tenistou je opět Federer

Epidemie koronaviru navzdory predikcím zpomaluje, případů je o 15 procent méně než před týdnem. Poslanci ANO se dohodli na vyvolání hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy.

Nejlépe placeným tenistou je opět Federer

Bývalý první hráč světového žebříčku Roger Federer je 17. rokem v pozici nejlépe placeného tenisty, přestože už více než rok nehraje. Podle přehledu magazínu Forbes i tak za uplynulý rok inkasoval z reklamních a sponzorských smluv a dalších aktivit 90 milionů dolarů. Na druhé místo se dostala Japonka Naomi Ósakaová, která si vydělala 56,2 milionu.

 

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Epidemie koronaviru zpomaluje

Ve čtvrtek přibylo 1617 potvrzených případů nákazy koronavirem, o 15 procent méně než před týdnem. Pokles množství nových případů za celý týden byl stejně výrazný. Za posledních sedm dní bylo zaznamenáno celkem 10.998 nově nakažených, přibližně o 15 procent méně než v minulém týdnu.

 

Poslanci ANO vyvolají jednání o nedůvěře

Poslanci ANO vyvolají jednání o vyslovení nedůvěře vládě Petra Fialy. Po schůzi klubu to novinářům řekla jeho předsedkyně Alena Schillerová. Důvodem je aféra kolem kontaktů nového ředitele civilní rozvědky Petra Mlejnka s podnikatelem Michalem Redlem obviněným v korupčním případu Dozimetr a složitá hospodářská situace, kterou kabinet podle zástupců ANO neřeší. Vzhledem ke sněmovní koaliční většině je pravděpodobné, že pokus o vyslovení nedůvěry kabinetu nemá moc šancí na úspěch. 

Otevřít v galerii (2)
Vláda Petra FIaly bude čelit hlasování o nedůvěře
Vláda Petra FIaly bude čelit hlasování o nedůvěřeZdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Slavia i Slovácko postoupil do skupiny Konferenční ligy 

Fotbalisté pražské Slavie porazili v odvetě závěrečného 4. předkola Evropské konferenční ligy Raków Čenstochová 2:0 po prodloužení a postoupili do skupiny, v první minutě rozhodoval Ivan Schranz. Fotbalisté Slovácka zvítězili i v odvetném utkání, jediný gól zápasu dal Vlasij Sinjavskij. 

Otevřít v galerii (2)
Fotbalisté Slavie postupují
Fotbalisté Slavie postupují Zdroj: Profimedia

Vysoké školy zvažují výuku na dálku 

Vysoké školy uvažují nad dálkovou výukou. Náklady na energie se podle současného vývoje cen mnohonásobně zvednou, nebudou tak schopny bez pomoci státu energie zaplatit. O vládní pomoci se tedy zatím jedná. 

Zdroje: ČTK

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze