Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Ferimu hrozí až deset let vězení. Zeman jmenoval nové soudce, dva odmítl. V souboji salát versus Trussová vydržel déle salát

Barbora Večeřová
21. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Dominik Feri si možná odsedí deset let za mřížemi

Poslední Ranní ptáče tohoto týdne je tu. A co zajímavého se stalo před víkendem? Zřejmě nejvíce rezonovala rezignace britské premiérky Liz Trussové, která se od první chvíle očekávala. Britský bulvár se rozhodl krátkou trvanlivost političky ve funkci demonstrovat na souboji mezi ní a hlávkou salátu. Včera večer v živém vysílání ohlásili vítěze. Stal se jím salát. 

Bývalému poslanci Ferimu hrozí deset let vězení za znásilnění 

Policie navrhla obžalovat ex poslance Dominika Feriho ze tří případů znásilnění. Již dříve uvedla, že mu hrozí až deset let, protože je stíhán i za trestný čin spáchaný na dítěti, v jeho případě šlo o sedmnáctiletou dívku. Feri podobná tvrzení odmítl, omluvil se ale za „nevhodné“ a „nepatřičné“ chování. Po prvním policejním obvinění prohlásil, že je připravený dokázat svou nevinu. 

 

Piráti a Praha sobě uzavřeli dohodu, že v povolebních jednáních budou postupovat spolu 

Piráti a Praha sobě spolu v Praze uzavřeli Alianci pro stabilitu. Znamená to tedy, že v povolebních jednáních budou postupovat spolu. Důvodem je velmi pomalý postup povolebního vyjednávání. Novinářům to včera sdělil primátor Zdeněk Hřib za Piráty a starosta Prahy 7 Jan Čižinský za Praha Sobě. 

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

"Vyjednávání nepostupují tak, jak by měla. Jsou čtyři týdny po volbách a nejsou hmatatelné výsledky a teprve nyní se scházejí programové týmy. Jednání jsou pomalá, to je objektivní realita," 

vysvětlil Hřib.

 

Zeman jmenoval téměř padesát nových soudců 

Necelou padesátku nových soudců jmenoval na pražském hradě prezident Miloš Zeman. Z původního seznamu těch, kteří byli na tento post schváleni, odmítl jmenovat podle očekávání státní zástupce Marka Bodláka a Petra Babku. Při projevu k soudcům řekl, že tyto dva nejmenoval proto, že je dohnaly jejich staré hříchy, podle něj by každý uchazeč o jakoukoliv funkci měl do této funkce vstupovat s čistým štítem. Nová vlna soudců se týká zejména hlavního města a Moravy a Slezska. Mezi jmenovanými převažují ženy, jmenovaných jich bylo 35. 

 

Zemřel šéf pražské mordparty Jiří Markovič

Zemřel legendární kriminalista Jiří Markovič, který by v příštím měsíci oslavil osmdesáté narozeniny. Mezi jeho nejznámější případy patří dopadené takzvaného spartakiádního vraha nebo případ vraha a kanibala Ladislava Hojera. V lednu 1977 nastoupil na odbor vyšetřování hlavního města Prahy, od roku 19á6 řídil jedno z tehdejších dvou oddělení vražd. Byl také inspirací a mentorem pozdějšího šéfa pražské mordparty Josefa Mareše.

Otevřít v galerii (2)
Jiří Markovič by příští měsíc oslavit 80. narozeniny
Jiří Markovič by příští měsíc oslavit 80. narozeninyZdroj: Profimedia

Salát versus Trussová. V sázce britského bulváru vydržel déle salát 

Britská premiérka rezignovala po pouhých 44 dnech ve funkci. Kvůli svému chaotickému působení na postu premiérky se stala terčem bulváru, který si vymyslel bizarní sázku. Sledoval totiž, pokud bude mít delší životnost Lizz Trussová na postu premiérky nebo hlávka ledového salátu. Bulvární list The Daily Star včera vyhlásil výsledky, lépe na tom byl salát. Celý vtip odstartoval minulý týden The Economist, který napsal, že Trussová má „životnost asi jako ledový salát z regálu v obchodě“. Bulvární deník se toho chytil a rozhodl se toto tvrzení ověřit v praxi. 

Otevřít v galerii (2)
Liz Trussová končí po 44 dnech ve funkci
Liz Trussová končí po 44 dnech ve funkci Zdroj: Profimedia

Česko daruje na Ukrajinu tramvaje a autobusy

Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci a městem a neziskovou organizací Člověk v tísni posílá tramvaje a autobusy na Ukrajinu. Přípravy na převoz začaly včera odpoledne, první dopravní prostředky Česko opustily v noci ze čtvrtka na pátek.  Všechna vozidla jsou plně funkční a na Ukrajině budou zajišťovat veřejnou dopravu v Charkově. Celkem na Ukrajinu dorazí pět tramvají a patnáct autobusů. Darování vozidel zprostředkovala kancelář primátora, na kterého se obrátil přímo starosta Charkova. 

 

Zdroje: ČTK, ceska-justice.cz, novinky.cz, idnes.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze