Top hledané
Výsledky (0)
56. ročník filmového festivalu osobně představí své největší hvězdy

Ranní ptáče: Festival ocení Bolka Polívku, Benicia del Toro a Geoffrey Rushe. NHL v začne v říjnu v Praze.

Radek Polák
08. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Benicio del Toro s Jiřím Bartoškou v Karlových Varech

Již zítra skončí v Karlových Varech mezinárodní filmový festival. Filmoví fanoušci se proto také již dnes poprvé uvidí s americkým hercem Beniciem del Toro. Nejprestižnější hokejová soutěž začne v v říjnu v Praze duelem Nashvillu se San Jose.

Bolek Polívka, Benicio del Toro a Geoffrey Rush dostanou zvláštní ocenění

Herci Bolek Polívka a Benicio del Toro převezmou zítra V Karlových Varech na 56. ročníku mezinárodního filmového festivalu Cenu prezidenta festivalu. Geoffrey Rush dostane Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Filmoví fanoušci se poprvé uvidí s americkým hercem Beniciem del Toro již dnes. Ten v poledne uvede ve Velkém sále hotelu Thermal film Traffic - nadvláda gangů, který mu vynesl Oscara. Druhá hvězda festivalu, australský herec Geoffrey Rush uvede odpoledne v divadle film Quills - Perem markýze de Sade.

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Kanadsko-americká NHL odstartuje v Praze

V pražské O2 areně začne v pátek 7. října duelem Nashvillu se San Jose nový ročník NHL. O den později tam pak nastoupí týmy Predators a Sharks.

NHL do pražské O2 areny zavítá počtvrté. Poprvé to bylo v říjnu 2008, kdy se hrály v české metropoli dva duely mezi New York Rangers a Tampou Bay. V sezoně 2010/11 se v Praze utkala dvakrát mužstva Bostonu a Phoenixu. Před třemi roky se zde představily Philadelphia s Chicagem. Nashville měl hrát v Praze před dvěma roky s Bostonem, ale kvůli pandemii koronaviru se akce nekonala.

Otevřít v galerii (4)
Česko uvidí opět NHL
Česko uvidí opět NHLZdroj: Profimedia

Prodeje aut klesají, největší zájem zůstává o Škodu

Za první polovinu letošního roku se v Česku prodalo 98 916 automobilů, což je o 12,31 procenta méně než v loňském roce. Důvodem jsou hlavně problémy v logistice i ve výrobě kvůli váznoucím dodávkám komponentů. Podle Svaz dovozců automobilů poptávka nadále převyšuje nabídku.

Mezi značkami je nejprodávanější Škoda, které s 31 678 prodanými kusy patří téměř třetina celého trhu s novými auty. Druhé je Hyundai, které se dostalo lehce přes deset tisíc kusů. Třetí skončil Volkswagen, čtvrtá Toyota a pátá Kia.

Společnost PwC předpovídá, že se za 12 měsíců prodá 179 až 207 tisíc automobilů, tedy o asi 14 procent méně než loni. 

Otevřít v galerii (4)
Škoda zůstává nejprodávanějším autem u nás
Škoda zůstává nejprodávanějším autem u násZdroj: Pixabay

Atentát na bývalého japonského premiéra

Bývalý japonský premiér Šinzó Abe byl převezen do nemocnice poté, co byl během politické kampaně v prefektuře Nara na západě Japonska napaden. Po zásahu vystřelenou střelou zkolaboval a krvácel z krku. Abe byl nejspíše zastřelen zezadu.

Policie po útoku zadržela dvaačtyřicetiletého muže, který je ze střelby podezřelý.

Podle místní hasičské stanice se zdá, že bývalý premiér Abe je ve stavu zástavy srdce a dýchání,"

uvedla státní televize NHK.  

Abe byl nejdéle sloužícím japonským premiérem. V čele vlády stál v letech 2006 až 2007 a od roku 2012 do září 2020, kdy odstoupil. 

Otevřít v galerii (4)
I Japonsko si musí zvykat na politicky laděné atentáty
I Japonsko si musí zvykat na politicky laděné atentátyZdroj: Pixabay

Spamy tvoří údajně méně něž 5 procent uživatelských účtů Twitteru

Twitter prý každý den odstraňuje více než milion spamových účtů. Ty představují výrazně méně než pět procent uživatelů, kterým se zobrazuje reklama. Podle sdělení společnosti kontrolu provádějí namátkově ručně lidé.

Firma data prezentovala poté, co investor a podnikatel Elon Musk pohrozil, že si rozmyslí koupi Twitteru za 44 miliard dolarů, tedy přes bilion korun, pokud společnost neprokáže, že spamové účty a účty "botů", tedy programů, které automaticky odesílají příspěvky, tvoří méně než pět procent uživatelů, jimž se na této sociální síti zobrazuje reklama.

Otevřít v galerii (4)
Twitter bojuje se spamy
Twitter bojuje se spamyZdroj: Freepik

Zdroje: ČTK, Reuters, MFF Karlovy Vary, Aktualne.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze