Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče při pondělku dál doskáče.

Ranní ptáče: Festival v Cannes zná vítězný snímek. Za trofej z Eurovize nakoupí drony pro Ukrajinu. Podle tajných služeb Putina nahrazuje dvojník.

Barbora Večeřová
30. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
 Režisér filmu Triangle of Sadness se raduje ze Zlaté palmy.

Vítězové letošní Eurovize uspořádali aukci na Facebooku a vydražili svou cenu z letošního ročníku za téměř milion dolarů. Výtěžek má putovat na pomoc ukrajinské armádě. Finové nic podobného se svojí trofejí z hokejového mistroství světa pravděpodobně neudělají...

Zlatou Palmu získal film Triangle of Sadness 

Hlavní cenu 7. ročníku filmového festivalu v Cannes si odnesl film Triangle of Sadness švédského režiséra Rubena Östlunda. Švédský režisér získal Zlatou palmu už podruhé. Tentokrát oslnil satirickým snímkem o třídních vztazích v západní společnosti, ve kterém luxusní jachta ztroskotá na pustém ostrově. Film navazuje na režisérův první snímek Čtverec, který byl oceněný v roce 2017. 

 

Luxusní byt 1+kk s terasou na prodej, Praha
Luxusní byt 1+kk s terasou na prodej, Praha, Praha 5

Čeští hokejisté mají bronz po 10 letech, mistry světa jsou Finové         

České hokejové reprezentaci se po deseti letech podařilo získat cenný kov. Bronzové medaile pověsili na krk po souboji se Spojenými státy, ve kterém zvítězili po divoké třetí třetině 8:4. S Američany se český tým na turnaji potkal už po druhé, první zápas ve skupině vyhráli Češi 1:0. Titul mistra světa si z letošního mistrovství odnáší domácí Finové, pro které jde po zlatu na olympijských hrách o další triumf. Finálový zápas Finska a Kanady se rozhodnul až v prodloužení. 

Otevřít v galerii (2)
Domácí Finové se radují ze zlata.
Domácí Finové se radují ze zlata. Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

V Nepálu našli trosky letadla 

V nepálských horách dnes našli havarované soukromé letadlo. Podle letecké společnosti se na palubě mělo nacházet 22 pasažérů, podle dostupných informací nikdo nepřežil. Šlo o pravidelný turistický let, který je obvykle dlouhý asi 20 minut. Pět minut před přistáním ale letadlo zmizelo z radarů. Letiště, kde mělo letadlo přistávat, patří k nejnebezpečnějším na světě. Nachází se totiž ve výšce 2682 metrů nad mořem a je zde jediná přistávací dráha. Využívají ho nejčastěji turisté a poutníci cestující k Annapurně nebo chrámu Muktinath.

 

Britské tajné služby spekulují o tom, že Putin už je dlouho mrtvý 

Podle britských tajných služeb MI6 by za Putina mohl týdny či dokonce měsíce vystupovat dvojník. Mnozí spekulují o tom, že ruský prezident ve svých posledních vystoupeních vypadá jinak, působí nemocně, množí se dohady o tom, že by mohl mít například leukémii. Britské tajné služby si myslí, že pokud Putin opravdu země, jeho smrt budou tajit klidně dlouhé měsíce, proto je možné, že už se tak dávno stalo a vystupuje za něj dvojník. 

 

Za trofej z Eurovize nakoupí drony pro Ukrajinu 

Letošní vítězové Eurovize, ukrajinská skupina Kalush Orchestra, prodali svou trofej. A důvodem byla samozřejmě dobrá věc. Trofej pro vítěze se prodala za 900 tisíc dolarů, získané peníze poslouží k nákupu dronů pro ukrajinskou armádu. Aukce probíhala na Facebooku s předem daným cílem. 

Otevřít v galerii (2)
Kalush Orchestra.
Kalush Orchestra. Zdroj: Profimedia

Zdroje: ČTK, seznamzpravy.cz, bbc.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze