Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Fiala se setká s Bidenem. Pavel bude jednat o důchodové reformě. Podle Putina může za válku Západ

Barbora Večeřová
22. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Joe Biden po boku polského prezidenta

Dnes je popeleční středa, křesťanům začíná čtyřicetidenní půst. Při příležitosti návštěvy amerického prezidenta v Polsku se Petr Fiala zúčastní tamní konference s představiteli východního křídla NATO. Petr Pavel dnes bude jednat s ministrem práce a sociálních věcí o důchodech a valorizaci. 

Fiala se setká s Bidenem v rámci konference

Premiér Petr Fiala se dnes ve Varšavě zúčastní jednání amerického prezidenta Joea Bidena s představiteli států takzvané bukurešťské devítky, která sdružuje země východního křídla NATO. Stane se tak vpředvečer prvního výročí invaze na Ukrajinu, píše ČTK

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Pavel bude řešit s Jurečkou důchody

O důchodové reformě a snížené mimořádné valorizaci penzí bude zvolený prezident Petr Pavel mluvit dnes odpoledne s vicepremiérem a ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou. Po Vítu Rakušanovi a Ivanu Bartošovi půjde o třetího vicepremiéra, který Pavla navštíví v Hrzánském paláci, kde budoucí hlava státu úřaduje do své březnové inaugurace, informuje ČTK

Otevřít v galerii (2)
Pavel bude jednat o důchodech
Pavel bude jednat o důchodech Zdroj: Profimedia

Křesťanům začíná půst, potrvá do Velikonoc 

Na dnešek připadá Popeleční středa. Skončilo období masopustu, křesťanům začíná čtyřicetidenní půst, jehož smyslem je duchovní očista před Velikonocemi. Kněží na Popeleční středu udělují věřícím takzvaný popelec, znamení kříže popelem na čelo.

 

Putin v proslovu obvinil z války Západ, Rusko prý chtělo situaci řešit mírově

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý ve svém tradičním projevu k ruskému federálnímu shromáždění obvinil z rozpoutání současného konfliktu na Ukrajině Západ. Ten se podle něj snažil zničit Rusko ekonomickými sankcemi a zbraně Ukrajině dodával už před válkou. Rusko se podle něj snažilo situaci vyřešit mírovými prostředky a válku zastavit. Ve svém proslovu také oznámil pozastavení účasti Ruska v dohodě Nový START omezující počet jaderných hlavic. Ruskou agresi na Ukrajině výjimečně označil termínem „válka“, přestože obvykle o ní hovoří jako o speciální vojenské operaci, informoval iRozhlas.

Otevřít v galerii (2)
Proslov Putina
Proslov PutinaZdroj: Profimedia

Každý čtvrtý Čech se o půjčce neradí s partnerem

Vzít si půjčku či si třeba sjednat kreditní kartu nebo kontokorent, aniž by o tom informoval svého partnera či partnerku, přijde v pořádku čtvrtině Čechů. Tři pětiny z nich pak hledají společné řešení, pokud se v manželství u jednoho z nich objeví dluhy. Každý čtvrtý Čech tedy necítí potřebu informovat svého partnera o svých plánovaných finančních závazcích. Ukázal to průzkm Ipsos pro Provident Financial, napsaly Novinky. 

 

Zdroje: ceskenoviny.cz, novinky.cz, irozhlas.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze