Top hledané
Výsledky (0)
Nejlepší snímek a vítězství v dalších šesti kategoriích patří filmu autorské dvojice Daniel Kwan a Daniel Scheinert

Ranní ptáče: Film Všechno, všude, najednou slavil úspěch na vyhlášení Oscarů. Petr Pavel zahajuje svou první zahraniční návštěvu

Radek Polák
13. března 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Oscary ovládla autorská dvojice Daniel Kwan a Daniel Scheinert

Excentrický příběh rodiny čínských imigrantů zaujal porotu letošních Oscarů natolik, že díky tomu dosáhl na většinu kategorií již 95. ročníku cen americké Akademie filmového umění a věd. Nový český prezident dnes zavítá na Slovensko, kde se sejde se Zuzanou Čaputovou i Eduardem Hegerem.

Oscary ovládl film Všechno, všude, najednou

Letošní 95. ročník cen americké Akademie filmového umění a věd ovládla bláznivá sci-fi komedie Všechno, všude, najednou, která byla vyhlášena nejlepším filmem uplynulého roku a posbírala také dalších šest zlatých sošek. Kromě Oscara za nejlepší film má také sošku za střih a původní scénář i režii autorské dvojice Daniel Kwan a Daniel Scheinert. Snímek vypráví o excentrickém příběhu rodiny čínských imigrantů, v němž se mísí sci-fi a alternativní reality s námětem obyčejné ženy a majitelky prádelny.

Čtyři Oscary včetně toho za nejlepší zahraniční film si připsali tvůrci válečného dramatu Na západní frontě klid, které se natáčelo hlavně v Česku. Žádný ze čtyř nominovaných Čechů ale ve své kategorii nezvítězil, napsaly Ceskenoviny.cz.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1

Petr Pavel míří na Slovensko

Nového prezidenta Petra Pavla dnes čeká jeho první oficiální zahraniční cesta po inauguraci, když zamíří na Slovensko. Sejde se tam na jednání se svou kolegyní Zuzanou Čaputovou. Oba prezidenti po společné schůzce uctí položením věnců památku zakladatelů Československa Tomáše Garrigua Masaryka a Milana Rastislava Štefánika u památníků na nábřeží Dunaje v Bratislavě. V podvečer pak vystoupí v budově Slovenského národního divadla na veřejné diskusi. Petr Pavel má vedle toho na programu podle deníku Blesk také schůzku se slovenským premiérem Eduardem Hegerem.

Otevřít v galerii (4)
Nového českého prezidenta čeká první zahraniční cesta
Nového českého prezidenta čeká první zahraniční cesta Zdroj: Profimedia

Američané startují společné cvičení s Jižní Koreou

Spojené státy a Korea zahájily největší společné vojenské cvičení za poslední roky. Cvičení má podle nedávného prohlášení americké armády dále posílit „spolupráci obou armád v oblasti vzdušných, pozemních, námořních, vesmírných, kybernetických i speciálních operací a zlepšit taktiku, techniky a postupy“. Trvat má podle serveru Novinky.cz 11 dní. Tvrdě ho už dopředu kritizovala Severní Korea, která mluví o přípravách na válku. Včera proto také odpálila z ponorky dvě střely s plochou dráhou letu.

Otevřít v galerii (4)
Vojenské cvičení má posílit spolupráci obou armád
Vojenské cvičení má posílit spolupráci obou armádZdroj: Freepik

Na českých horách vrcholí jarní prázdniny

V těchto dnech i kvůli jarním prázdninám vrcholí návštěvnost českých hor. Týdenní volno si v těchto dnech užívají žáci základních a středních škol v Praze 1 až 5 a v okresech Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny a Karviná, informoval server Ceskenoviny.cz.

Víkendový provoz však negativně ovlivnilo větrné počasí. V sobotu byl proto také dočasně zastavený například provoz obou lanovek na Tanvaldském Špičáku. Slunečná neděle ale už do hor vylákala více zájemců, jak potvrdily zástupci většiny skiareálů.

Otevřít v galerii (4)
Hory hlásí velký počet návštěvníků
Hory hlásí velký počet návštěvníkůZdroj: Freepik

Po pádu z pódia zemřel raper Costa Titch

Jihoafrický raper Costa Titch, jehož pravé jméno bylo Constantinos Tsobanoglou, zemřel tento víkend ve věku 28 let jen krátce poté, co měl vystoupení na festivalu Ultra South Africa. Důvodem byl nejspíše pád z pódia, po němž následoval kolaps.

O hudebníkově skonu informovala na Instagramu jeho rodina, která současně s tím vyjádřila poděkování všem, kdo se mu snažili pomoci, uvedla CNN

S hlubokou bolestí oznamujeme jeho odchod na věčnost. Jako rodina čelíme těžké době a snažíme se pochopit, co nás potkalo,“

stojí v rodinném prohlášení.

Otevřít v galerii (4)
Vystoupení se stalo raperovi osudným
Vystoupení se stalo raperovi osudnýmZdroj: Freepik

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Blesk.cz, Novinky.cz, CNN

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze