Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Fotbalista Pelé musel na operaci. Plíšková ve čtvrtfinále US Open. Bitcoin jako oficiální měna

Kateřina Ostrejšová
07. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Bývalý fotbalista Pelé

Krásné úterní ráno! Ranní ptáče vám i dnes přináší nejnovější události ze světa a stalo se jich opravdu spoustu. Legendární fotbalista Pelé musel podstoupit operaci. Na sociálních sítích poslal vzkaz svým fanouškům. Kryptoměna bitcoin znovu stoupá nahoru, ode dneška se stala oficiální měnou ve středoamerickém Salvadoru.  

Týdenní udržitelný “obchoďák” v Holešovicích 

Otevřít v galerii (8)
Ženy nakupují na venkovním bazárku
Ženy nakupují na venkovním bazárkuZdroj: Se svolením Ondřeje Hampla

Pokud rádi obměňujete svůj šatník, ale zároveň vám není lhostejný dopad rychlé módy na klima a životní prostředí, bude se vám líbit akce v Pražské holešovické tržnici. Od 13. do 19. září tu bude První udržitelný obchoďák, kde budeme moci vyměňovat, tzv. swapovat, za něco nového. V Hale č.17 objevíte zboží v kvalitě, kterou ověřili předchozí majitelé. Najdete zde oblečení, domácí potřeby, knihy i pokojové květiny. Nebudou chybět ani doplňky, hračky a dětské či sportovní oblečení.  

Průmysl i stavebnictví se postupně zotavují 

Otevřít v galerii (8)
Průmysl i stavebnictví se postupně zotavují
Průmysl i stavebnictví se postupně zotavují Zdroj: Unsplash

Prodej luxusní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej luxusní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Dosavadní měsíce roku 2021 byly pro průmysl dobou postupného růstu z propadu způsobeného pandemií covid-19. Průmyslová produkce téměř dosáhla nejvyšší úrovně z první poloviny roku 2019. Stavební produkce, která pocítila dopad epidemie později, je zatím na loňské úrovni. Stavebnictví na rozdíl od průmyslu nezažilo v souvislosti s covidem tak strmý pád. Bohužel, ani v roce 2021 se nedařilo nastartovat stabilní růst stavební produkce a ta za prvních sedm měsíců byla zhruba na stejné úrovni jako před rokem.  

„V 1. čtvrtletí roku 2021 byla základna stále relativně vysoko a k přetrvávajícím problémům s pracovní sílou se přidal rychlý růst cen některých stavebních materiálů. V květnu a červnu se zdálo, že se situace ve stavebnictví obrací k lepšímu, ale červenec dobré výsledky zejména v pozemním stavitelství nepřinesl,“  

říká Petra Cuřínová, vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby ČSÚ. 

Plavecké centrum na Šutce se rozšíří a ve Vršovicích vznikne nová multifunkční hala 

Otevřít v galerii (8)
Chlapec plave v bazénu
Chlapec plave v bazénuZdroj: Unsplash

Radou hl. m. Prahy byly včera schváleny záměry na vypracování projektové dokumentace pro novou sportovní výstavbu, které budou zařazeny do návrhu rozpočtu hlavního města pro rok 2022. Konkrétně se jedná o projekt na výstavbu venkovní části plaveckého areálu Šutka za 250 milionů korun a projekt na výstavbu sportovní haly při Gymnáziu Přípotoční za 450 milionů korun. 

“Sportovní infrastruktura a její technický stav jsou klíčovými proměnnými pro další rozvoj sportu na území hl. m. Prahy. Realizace potřebných investic do vlastní sportovní infrastruktury je jeden z hlavních cílů města plynoucích z Plánu rozvoje sportu a sportovních zařízení v hl. m. Praze 2021-2032,” 

uvedl pražský radní pro oblast školství a sportu Vít Šimral. 

Legendární fotbalista Pelé podstoupil operaci 

Otevřít v galerii (8)
Pelé
PeléZdroj: Profimedia

Legendární brazilský fotbalista Pelé podstoupil operaci nádoru tlustého střeva. Osmdesátiletý trojnásobný mistr světa minulý týden informoval o tom, že ho čekají testy v nemocnici v Sao Paulu. 

„V sobotu mě operovali, museli odstranit podezřelý útvar ve střevě. Díkybohu se cítím velmi dobře, naštěstí jsem zvyklý slavit s vámi velká vítězství,“  

napsal svým fanouškům Pelé, jenž od operace kyčle před osmi lety špatně chodí. 

Bývalá tenistka Maria Šarapovová zazářila na červeném koberci 

Otevřít v galerii (8)
Maria Šarapovová
Maria Šarapovová Zdroj: Profimedia

Z letošního filmového festivalu v Benátkách vás z červeného koberce zásobujeme poměrně pravidelně. A ani dnes tomu nemůže jinak, protože se před objektivy fotoaparátů objevila Maria Šarapovová a vypadala fantasticky. Bývalá ruská profesionální tenistka navštívila premiéru filmu ''Lost Illusions'', kam oblékla dlouhou šifonovou róbu. 

Plíšková postoupila do čtvrtfinále US Open 

Otevřít v galerii (8)
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková Zdroj: Profimedia

Tenistka Karolína Plíšková si znovu po třech letech zahraje čtvrtfinále grandslamového US Open. Letošní turnajová čtyřka si účast mezi osmičkou nejlepších v New Yorku zajistila výhrou 7:5 a 6:4 nad Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska. Plíšková tak navázala na krajanku Barboru Krejčíkovou, která postoupila do čtvrtfinále o den dříve.  

Devětadvacetiletá Plíšková se do čtvrtfinále US Open dostala počtvrté v kariéře. Poprvé před pěti lety a rovněž v následujících dvou letech. 

EU schválila český plán obnovy, přinese asi 180 miliard Kč 

Otevřít v galerii (8)
Vlajka Evropské Unie
Vlajka Evropské UnieZdroj: Unsplash

Ministři financí zemí Evropské unie včera odsouhlasili český Národní plán obnovy. Informovala o tom Rada EU. Česko tak může už během tohoto měsíce dostat první část ze 180 miliard korun, nárok na ně má v rámci unijního fondu obnovy. Podle místopředsedy Evropské komise Vladise Dombrovskise musí Česko před první řádnou platbou na příští rok vyřešit problematiku střetů zájmů.  

V San Salvadoru se stal oficiální měnou bitcoin 

Otevřít v galerii (8)
Bitcoin se stal hlavní měnou San Salvadoru
Bitcoin se stal hlavní měnou San SalvadoruZdroj: Unsplash

První oficiální zemí, kde se bude oficiálně platit kryptoměnou bitcoin, je ode dneška středoamerický Salvador. Prezident Nayib Bukele představil plán s jeho zavedením už v červnu a jeho vláda ho podpořila s tím, že je to nový způsob, jak podpořit tvorbu pracovních míst a hospodářský rozvoj snížením závislostí na americkém dolaru, který se v zemi používá od roku 2001. Podle průzkumu mají ale obyvatelé strach, že platba bitcoinem bude výhodná především pro bohaté vrstvy, zahraniční investory a vládu.  

Přejeme vám další úspěšný den, loučíme se se slovy Karla Ludwiga Borneho: 

"Velké srdce, stejně jako nesmírný oceán, nikdy nezamrzá."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze