Top hledané
Výsledky (0)
Slavii střídá po třech letech na prvním místě fotbalové ligy Plzeň

Ranní ptáče: Fotbalová liga má nového mistra. Počet nakažených koronavirem je opět nižší.

Radek Polák
12. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Trenér Bílek zvítězil s plzeňskou Viktorií ve fotbalové lize

Kolo před koncem fotbalové ligy je jasno o novém mistru. Přestože většinu sezóny vedla Slavia, vítězem je nakonec plzeňská Viktoria. Počet nakažených případů covid-19 sice klesá, problém však rozhodně nemizí. Připravuje se proto další komunikační kampaň k očkování.

Fotbalovou ligu ovládla nakonec Plzeň

Domácí fotbalová liga má nového mistra. Stala se jí včera večer plzeňská Viktoria, která zvítězila nad Hradcem Králové 2:0. V souběžně hraném utkání totiž Slavia jen remizovala na hřišti Baníku Ostrava 1:1.

Liga má tak po třech sezónách, jimž vévodil pražský klub z Edenu, jiného vládce. Díky tomu si Plzeňáci zahrají v příští sezóně kvalifikaci Ligy mistrů. Velkou zásluhu na titulu má trenér Michal Bílek.

„Možná na to moc nevypadám, ale mám obrovskou radost,“

řekl k novému titulu poněkud rezervovaně plzeňský trenér. Je to již druhý mistrovský titul, který Bílek získal.  

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

 

Počet nakažených koronavirem se dál snižuje

V úterý se v Česku potvrdilo 755 nových případů covidu-19. Počet hospitalizovaných s nemocí covid-19 byl ke stejnému datu 355. Celorepubliková incidence se opět snížila na hodnotu 46 nakažených za 7 dní na 100 tisíc obyvatel.

Celkově bylo ke včerejšku potvrzených případů od začátku pandemie již 3 914 113 případů. Z nákazy se vyléčilo 3 866 754 osob. Mrtvých bylo 40 233.

Ministerstvo zdravotnictví začalo v těchto dnech hledat současně firmu, která připraví další komunikační kampaň k očkování proti covidu-19. Začít by měla 1. srpna. Lidem bude doporučovat třetí dávku očkování, rizikovým lidem čtvrtou, před očekávanou podzimní vlnou epidemie. Cílit bude i na uprchlíky z Ukrajiny.

Otevřít v galerii (3)
Koronavirus je na ústupu, problém tu ale stále přetrvává
Koronavirus je na ústupu, problém tu ale stále přetrváváZdroj: Freepik

Pohřeb Medy Mládkové bude za týden

Sběratelka a mecenáška umění Meda Mládková, která se dožila 102 let, bude mít pohřeb 19. května od 15.00 hodin v pražském kostele Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského.

Vedle toho by měl proběhnout ještě soukromý pohřeb na dosud utajovaném místě na jižní Moravě, kterého se zúčastní jen rodina a nejbližší přátelé. Ostatky Mládové poté spočinou vedle jejího manžela, ekonoma Jana Viktora Mládka.

Meda Mládková žila od roku 1948 v exilu, kde ale udržovala kontakty s československou výtvarnou scénou. Do Československa se vrátila v roce 1989.

Otevřít v galerii (3)
Meda Mládková na Kampě
Meda Mládková na KampěZdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Dnes startuje Pražské jaro

V pražském Obecním domě dnes tradiční Má vlast Bedřicha Smetany zahájí 77. ročník festivalu Pražské jaro. Dílo Bedřicha Smetany provede mezinárodní West-Eastern Divan Orchestra. S orchestrem nevystoupí ze zdravotních důvodů dirigent Daniel Barenboim, kterého nahradí Thomas Guggeis.

Pražské jaro nabídne v květnu například nový projekt Prague Offspring věnovaný soudobé hudbě. Jeho rezidenční skladatelkou bude Rakušanka Olga Neuwirthová. Koncepci kombinující hudbu starých mistrů s tvorbou současných autorů přinese projekt Vize a sny. Festival potrvá do 3. června a zahrne dohromady čtyři desítky koncertů.

Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2
Prodej bytu 2+kk - Praha 7, 47m2, Praha 7
Otevřít v galerii (3)
Pražské jaro nabídne okolo 40 koncertů
Pražské jaro nabídne okolo 40 koncertůZdroj: Pixabay

Italština se tenistce Raducanuové neosvědčila

Šampionka loňského US Open britská tenistka Emma Raducanuová si na turnaji v Římě přímo v televizním rozhovoru utrhla ostudu. Byla to nevinná otázka během rutinního rozhovoru. "Dokázala jste se naučit nějaká italská slovíčka?" Raducanuová hned snaživě začala lovit v paměti.

"Ano, naučila… Něco jako ´que cazzo´?"  

Moderátorka se nejprve zarazila, pak se odpovědi začala smát. 

"Pak vám to řeknu, na konci rozhovoru,"

slíbila novinářka 12. hráčce světa, že ji osvětlí italské spojení, které se dá přeložit jako "Co to, kur…, je?" 

Raducanuová přispěchala s druhým pokusem.

"Ehmm, buongiorno?"

zkusila to.

"Buongiorno už je lepší,"

schválila tradiční pozdrav moderátorka. 

 

Zdroje: ČTK, Hl. m. Praha, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Aktualne.cz, iDnes.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze