Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Franco urovnal své obvinění. V UK se plánuje rozvolňovat. USA řeší zadržené občany s Íránem

Kateřina Ostrejšová
22. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
James Franco

Ministr zdravotnictví Jan Blatný ve včerejší debatě uvedl, že pokud nemocnice dosáhnou svého kapacitního maxima, bude se muset razantně zpřísňovat. Naopak premiér Boris Johnson plánuje po úspěšném zvládnutí očkování konečně rozvolňovat. Herec James Franco urovnal soudní řízení z roku 2019, ve kterém byl obviněn ze sexuálního násilí svých studentek. To vše v dnešním Ranním ptáčeti!  

Johnson plánuje rozvolňovat  

Otevřít v galerii (5)
Boris Johnson
Boris JohnsonZdroj: Profimedia.cz

S více než 120 tisíci úmrtí zatím Británie utrpěla pátý nejvyšší počet obětí na světě způsobený pandemií. Zároveň se ve Velké Británii jedná o největší ekonomický krach za více než 300 let. Rychlý začátek zavedení vakcín a téměř dvouměsíční přísný lockdown ale počty nakažených výrazně snížily. To znamená, že britský premiér Boris Johnson nyní může stanovit postupná rozvolnění, začínat se bude s návratem do škol.  

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

"Naše rozhodnutí budou učiněna na základě nejnovějších údajů na každém kroku a budeme k tomuto přístupu opatrní, abychom nezrušili pokrok, kterého jsme doposud dosáhli,"  

uvedl Johnson, který je pod tlakem jak politiků z vlastní strany, tak vědeckých poradců, kteří se obávají znovuoživení viru, pokud se bude rozvolňovat příliš rychle.  

Británie s vakcínou postupovala rychleji než většina západu. Zhruba 17,6 milionu lidí už dostalo první dávku, což je více než čtvrtina obyvatel. Vláda si klade za cíl podat první dávku všem dospělým do konce července.

Blatný: až přestanou nemocnice stíhat, zavedeme drakonická opatření  

Otevřít v galerii (5)
Jan Blatný
Jan Blatný Zdroj: Profimedia.cz

V debatě televize CNN Prima News včera ministr zdravotnictví komentoval momentální situaci. Uvedl, že pokud nemocnice dosáhnou svého kapacitního maxima, bude se muset razantně zpřísňovat. Podle něho ale Česko zatím v takové situaci není.  

„Pokud se dostanou do situace, kdy nebudou řešit jinou než intenzivní péči a všechno ostatní bude zastaveno, tak toto je z mého pohledu důvod, proč udělat naprosto zásadní změnu, která ale by potom musela být velmi drakonická,”  

uvedl ministr v debatě. Podle epidemiologa Romana Prymuly by Česku pomohl opravdu tvrdý lockdown. V České televizi ale prohlásil, že už je pozdě, že takové opatření mělo přijít o dost dřív. Za hlavní chybu označil nedotažení nařízení na začátku prosince.  

„V tuto chvíli už je velmi složité představit jakékoli další opatření právě z důvodu jejich akceptace,”  

řekl Prymula.  

USA komunikuje kvůli zadrženým Američanům 

Otevřít v galerii (5)
Joe Biden
Joe Biden Zdroj: Profimedia.cz

Poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan včera uvedl, že Spojené státy začaly s Íránem komunikovat ohledně zadržování amerických občanů v zemi. Írán v posledních letech zatkl desítky státních příslušníků, včetně několika Američanů, většinou na základě špionážních poplatků.  

Sullivan oznámil CBS News, že právě tento problém byl významnou prioritou administrativy Joa Bidena. Také dodal, že byl americký prezident odhodlán zabránit Íránu v získání jaderné zbraně a že diplomacie je nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout. Spojené státy jsou připraveny hovořit s Íránem o návratu obou národů k dohodě z roku 2015, jejímž cílem bylo zabránit Teheránu v získávání jaderných zbraní a zároveň zrušit většinu mezinárodních sankcí. Jenomže Írán zatím neodpověděl.   

James Franco urovnal své obvinění ze sexuálního napadení  

Otevřít v galerii (5)
James Franco
James Franco Zdroj: Profimedia.cz

Herec James Franco urovnal soudní řízení z roku 2019, ve kterém byl obviněn ze sexuálního násilí svých studentek na herecké škole, kterou založil. Podle obvinění dívek měl Franco nutit studenty, aby před kamerou předváděli explicitní sexuální scény, ony samy to popisovaly jako “třídní orgie”.  

Francovi právníci taková tvrzení označili za falešné a pobuřující, právně nepodložené a podané jako hromadná žaloba se zjevným cílem získat co nejvíce publicity pro žalobce, kteří mají zájem o pozornost.  Podle společné zprávy však dívky nakonec upustily od dřívějšího obvinění, zatím není jasné kolik peněz zahrnovala dohoda o vypořádání. 

V Ohiu nalezli téměř 20 kilogramů kokainu v kukuřičných vločkách 

Otevřít v galerii (5)
Kukuřičné lupínky.
Kukuřičné lupínky.Zdroj: Freepik.com

Úřady Cincinnati ve státě Ohio objevily zásilku, která měla uvnitř neuvěřitelných 20 kilogramů kukuřičných vloček, které byly obalené v kokainu. Podle tiskové zprávy amerického úřadu byla zásilka na cestě do soukromé rezidence z Peru do Hongkongu.  

„Když policisté otevřeli krabici, aby se mohli blíže podívat, viděli, že obilnina obsahuje bílý prášek a vločky jsou potaženy šedivou látkou. Policisté otestovali vločky a prášek a zjistili, že obsahují kokain,“  

uvádí se ve zprávě. Podle ní má takové množství hodnotu více než 61 milionů korun. Přístav Cincinnati se snaží proti přílivu nebezpečných drog dlouho bojovat. 

Mějte úspěšný začátek pracovního týdne. Zahoďte všechny předchozí nezdary a vzpomeňte si na slova spisovatelky Catheriny Pulsifer: 

"Každý den je šance začít znovu. Nesoustřeďte se na selhání včerejška, začněte dnes s pozitivními myšlenkami a očekáváními. “ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze