Top hledané
Výsledky (0)
Speciální týmy na pomoc Maroku nedostávají souhlas s nasazením

Ranní ptáče: Frustrace po zemětřesení v Maroku roste. Republikáni pokračují v obžalobě amerického prezidenta

Radek Polák
13. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Maroko čelí velkému neštěstí

Marockým pátracím týmům sice v posledních dnech pomáhají záchranáři z některých zemí světa, mnoho z nich však stále čeká na souhlas od tamní vlády. Tým českých hasičů zaměřený na prohledávání sutin, který byl v pohotovosti od soboty proto už pohotovost zrušil. Zahájení vyšetřování impeachmentu proti prezidentu Joe Bidenovi rozděluje zákonodárce Republikánské strany.

Po zemětřesení v Maroku lidé stále čekají na pomoc

Mnozí Maročané, kteří přežili páteční zemětřesení v oblasti Velkého Atlasu, strávili již čtvrtou noc a den venku v improvizovaných přístřešcích. Obyvatelé zdevastovaných horských vesnic vyjadřovali podle serveru Ceskenoviny.cz pocity zmaru a zklamání, že jim úřady neposkytly pomoc. Marockým pátracím týmům v posledních dnech pomáhají záchranáři ze Španělska, Británie a Kataru. Naopak Itálie, Belgie, Francie a Německo říkají, že jejich nabídka pomoci stále čeká na schválení marockými úřady. 

Aktuální oficiální bilance obětí otřesů o síle 6,8 stupně stoupla na 2901, zatímco počet zraněných se více než zdvojnásobil na 5530. Páteční zemětřesení bylo nejsilnější za více než sto let.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Republikáni chtějí dál vyšetřovat Bidena

Předseda Sněmovny reprezentantů Kevin McCarthy v úterý oznámil, že vyzývá své výbory, aby zahájily formální obžalobu prezidenta Joea Bidena, i když dosud neprokázaly obvinění, že přímo profitoval ze zahraničních obchodů svého syna. Tento krok přichází uprostřed sílícího tlaku, aby pokračoval ve vyšetřování.

Zahájení vyšetřování impeachmentu však pravděpodobně rozdělí zákonodárce Republikánské strany. Někteří z nich už veřejně řekli, že si myslí, že takové vyšetřování je špatný nápad, protože by Bidenovi mohlo v očích veřejnosti nahrát, uvedla CNN. Vyšetřování totiž dosud neposkytlo žádný přímý důkaz, že prezident finančně těžil z kariéry Huntera Bidena.

Otevřít v galerii (3)
Kevin McCarthy zahájil formální obžalobu prezidenta Joea Bidena
Kevin McCarthy zahájil formální obžalobu prezidenta Joea BidenaZdroj: Profimedia

Google čelí žalobě za omezování trhu

Google využil v minulosti své dominance na trhu s internetovým vyhledáváním k zablokování konkurentů a potlačení inovací, obvinilo americké ministerstvo spravedlnosti tohoto internetového giganta.

Tento případ je o budoucnosti internetu a o tom, zda vyhledávač Google bude někdy čelit smysluplné konkurenci,“

řekl Kenneth Dintzer, hlavní právní zástupce ministerstva spravedlnosti.

Vládní právníci tvrdí, že Google ročně vyplácí miliardy dolarů, aby se stal výchozím vyhledávačem pro iPhone a webové prohlížeče, jako je Apple Safari a Mozilla Firefox. Podle Dintzera je to až 10 miliard dolarů ročně, informovala agentura AP.

Otevřít v galerii (3)
Google se musí hájit
Google se musí hájitZdroj: Pixabay

Umělá inteligence bere podle Tima Burtona lidem duši

Režisér filmů Střihoruký Edward, Mrtvá nevěsta a Beetlejuice Tim Burton se vyjádřil k umělé inteligenci, kterou přirovnal k tomu, jako když „robot bere vaši lidskost, vaši duši“.

Vezme to něco z vaší duše nebo psychiky. Je to velmi znepokojující, zvláště pokud se to týká vás,“

uvedl tento plodný umělec pro britské noviny The Independent.

Současně ale dodal, že některé karikatury vytvořené umělou inteligencí, jako jsou například postavy z filmů Lví král, Šípková Růženka a Malá mořská víla jsou „velmi dobré“, připomenula CNN.

Otevřít v galerii (3)
Umělá inteligence je novým trendem
Umělá inteligence je novým trendemZdroj: Pixabay

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, CNN

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze