Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. A navíc štěstí přeje připraveným.

Ranní ptáče: General Motors chce převálcovat Teslu. Večírky britského premiéra vyšetřuje policie. Chanel, Azzaro či Schiaparelli?

Lenka Ciznerová
26. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kolekce Schiaparelli jaro/léto 2022

Polovina týdne je tu. Všichni už asi víte, že Řecko zaplavil sníh. To v Británii nabírají grady spekulace kolem večírků britského premiéra. Ten však vyšetřování vítá. Češi a Slováci už zase jednají jako jeden stát. A celý svět, zdá se, zatím marně bojuje za Ukrajinu. Pojďte se ještě na chvilku posadit. Je tady Ranní ptáče a jeho informace z domova i ze světa.

Automobil

Česko a Slovensko společně pro Ukrajinu

V Bratislavě se včera uskutečnilo jednání českého a slovenského ministra vnitra. Vít Rakušan a Roman Mikulec se věnovali především situaci na Ukrajině a ochraně slovensko-ukrajinské hranice. V případě další eskalace konfliktu jsou oba státy připravené kooperovat postup.

„Vztahy mezi našimi státy jsou dlouhodobě na vynikající úrovni, sdílíme podobný pohled na svět a to se potvrzuje i v zahraničněpolitických otázkách. Pokud by se situace na Ukrajině dále stupňovala, budeme postup koordinovat a vystupovat společně,“

řekl ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že Česká republika je navíc přichystána vyslat na Ukrajinu své policisty.

 

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190, Praha 3

General Motors chce převálcovat Teslu

General Motors uvedla, že do roku 2024 investuje ve svém domovském státě Michigan zhruba 6,6 miliardy dolarů do zvýšení výroby elektrických pickupů a vybudování nové továrny na baterie pro elektromobily. GM předpovídá, že do poloviny dekády celosvětově prodá více než 1 milion elektrovozů a předběhne Teslu jako největšího prodejce těchto vozidel se sídlem v USA. 

 

Chanel, Azzaro či Schiaparelli?

Otevřít v galerii (2)
Kolekce Schiaparelli jaro/léto 2022
Kolekce Schiaparelli jaro/léto 2022Zdroj: Profimedia

Pařížský týden módy pokračuje. Na přehlídkových molech jsme tentokrát viděli podzimně zimní kolekci Azzediny Alaďi. Značky Chanel a Azzaro naladily modely na na jaro-léto. Návrhář Georges Hobeiky období neřešil. Nádherné a originální šaty představila značka Schiaparelli a mnoho dalších kolekcí street stylu z pařížských ulic.

 

YouTube nejspíš přidá funkce NFT

Video platforma YouTube zkoumá možnosti přidání funkcí NFT pro své tvůrce videa, napsala podle Bloombergu generální ředitelka Susan Wojcicki provozovatelům vysílání webu. Co přesně její tým plánuje, ani kdy, však neřekla. Wojcicki také tvůrcům prozradila, že její společnost hledá Web 3 jako „zdroj inspirace“.

 

Amerika hledá způsoby, jak zajistit energii pro Evropu

A to v případě, že Moskva odřízne dodávky energie. Vysoký úředník administrativy, který odmítl být jmenován, uvedl, že administrativa koordinuje s hlavními odběrateli a dodavateli zemního plynu, aby v případě potřeby zajistili odklon do Evropy.

„Pokud se Rusko rozhodne odříznout své dodávky zemního plynu nebo ropy, nezůstalo by to bez následků pro ruskou ekonomiku,“

vysvětlil během hovoru s novináři jiný vysoký úředník.

 

Večírky britského premiéra vyšetřuje policie. Johnson to vítá

Metropolitní policie zahájila vyšetřování večírků pořádaných Borisem Johnsonem během pandemie koronaviru. Komisařka Cressida Dick uvedla, že policisté zkoumají potenciální porušení předpisů ohledně Covid-19 v Downing Street. Boris Johnson řekl Dolní sněmovně, že vyšetřování vítá, protože prý poskytne veřejnosti objasnění ohledně obvinění. Jeho mluvčí také řekl, že premiér nevěří, že by porušil zákon. Johnson bojuje o svůj politický život po obviněních, že se on a zaměstnanci bavili v srdci britské vlády v rozporu s pravidly, která sami zavedli v boji proti pandemii koronaviru.

Jů, hele... Jiří Lábus má narozeniny

Otevřít v galerii (2)
Jiří Lábus dnes slaví narozeniny
Jiří Lábus dnes slaví narozeninyZdroj: Profimedia

Český divadelní a filmový herec, dabér Jiří Lábus oslaví dnes slaví již dvaasedmdesáté narozeniny. Přejeme všechno nejlepší! Svůj především komediální talent za více než čtyřicet let uplatnil v dlouhé řadě divadelních, filmových, rozhlasových i televizních rolí. Stálé angažmá má v divadle Studio Ypsilon. Za roli podváděného manžela ve Vianově hře Hlava Medúzy obdržel za rok 1996 Cenu Thálie. Za vedlejší roli strýce Jakoba v Michálkově filmu Amerika získal v roce 1994 Českého lva a v roce 2013 taktéž za vedlejší mužský herecký výkon ve filmu Klauni.

Dovolte se nám rozloučit slovy oslavence Jiřího Lábuse:

„Čím víc věcí máte, tím míň jste svobodní.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze