Top hledané
Výsledky (0)
Vyhledávání a služby Gmail či Google Photos mají být doplněny o umělou inteligenci

Ranní ptáče: Google již brzy nabídne umělou inteligenci. Německo připravuje kontroly na hranicích s Českem

Radek Polák
11. května 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Google chce konkurovat skrz umělou inteligenci

Využít  umělou inteligenci k tomu, aby se snížil počet kroků, které musí uživatelé internetu učinit při rozhodování, chce nově Google díky svým službám vyhledávání nebo Gmail. Německo připravuje systém namátkových kontrol na hranicích s Českem a Polskem.

Umělá inteligence se již brzy stane součástí nabídky Googlu

Google integruje svoji generativní umělou inteligenci do vyhledávání, služby Gmail a dále do služby Google Photos, kde dokáže provádět zásadní změny snímků, jak řekl na vývojářské konferenci Google I/O 2023 šéf firmy Sundar Pichai. 

Američtí uživatelé získají přístup ke generativnímu vyhledávání v příštích týdnech prostřednictvím čekací listiny. Jedná se o zkušební fázi, během níž bude Google sledovat kvalitu, rychlost a hodnotu výsledků vyhledávání, uvedla Cathy Edwardsová, pod níž spadají mimo jiné Google Apps a Google News.

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 Staré město, Praha 1

Firma svého chatovacího robota Bard pak postupně zpřístupní ve 180 zemích. Ten bude brzy schopen konverzovat ve 40 jazycích, upozornily Ceskenoviny.cz

Kontroly na hranicích s Českem a Polskem chtějí spustit sousední Němci

Německo plánuje, že bude zavádět pohraniční kontroly stejně, jako to dělá sousední Rakousko. Vedle toho počítá navíc na hranicích se skrytými namátkovými kontrolami a pátráním. Kancléř Olaf Scholz to uvedl po včerejším jednání s premiéry Bavorska, Saska a Sasko-Anhaltska. Zejména ministři vnitra Saska a Braniborska totiž volají po dočasném obnovení kontrol na hranicích s Českem a Polskem. Kontroly na hranicích s Rakouskem probíhají již od roku 2015, jak napsal server Aktualne.cz.

Otevřít v galerii (4)
Německo hodlá více chránit své hranice
Německo hodlá více chránit své hraniceZdroj: Pixabay

Finská premiérka Marinová se rozvádí

Finská premiérka Sanna Marinová a Markus Räikkönen se mají po 19 společných letech rozvést, jak oznámil v úterý na Instagramu její manžel, který je obchodníkem a bývalým profesionálním fotbalistou. Oba se přitom vzali v roce 2020, informovala na svých internetových stránkách CNN.

Oznámení přichází poté, co Marinová v dubnu prohrála finské parlamentní volby. V současné době působí jako úřednická premiérka, dokud nebude pod vedením opoziční pravicové Národní koaliční strany sestavena nová koaliční vláda.

Otevřít v galerii (4)
Známý finský pár se má rozvádět
Známý finský pár se má rozvádět Zdroj: Pixabay

Výnosy z penzijních fondů nepokryjí inflaci, zjistil výzkum

Vklady více než 2,7 milionu Čechů, kteří spoří v penzijních fondech, se ve většině případů za posledních deset let reálně znehodnotily o více než dvacet procent, jak vyplývá z analýzy společnosti Freedom Financial Services.

Podle ní nadstandardní úrok loni připsala klientům pouze Penzijní společnost Conseq, a to 4,4 procenta. Navíc i letos má být průměrná inflace podle České národní banky vyšší než 11 procent, zatímco výnos konzervativního penzijního spoření se dá znovu očekávat jen v jednotkách procent, napsaly Novinky.cz.

Otevřít v galerii (4)
Spoření na penzi inflaci rozhodně nepokrývá
Spoření na penzi inflaci rozhodně nepokrýváZdroj: Pixabay

Orlando Bloom se stane tváří českého Staropramenu

Americký herec Orlando Bloom, známý z filmových sérií Piráti z Karibiku a Pán prstenů, se stal ambasadorem české pivní značky Staropramen. Bloom se podle firmy objeví v nové televizní reklamě na značku Staropramen a bude součástí letošní kampaně značky na sociálních sítích v Evropě. Reklamní spot se natáčel v Praze a Bloom v něm vysvětluje svůj vztah k tomuto městu a vznik místní pivní kultury, uvedly Ceskenoviny.cz s odkazem na mateřskou společnost Staropramenu Molson Coors. Bloom podle firmy uvedl, že se do Prahy zamiloval, když tu několik let žil a pracoval. Herec v Česku mimo jiné strávil mnoho času díky natáčení seriálu Carnival Row.

Otevřít v galerii (4)
Herec bude propagovat české pivo
Herec bude propagovat české pivoZdroj: Profimedia

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Novinky.cz, Aktualne.cz, CNN

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze