Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Goulding oznámila těhotenství. Woods měl vážnou autonehodu. Podcast už má i Obama

Kateřina Ostrejšová
24. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Ellie Goulding

Tiger Woods byl včera dopoledne v Kalifornii účastníkem vážné autonehody. Podcastový boom pokračuje! Svůj už má i Barack Obama s názvem “Renegades: Born In USA”. Britská zpěvačka Ellie Goulding a její manžel Caspar Jopling oznámili velkou novinu - čekají spolu svého prvního potomka. Přejeme vám krásné ráno. 

Praha 2 pokračuje v pomoci podnikatelům  

Otevřít v galerii (5)
Kolegové mají pracovní poradu.
Kolegové mají pracovní poradu. Zdroj: Freepik.com

Radní Prahy 2 schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části. Městská část tím chce pomoct následkům krizových vládních opatření v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a neuplatnění sankčních poplatků k dlužnému nájemnému.  

„Pandemie koronaviru našim dvojkovým podnikatelům a živnostníkům zasadila opravdu těžkou ránu, a proto jsme se rozhodli jim s naší městskou částí Praha 2, stejně jako na jaře, vyjít vstříc a podat pomocnou ruku. Doufáme, že jim naše pomoc přijde vhod, jsou totiž důležitou součástí naší ekonomiky, ale hlavně jsou to lidé, kteří vytváří hodnoty,” 

uvedla místostarostka pro oblast podnikání Alexandra Udženija. Zájemci o poskytnutí slevy z nájmu nebytových prostor budou moci své žádosti podávat prostřednictvím formuláře. Dostupný je na webových stránkách Úřadu městské části Praha 2. 

Tiger Woods měl vážnou autonehodu 

Otevřít v galerii (5)
Tiger Woods
Tiger Woods Zdroj: Profimedia.cz

Tiger Woods byl včera dopoledne v Kalifornii účastníkem vážné autonehody. Po tom, co se auto převrátilo a skončilo mimo silnici byl převezen do nemocnice. Nejslavnější golfista současnosti má podle amerických médií střední až vážná zranění. Nejvíc kriticky je na tom v oblasti dolních končetin.  

Woods, který na elitním okruhu PGA získal 82 titulů, byl ve svém autě sám. K havárii museli přijet i hasiči, kteří ho z vozu vyprošťovali. Pětačtyřicetiletý sportovec má dlouhodobé problémy se zády, se kterými se v poslední době neustále léčil. Na začátku tohoto týdne dokonce oznámil, že rekonvalescence trvá déle, než čekal, a dubnové Masters nejspíš nestihne.  

Světoví sportovci na sociálních sítích ihned začali Woodsovi posílat dojemná slova.  

“Modleme se teď za Tigera Woodse,” 

napsala na Twitteru lyžařka Lindey Vonn. K ní se přidalo spoustu dalších, například hráč amerického fotbalu Justin Tuck. 

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1
 

Mexiko a Argentina usilují o vakcíny do chudších států  

Otevřít v galerii (5)
Lékař drží v ruce vakcínu.
Lékař drží v ruce vakcínu. Zdroj: Freepik.com

Prezidenti Mexika a Argentiny naléhají na OSN a nejbohatší země světa, aby zlepšily přístup k chudším národům a jejich možnostem naočkovat protilátky na covid-19. Mexický prezident Andres Manuel Lopez Obrador uvedl, že systém, který by měl zajistit vakcíny nejchudším státům, nefunguje. Podle něj bylo 80 % dodávek soustředěno pouze v 10 zemích, což je naprosto nedostatečné.

Argentinský prezident Albert Fernandez jeho slova podpořil a poznamenal, že společně s Emanuelem Macronem usilují o to, aby byly vakcíny pod záštitou skupiny G20 (skupina největších ekonomik světa), do které patří Mexiko i Argentina.  

Podle oxfordské výzkumné skupiny “Náš svět” podalo Mexiko 1,3 vakcíny na 100 obyvatel a Argentina 1,6. Naproti tomu Británie naočkovala 27,0 a Spojené státy 19,2. Ostré nerovnosti v zavádění vakcín vedly ke kritice, že kromě nejbohatších zemí světa, si budou muset státy na komplexní očkování počkat měsíce nebo roky. 

Zpěvačka Ellie Goulding čeká své první miminko  

Otevřít v galerii (5)
Ellie Goulding
Ellie Goulding Zdroj: Profimedia.cz

Britská zpěvačka Ellie Goulding a její manžel Caspar Jopling oznámili velkou novinu! Čekají spolu svého prvního potomka. Těhotenství přišlo necelé dva roky od jejich svatby, oznámila ho v rozhovoru pro britský lifestylový magazín.  

Goulding byla těhotná už při svém vystoupení v londýnském muzeu V&A. Show proběhla loni v srpnu. Ona sama ale přiznala, že to tehdy vůbec netušila. Přišlo to nečekaně na jejich první výročí svatby.  

“Nebylo to v plánu. Nicméně jsem se díky těhotenství začala cítit zase jako člověk. Navíc mám křivky, které jsem nikdy předtím neměla, užívám si to,” 

otevřela se zpěvačka v rozhovoru.  

Svůj podcast už má i Barack Obama  

Otevřít v galerii (5)
Barack Obama
Barack Obama Zdroj: Profimedia.cz

Podcastový boom pokračuje! Svůj už má i Barack Obama s názvem “Renegades: Born In USA”. Jedná se o sérii osmi rozhovorů s rock n’rollovou ikonou Brucem Springsteenem. Posluchači se mohou těšit na hluboké diskuse o aktuálních problémech světa.  

První dvě části série se již dostaly na Spotify a jsou dostupné od 22. února. Zbylých šest epizod by mělo být publikováno během následujících týdnů. 44. prezident Spojených států vypráví v upoutávce na podcast: 

„Navenek nemáme s Brucem mnoho společného. Je to běloch z malého města v Jersey. Jsem černoch smíšené rasy, narozený na Havaji. Je to ikona rock 'n' roll. Jsem ... ne tak cool.“ 

Obama, společně se svojí manželkou, v roce 2019 podepsali se Spotify víceletou smlouvu. Tímto počinem to tedy rozhodně nekončí a fanoušci se můžou těšit na jejich společnou budoucí tvorbu.  

To je od nás z Ranního ptáčete pro dnešek vše. Dnes má být krásný slunečný den, tak si ho užijte naplno! Jak řekl politik William Hannan:  

“Den bude takový, jaký si ho uděláme. Tak vstávejme jako slunce, a hřejme stejně tak.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze