Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Goulding se stala maminkou. Očkovací centrum v O2 universu otvírá. Pilotní festival COVID

Kateřina Ostrejšová
03. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Ellie Goulding

Velkokapacitní očkovací centrum v pražském o2 universu dnes otvírá. Spuštění bylo naplánováno zhruba o měsíc dřív, kvůli nedostatku vakcín se ale muselo čekat až do dneška. Britská zpěvačka Ellie Goulding včera večer přivedla na svět svého prvního potomka. Radostnou novinku prozradil její manžel Caspar Jopling. V Liverpoolu proběhl pilotní hudební festival, který otestuje, zda budou podobné akce šířit koronavirus.  

Očkovací centrum v O2 universu otvírá své brány 

Otevřít v galerii (5)
Lahvička s vakcínou proti covid-19.
Lahvička s vakcínou proti covid-19. Zdroj: Freepik

Velkokapacitní očkovací centrum v pražském o2 universu dnes otvírá. Spuštění bylo naplánováno zhruba o měsíc dřív, kvůli nedostatku vakcín se ale muselo čekat až do dneška. Tento týden se uskuteční zkušební očkování asi tisícovky lidí. Předpokládá se, že za běžného provozu by se mohlo naočkovat až 10 tisíc lidí za den.  

"My jsme personálně naprosto připraveni, dělali jsme několikrát zkoušky téměř naostro, máme tam veškerou výbavu včetně našeho zdravotnického zázemí, ale vázne to na vakcínách,"  

řekl ČTK Ivan Jeřábek, náměstek ředitele Ústřední vojenské nemocnice k provozu velkokapacitního centra. Podle něj dostanou vakcínu zástupci armády, policie a zdravotníci. Proces by měly urychlovat GR kódy, pomocí kterých pracovníci například identifikují očkovaného nebo načtou šarži vakcíny. 

V Praze je tak nyní podle pražského magistrátu registrováno 45 očkovacích center. Náklady na vybudování centra v hale O2 universum jsou podle lednového odhadu 11,8 milionu korun.  

Španělští fanoušci se vracejí do madridské arény 

Otevřít v galerii (5)
Toreador zápasí s býkem.
Toreador zápasí s býkem. Zdroj: Pixabay

Nošení červených a žlutých květů jako ukázka býčích zápasů je symbolem španělské kultury. Tisíce fanoušků jásali na matadorech, kteří se v neděli poprvé od zahájení pandemie COVID-19 vrátili do madridské arény Las Ventas. Všichni na sobě museli mít roušku.  

Téměř všechny španělské arény nebo náměstí zůstaly za poslední rok uzavřeny kvůli omezením, pro fanoušky to tak byla obrovská sláva. Býčí zápasy mělo povoleno sledovat maximálně 6 tisíc diváků, což odpovídá 40 % kapacity v aréně považované za nejprestižnější býčí arénu na světě. 

Španělé jsou kvůli krvavé podívané rozděleny na dva tábory, někteří to považují za uměleckou formu, zatímco jiní si myslí, že je to kruté. Popularita býčích zápasů v posledních letech poklesla a setkala se s odporem stále silnějšího hnutí za práva zvířat a některých levicových rad, které odmítají platit za býčí festivaly. 

Pilotní festival COVID v Liverpoolu  

Otevřít v galerii (5)
Lidé si užívají na koncertě.
Lidé si užívají na koncertě. Zdroj: Freepik

Živá hudba se vrátila do rodiště Beatles po dlouhé koronavirové pauze, kdy anglické město Liverpool pořádalo jednorázový hudební festival, který má otestovat, zda takové události budou šířit virus. Přibližně 5 tisíc lidí se ve jménu vědy a hudby vzdalo zakrytí úst a pravidel sociální distancování. Zúčastnili se venkovní akce s negativním testem na COVID-19 a slíbili, že se znovu otestují pět dní po festivalu. Jejich údaje budou použity vládním programem pro výzkum událostí, aby pomohly pochopit vliv davů na šíření viru. 

„Cítím se tak dobře, tak úžasně, bylo to už příliš dlouho,“  

řekla 19letá studentka Meghan Butler. Melvin Benn, generální ředitel Festival Republic, uvedl, že doufá, že jeho pilotní projekt bude hrát klíčovou roli při získávání outdoorových akcí v letošním roce. 

Nedělní sestava se skládala ze tří interpretů: místní zpěvačka a skladatelka Zuzu, indie skupina The Lathums a headlinery Blossoms. 

„Je to 413 dní, co jsme byli naposledy na jevišti ... Byla to dlouhá doba a jsme rádi, že tu můžeme být,“ 

uvedl zpěvák skupiny Blossoms Tom Ogden. 

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Ellie Goulding se stala maminkou  

Otevřít v galerii (5)
Ellie Goulding
Ellie GouldingZdroj: Profimedia

Britská zpěvačka Ellie Goulding včera večer přivedla na svět svého prvního potomka. Radostnou novinku prozradil její manžel Caspar Jopling. “Matka a dítě jsou zdraví a šťastní,” uvedl na svém Instagramu. Pohlaví miminka ale zatím neoznámil.  

“Nikdy neřeším pozornost veřejnosti, která přichází s Elliinou prací. Ale během této magické a osobní chvíle bychom opravdu ocenili, kdybychom si mohli užít naše soukromí. Děkuji x,” 

požádal své fanoušky o soukromí. Není tomu zase tak dávno, co čtyřiatřicetiletá zpěvačka oznámila v únoru těhotenství. Přiznala, že se o tom s manželem dozvěděli na první výročí svatby a že to pro ně bylo obrovské překvapení. Pár měl svatbu 31. srpna 2019 v New Yorku.  

Argentina čelí druhé vlně pandemie  

Otevřít v galerii (5)
Lékařka v plášti a roušce proti koronaviru.
Lékařka v plášti a roušce proti koronaviru. Zdroj: Pixabay

Pozitivní případy covid-19 v Argentině přesáhly včera hranici 3 milionů. Zdravotníci uvedli, že jsou nemocnice opět na pokraji sil i přes přísná vládní opatření k omezení šíření infekce. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že za posledních 24 hodin došlo k 11 394 nových případů, což pro Argentinu neznamená nic dobrého. Vláda prezidenta Alberta Fernandeze tak připravila další přísnější opatření, která by měla co nejvíce zamezit propuknutí druhé vlny. Zdravotnický personál ale tvrdí, že to stále nestačí.  

“Lidé si musí být trochu více vědomi a vědět, že nemocnice jsou plné a že zdravotníci jsou vyčerpaní,” 

uvedla 41letá chirurgická asistentka Luciana Berti. Podle vládních údajů jsou lůžka intenzivní péče obsazena přibližně z 68 procent.  

Doufáme, že máte příjemné ráno a nastartujete svůj týden na jedničku. A půjde to lépe se slovy Carla Gustava Junga:  

“V každém z nás je ještě někdo, koho neznáme.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze