Top hledané
Výsledky (0)
Známá švédská aktivistka byla zatčena za narušování veřejného pořádku ve Velké Británii.

Ranní ptáče: Greta Thunbergová byla zatčena ve Velké Británii. Poklad Rothschildů se vydražil za 62 milionů dolarů

Radim Červenka
19. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Policie a Greta Thunbergová

Během protestů ve Velké Británii byla zadržena environmentální aktivistka ze Švédska. Přes 62 miliónů dolarů zaplatili sběratelé za předměty ze sbírky slavného podnikatelského rodu Rothschildů. Evropská centrální banka se připravuje na transformaci Eura v plně digitální měnu, ohlásila dvouletý proces, v němž se budou zvažovat všechna pro a proti ve vztahu k plně digitální měně. Německý kancléř Olaf Scholz odsoudil útok na židovskou synagogu v Berlíně. 

Greta Thunbergová byla zadržena policií v Londýně

Známá aktivistka byla zadržena policií během demonstrace v době konání konference ropného a plynového průmyslu. Podle informací od londýnské městské policie byla dvacetiletá Švédka zadržena, společně s ní dalších 26 demonstrantů. Obvinění byli z narušování veřejného pořádku před luxusním hotelem InterContinental. V rámce protestů účastníci blokovali přístup do hotelového zařízení.

Thunbergová byla odvedena na policejní stanici, kde byla propuštěna na kauci. Konference se účastní zástupci největších ropných firem na světe jako je např. Shell. Podle aktivistů brzdí energetickou tranzici směrem k obnovitelným zdrojům, kvůli hromadění zisků z prodeje ropných produktů, zejména pohonných hmot. Napsala agentura AP.

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Za astronomickou částku byl prodán poklad rodiny Rothschildů

Rozsáhlá sbírka zahrnuje nábytek, obrazy, stříbro, keramiku nebo šperky a dlouho byla soukromým majetkem slavné rodiny bankéřů a podnikatelů z rodu Rothschildů, která svoje jmění rozmnožila i díky podnikání v ostravském ocelářském průmyslu na přelomu 19. a 20. století. V New Yorku byla sbírka uměleckých děl a předmětů vydražena za 62, 5 miliónů amerických dolarů.

Sbírka patřila francouzské větvi rodu. Nejcennějšími předměty dražby byly obrazy starých mistrů v čele s dílem Gerrita Dou. Jeho obraz ze 17. století se vydražil za 7 milionů dolarů. Podobné sbírky historických předmětů se obvykle prodávají spíše v Evropě, ovšem aktuálně členové francouzské větvě rodu žijí od 2. světové války v USA a trvali na prodeji v USA, informovala CNN.

Evropská centrální banka podnikla další kroky k digitalizaci Eura

Euro by se v blízké budoucnosti mělo stát digitální měnou. Digitální verze měny, kterou platí 20 členských států Evropské unie, umožní provádět elektronické platby bez jakýchkoliv poplatků a zcela bezpečně. S prvním listopadovým dnem podle Evropské centrální banky (ECB) odstartuje dvouletý přípravný proces.

Po skončení tohoto testovacího období bude ECB vyhodnocovat přínosy převodu Eura na digitální měnu, aktuálně digitální měnu používají zejména některé státy v oblasti Karibského moře. Centrální banky USA, Velké Británie a Kanady jsou před zaváděním plně digitálních měn ostražité, napsala agentura Reuters.

Otevřít v galerii (2)
Euro
EuroZdroj: Profimedia

Německý kancléř odsoudil útoky na synagogu v Berlíně

Olaf Scholz se jednoznačně vymezil vůči proběhlému útoku zápalnými bombami na synagogu v Berlíně. Podle tamější policie tento druh útoků reaguje na násilí páchané na blízkém východě mezi Izraelci a Palestinci. Dva neznámí výtržnici ve středu hodili dvě zápalné bomby, známé jako Molotovův koktej na budovu synagogy.

Obyvatelé okolí židovského původu jsou v šoku a žijí v obavách, že násilné útoky mohou v Berlíně pokračovat. Olaf Scholz novinářům během své cesty do Egypta sdělil, že Německo podobné antisemitistické útoky nebude v žádném případě tolerovat, uvedla agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Policie v Berlíně nedaleko synagogy
Policie v Berlíně nedaleko synagogyZdroj: Profimedia

Zdroje: apnews.com, reuters.com, edition.cnn.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze