Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Paltrow o návratu na obrazovky. Nová limitovaná edice Porsche. Odklad OH v Tokiu je nemožný

Kateřina Ostrejšová
14. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Gwyneth Paltrow

Herečka Gwyneth Paltrow se v rozhovoru pro Naomi Campbell rozpovídala o její další herecké kariéře. Fanoušky to zřejmě nepotěší. Porsche k 25. výročí přichází s limitovanou edicí, těšte se na měděnou třpytivou hnědou. Bývalý předseda vlády Japonska Yoshiro Mori reagoval na obavy fanoušků ohledně zahájení olympijských her v Tokiu, jak to s nimi vypadá? 

Sčítání lidu online 

Otevřít v galerii (5)
Žena píše na notebooku.
Žena píše na notebooku. Zdroj: Freepik.com

Sčítání lidu v roce 2021, které má proběhnout od 27. března do 11. května, je primárně navržené jako online, tedy bez nutnosti kontaktu s dalšími osobami. Může toho využít až 88 % obyvatel Česka, kteří mají doma internet. Elektronický sčítací formulář občané vyplní na počítači, tabletu či v mobilním telefonu.  

„Online způsob sčítání je jednoznačně komfortnější, rychlejší a hlavně bezpečnější. Navíc umožňuje pohodlně sečíst i další osoby v domácnosti i mimo ni, tedy například rodiče či prarodiče, kteří mohou věkem spadat do epidemicky ohrožené skupiny. I v jejich zájmu všem doporučuji sečíst se online,“  

vyzývá Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu. Prvotní zájem o elektronickou formu sčítání projevily v průzkumu přibližně dvě třetiny obyvatel, nicméně vzhledem k současné situaci Český statistický úřad předpokládá, že zájem bude větší. Důraz na online formu bude klást i při komunikační kampani celého projektu. V České republice v roce 2020 internet aktivně využívalo 81 % obyvatel starších šestnácti let.  

Facebook zaznamenal nárůst online násilí

Otevřít v galerii (5)
Aplikace Facebook v telefonu.
Aplikace Facebook v telefonu. Zdroj: Freepik.com

Společnost Facebook zaznamenala nárůst signálů naznačujících možné budoucí násilné činy spojené s úsilím zpochybnit výsledek amerických prezidentských voleb od obléhání Kapitolu minulý týden. Signály sledované Facebookem zahrnovaly digitální letáky propagující události, některé z nich s výzvami ke zbraním nebo nenávistný skupinami. 

FBI varovala před ozbrojenými protesty plánovanými pro Washington a všech 50 hlavních měst USA v době před inaugurací. Mluvčí Facebooku uvedla, že tempo výměny informací společnosti s činnými orgány v trestním řízení se od protestů Kapitolu rovněž zvýšilo. 

Násilné řádky na online platformách se rozběhly už v týdnech před nepokoji z minulého týdne. Podle průzkumníků a veřejných příspěvků pravicové skupiny útok naplánovaly z velké části právě přes sociální sítě. V pondělí Facebook zakázal obsah propagující frázi „zastavte krádež“, která se stala protestem proti ozbrojeným protestům proti Trumpovi. Společnost také blokovala vyhledávání „bouře na Kapitol“ a označování příspěvků, které obsahují tyto fráze.  

Gwyneth Paltrow o návratu na obrazovky 

Otevřít v galerii (5)
Gwyneth Paltrow
Gwyneth PaltrowZdroj: Profimedia.cz

Gwyneth Paltrow v nedávném rozhovoru řekla, že se k herectví vrátí, pouze pokud by stál za scénářem její manžel Brad Falchuck. Paltrow toto téma probírala s Naomi Campbell v jejím pořadu na YouTube #NoFilterWithNaomi. Paltrow přiznala, že se jí lidé často ptají, co ji donutí znovu hrát. Vypadá to, že pouze její manžel.  

Falchuck spoluvytvářel a produkoval několik televizních seriál, například Glee, American Horror Story, Scream Queens, Pose a The Politician. Paltrow hrála v poslední z těchto sérií, která byla vysílána na Netflixu v roce 2019, rok poté, co se s Falchuckem vzali. 

“Vlastně mi nebylo tak příjemné být na veřejnosti nebo být před kamerou, i když jsem to dělal tak dlouho. Je tady část mě, která se opravdu cítí plachá a nemá pocit, že by byla extrovert,"  

řekl Paltrow. V roce 2020 také hrála v dokumentárním seriálu Netflix „The Goob Lap“, její poslední filmová zásluha jako herečky byla pro film „Avengers: Endgame“. 

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Odklad olympijských her v Tokiu je nemožný 

Otevřít v galerii (5)
Muž plave v bazénu.
Muž plave v bazénu.Zdroj: Pixabay.com/StockSnap

Bývalý předseda vlády Japonska Yoshiro Mori reagoval na obavy fanoušků ohledně zahájení olympijských her v Tokiu, které se přesunuly na červenec letošního roku. Mori ke svému zděšení uvedl, že olympijské hry v Tokiu se budou konat a že odklad je v této fázi „absolutně nemožný“. V boji proti tomu olympijský tým v Tokiu přijal další opatření, aby mohli pokračovat v přípravách. 

Ještě není rozhodnuto, zda budou zámořští fanoušci přijati během olympijských a paralympijských her. Situace je aktuální a bude silně záviset na tom, jak se bude pandemická situace v příštích měsících vyvíjet. V současné době mohou fanoušci očekávat, že se olympijské hry v Tokiu odehrají podle plánu letos v červenci, paralympijské hry budou následovat v srpnu. Ačkoli výbor i nadále ujišťuje veřejnost o své přísné regulaci pandemie, Japonci nejeví přesvědčení.  

“Jediné, co mohu říci, je, že budeme pokračovat v našich přípravách. I po dlouhé noci bude vždy ráno. Pojďme společně překonat tuto velkou výzvu,” 

uvedl Yoshiro Mori.  

Porsche přichází s limitovanou edicí: z nuly na sto za čtyři vteřiny 

Otevřít v galerii (5)
Porsche - model Boxster 25.
Porsche - model Boxster 25.Zdroj: Porsche.com

U příležitosti 25. výročí vyrobila společnost Porsche model automobilu v limitované edici s názvem “Boxster 25 let”. Pod kapotou se objeví motor z modelu GTS 4.0 a bude poháněn šestiválcovým motorem o objemu 4,0 litru. Jedním z nejvýraznějších detailů tohoto Porsche jdou povrchové úpravy Neodyme (měděná třpytivá hnědá), které jsou aplikovány na boční přívody vzduchu s mono lištou, předním nárazníkem a nápisem. 

Německý výrobce, který odkazuje na styl originálu, vyrábí interiér s koženým interiérem Bordeaux a ladí to s látkovým kabrioletem. Maximální rychlost pro model z limitované edice je 293 km/h a díky převodovce PDK a standardnímu paketu Sport Chrono jde z nuly na 100 km/h za bleskurychlé čtyři sekundy. Na celém světě bylo vyrobeno pouze 1250 kusů tohoto Boxsteru 25 a nyní je k dispozici k objednání. 

To je od nás vše. Mějte příjemné dopoledne třeba se šálkem dobré kávy, ale nezapomeňte na slova Charlese Maurice de Talleyranda: 

„Káva musí být horká jako peklo, černá jako ďabel a sladká jako láska.“ 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze