Top hledané
Výsledky (0)
Ze zhruba 240 izraelských rukojmích by se jich mělo dostat na svobodu okolo 50

Ranní ptáče: Hamás propustí část izraelských rukojmích. Největší kryptoměnová burza uhradí na pokutách více než 4 miliardy dolarů

Radek Polák
22. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Gaza dostane humanitární pomoc

Do Izraele by se měla vrátit po krvavém útoku Palestinců ze 7. října část zadržených rukojmích. Naopak okolo 150 vězněných Palestinců má být propuštěno z izraelských věznic. Součástí dohody je i umožnění vjezdu stovek kamionů s humanitární pomocí do Pásma Gazy. Poté, co byla americká kryptoměnová burza obviněna z porušení řady tamních zákonů, musí uhradit pokutu přesahující 4 miliardy dolarů.

Izrael se s Hamásem dohodl na příměří 

Izraelská vláda dnes nad ránem schválila dohodu o čtyřdenním příměří s radikálním hnutím Hamás výměnou za propuštění zhruba 50 rukojmích držených v Pásmu Gazy. Na svobodu by se mělo v první vlně dostat 30 dětí, osm matek a 12 dalších žen držených Hamásem. Ten krátce poté dohodu přivítal s tím, že zajistí osvobození 150 vězněných Palestinců a přísun humanitární pomoci do Gazy.

Velkou spokojenost s dohodou dal najevo americký prezident Joe Biden, jehož země spolu s Katarem a Egyptem úmluvu pomohla zprostředkovat. Termín začátku příměří by měl být znám do 24 hodin, uvedlo katarské ministerstvo zahraničí, napsal server Ceskenoviny.cz.

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Světová kryptoměnová burza zaplatí 4 miliardy dolarů

Největší světová kryptoměnová burza souhlasila s tím, že v rámci dohody s americkou vládou zaplatí více než 4 miliardy dolarů, tedy v přepočtu zhruba 90 miliard korun. Rozhodnutí přichází měsíc poté, co byla kryptoměnová burza obviněna, že funguje jako neregistrovaná burza cenných papírů a porušuje řadu amerických zákonů o cenných papírech. Kryptoměnový průmysl byl v posledním období poznamenán skandály a zhroucením trhu, připomenula v té souvislosti také agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Problémy s kryptoměnami narůstají
Problémy s kryptoměnami narůstajíZdroj: Pixabay

McDonald’ navyšuje v Číně svůj podíl a chce dál expandovat

McDonald’s uzavřel dohodu o navýšení podílu v Číně, kde má nyní necelých 50 procent. Tento krok ostře kontrastuje s převládajícím trendem, kdy se mnohé nadnárodní korporace z tamního trhu kvůli geopolitickým a ekonomickým rizikům spíše stahují nebo začínají aktivity omezovat. Konsorcium vedené čínským státem podporovaným konglomerátem CITIC stále ale drží kontrolní vlastnictví s 52procentním podílem. Od roku 2017 se počet obchodů McDonald’s v Číně zdvojnásobil na 5 500. Země se tak stala jejím druhým největším trhem. Cílem společnosti je mít v Číně do roku 2028 více než 10 tisíc obchodů, informovala CNN.

Otevřít v galerii (2)
Známá značka stále považuje Čínu za perspektivní trh
Známá značka stále považuje Čínu za perspektivní trhZdroj: Pixabay

Komik Bill Cosby měl některé ženy sexuálně zneužívat

Žena, která v 80. letech pracovala jako zástupkyně v televizní The Cosby Show, uvedla v soudním sporu, že ji tento známý americký herec a komik zdrogoval a sexuálně zneužil poté, co jí nabídl, že ji bude mentorem v její herecké kariéře. Bill Cosby pozval ženu domů, kde omdlela během hereckého cvičení poté, co pila víno zjevně prosycené omamnou látkou. Žaloba požaduje mimo jiné náhradu škody za ublížení na zdraví, napadení, úmyslné způsobení emocionálního stresu a šíření nepravd, uvedla CNN. Mluvčí 86letého Cosbyho odmítl podrobnosti žaloby komentovat.

 

Zdroj: Ceskenoviny.cz, AP, CNN

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: