Top hledané
Výsledky (0)
Přerušení práce v Hollywoodu přišlo na více než šest miliard dolarů, tedy 138 miliard korun

Ranní ptáče: Herci si vymohli lepší platy. Politická reklama vytvořená umělou inteligencí ponese zvláštní označení

Radek Polák
09. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Stávkující se dočkali vítězství

V Hollywoodu končí protest herců, který souvisí s platovými podmínkami při práci pro streamovací služby, výší minimální mzdy a obavami z nahrazování lidské práce obsahem generovaným umělou inteligencí. Politické reklama, která byla vytvořena pomocí umělé inteligence, bude muset nést na Facebooku a Instagramu speciální označení.

Stávka hollywoodských herců končí

Americký odborový svaz herců SAG-AFTRA se podle portálu Ceskenoviny.cz předběžně dohodl s hollywoodskými studii na ukončení stávky, která otřásla americkým zábavním průmyslem. Členové odborů požadovali zvýšení minimální mzdy, podíl na příjmech ze streamovacích služeb a ochranu před svým nahrazením "digitálními replikami" vytvářenými umělou inteligencí. Průlom znamená, že Hollywood bude moci poprvé od května rozjet plnou produkci, jakmile členové odborů v nadcházejících týdnech odsouhlasí ratifikaci dohody. Filmová studia musela kvůli stávce odložit premiéry a natáčení řady snímků, včetně filmu Duna:Část druhá, nejnovějšího dílu Mission: Impossible a hraného remaku animované klasiky od Disneyho Sněhurka.

Politická reklama vytvořená umělou inteligencí bude mít na sociálních sítích označení

Facebook a Instagram budou od zadavatelů do příště vyžadovat, aby politické reklamy běžící na jejich platformách zveřejnily, zda byly vytvořeny pomocí umělé inteligence. Podle nových zásad mateřské společnosti Meta se na obrazovkách uživatelů po kliknutí na reklamy zobrazí štítky potvrzující použití umělé inteligence. Pravidlo vstoupí v platnost 1. ledna a bude platit po celém světě.

Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748
Prodej luxusní vily, Praha 6 Hanspaulka – 748, Praha 6

Zatímco úředníci v Evropě pracují na komplexních předpisech pro používání umělé inteligence, zákonodárcům ve Spojených státech se na schválení předpisů krátí před prezidentskými volbami v roce 2024 čas. Spojené státy nejsou jediným státem, kde příští rok proběhnou volby. Další jsou naplánovány také v Mexiku, Jižní Africe, Ukrajině, v Pákistánu a na Tchaj-wanu, informovala agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Sociální sítě budou muset reagovat na reklamou s umělou inteligencí
Sociální sítě budou muset reagovat na reklamou s umělou inteligencíZdroj: Pixabay

Zloději okradli jihoafrickou ministryni dopravy

Jihoafrická ministryně dopravy Sindisiwe Chikunga a její bodyguardi byli okradeni. Chikunga řekla, že auto, ve kterém cestovala, utrpělo defekt. Zatímco její bodyguardi měnili pneumatiku, uviděla lidi se zbraní „mířící na ochránce“. Tři dobře oblečení muži jí přikázali vystoupit z auta a poté požádali o peníze. Během loupeže byly dále odcizeny dvě policejní služební pistole a osobní věci. Po incidentu bylo zahájeno pátrání, uvedla CNN. Jihoafrická republika se dlouho potýká s násilím. Země má také jeden z nejvyšších počet vražd na obyvatele na světě.

Otevřít v galerii (2)
Jižní Afrika trpí vysokou krminalitou
Jižní Afrika trpí vysokou krminalitouZdroj: Pixabay

V country soutěži bodovali Lainey Wilson, Luke Combs a Jelly Roll

Lainey Wilson si ve středu večer odnesla pět trofejí, včetně titulu baviče roku, na udílení cen americké Country Music Association. Tato 31letá zpěvačka z Louisiany byla oceněna mimo jiné i jako zpěvačka roku a vyhrála album roku. Písničkář Luke Combs byl pak oceněný v kategorii singl roku za cover verzi skladby Fast Car od Tracy Chapman. Ta ji původně napsala již v roce 1988. Nejlepším novým umělcem se stal Jelly Roll, uvedla AP.

 

Zdroj: Ceskenoviny.cz, AP, CNN

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: