Top hledané
Výsledky (0)
Izrael brání hranici s Libanonem

Ranní ptáče: Hizballáh začal opět útočit na Izrael. George Clooney, Julia Roberts i Barbra Streisand finančně přispěli na kampaň Joe Bidena

Radek Polák
17. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Hnutí Hizballáh zintenzivnilo útoky na Izrael

Zintenzivnění bojů na hranici s Izraelem je zapříčiněno novými útoky libanonského šíitského hnutí Hizballáh. Izrael v té souvislosti varuje před eskalací situace. Více než 30 milionů dolarů již věnovali američtí umělci a další osobnosti na kampaň pro prezidenta Joea Bidena, který se v prezidentských volbách utká s Donaldem Trumpem.

Izrael varoval před důsledky útoků hnutí Hizballáh

Zintenzivnění útoků libanonského šíitského hnutí Hizballáh na Izrael by mohlo vést k závažné eskalaci situace, která by mohla mít ničivé dopady pro Libanon i celý region, jak uvedla izraelská armáda, napsal server Ceskenoviny.cz. Íránem podporované hnutí Hizballáh a Izrael na sebe přerušovaně útočí od začátku konfliktu v Pásmu Gazy. Tento týden hnutí Hizballáh uskutečnilo největší dronové a raketové útoky na izraelské cíle od začátku války v Pásmu Gazy, tedy od 7. října loňského roku. Podle serveru listu The Times of Israel armáda rovněž uvedla, že izraelské stíhačky dnes večer zasáhly cíle spojené s Hizballáhem na čtyřech místech jižního Libanonu.

Bidena podpořili i George Clooney či Julia Roberts 

Některé z hollywoodských hvězd přispěly na sbírku pro prezidenta Joea Bidena. Ta mu již pro kampaň na úřad amerického prezidenta přinesla rekordních více než 30 milionů dolarů, tedy v přepočtu okolo 700 milionů korun. Mezi podporovateli jsou mimo jiné i George Clooney, Julia Roberts a Barbra Streisand. V sobotu večer vystoupili na pódium v ​​losangeleském Peacock Theatre s kapacitou 7100 míst. Na programu akce byl rovněž rozhovor s Bidenem a bývalým prezidentem Barackem Obamou. Oba zdůraznili potřebu porazit bývalého prezidenta Donalda Trumpa v závodě, který bude podle očekávání mimořádně těsný, jak upozornila agentura AP.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5
Otevřít v galerii (1)
Bidena podpořil rovněž Barack Obama
Bidena podpořil rovněž Barack ObamaZdroj: Pixabay

Mírový summit podle prezidenta Pavla naplnil očekávání

Naplněna podle českého prezidenta Petra Pavla byla původní očekávání, že summit ve Švýcarsku přinese alespoň nějaký pokrok na cestě k míru na Ukrajině. Fakt, že se některé účastnické státy nepodepsaly pod společnou závěrečnou deklaraci podle něj samo o sobě neznamená, že jsou v opozici. Osmdesát zemí světa včetně Česka dnes na summitu společně vyzvalo, aby „územní celistvost" Ukrajiny byla základem jakékoli dohody o ukončení ruské agrese. Delegace zároveň vyzvaly k návratu ukrajinských dětí deportovaných Ruskem a k zapojení „všech stran" do případného mírového procesu. Někteří účastníci včetně Brazílie, Mexika, Saúdské Arábie nebo Indie se k závěrečné deklaraci jednání ve Švýcarsku nepřihlásili, uvedl server Ceskenoviny.cz.

Adidas je v Číně obviněný z úplatkářství

Značka Adidas zahájila vyšetřování kvůli tomu, že někteří z jejích vedoucích zaměstnanců v Číně měli být zapleteni do rozsáhlého úplatkářství zahrnujícího „miliony eur“. Měli totiž od externích poskytovatelů služeb dostávat provize. Jednalo se prý například o miliony v hotovosti a další položky, včetně nemovitostí. Adidas uvedl, že záležitost společně s externím právním poradcem vyšetřuje, napsal k tomu dále server televize Al Jazeera. Čínské tržby tohoto německého sportovního giganta vzrostly v prvním čtvrtletí o 8 procent, uvedla již dříve společnost.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, Al Jazeera

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze