Top hledané
Výsledky (0)
Tyto zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Hodnota Applu na maximu, Kalifornské požáry mají první oběť, Reality show, kterou musíte vidět

Martina Šmalclová
20. srpna 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Realitní makléřky ze Selling Sunset

Přejeme vám krásné čtvrteční ráno. LP-Life má pro vás i dnes přehled žhavých aktualit, které stojí za vaši pozornost. Co nás zaujalo, pobavilo, znepokojilo? To vám prozradí dnešní Ranní ptáče!

USA pozastavují smlouvu o vydávání s Hongkongem

Smlouva o vydávání je jedna ze tří bilaterálních smluv, které USA ve středu pozastavily. Pozastaveny byly rovněž smlouvy o odevzdávání uprchlíků a vzájemném osvobození daně z příjmu. Jaké kroky USA k tomuto činu vedly, osvětlil americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

„Čínská komunistická strana se rozhodla rozdrtit svobody a autonomii obyvatel Hongkongu.“

Otevřít v galerii (7)
Donald Trump
Donald TrumpZdroj: Pixabay.com/geralt

Kalifornii spalují požáry: První mrtvý

Kalifornii spalují v důsledku rekordních veder opět požáry. K dnešnímu dni jejich počet činí 367, přičemž 23 z nich je označováno jako rozsáhlých. Spáleno bylo již více než 300 000 hektarů půdy a požáry si vyžádaly svou první oběť. Stal se jí jeden z hasičů, jež pilotoval vrtulník a následně při hašení jednoho z menších požárů havaroval.  

Otevřít v galerii (7)
Hasič při práci
Hasič při práciZdroj: Pixabay.com/skeeze

Češi utráceli v roce 2019 více

Podle čerstvých informací Českého statistického úřadu vzrostla spotřeba domácností v roce 2019 reálně o 2,9 %. K nárůstu došlo zejména v oblasti spotřebního zboží, a to odívání a obuvi nebo bytového vybavení. Za rekreaci a sport pak Češi utráceli vůbec nejvíce od roku 1996 (o více než 8%). Radost mohou mít naopak ekologové a milovníci životního prostředí, jelikož nákup osobních dopravních prostředků poklesl o 3%. Jsme zvědaví, jak dopadne rok 2020, protože co si budeme povídat, týdny strávené doma a sociální odstup s čísly nejspíš pěkně zamávají!

Otevřít v galerii (7)
Žena na nákupech držící tašky
Žena na nákupech držící taškyZdroj: Pixabay.com/StockSnap

Hodnota Applu dosahuje 2 bilionů dolarů

Koronavirová krize nekrize, americké společnosti přesto zažívají boom. Obrovský úspěch se podařil oblíbenému Applu, který dosáhl neuvěřitelné tržní hodnoty 2 bilionů dolarů. Hranici 1 bilionu přitom překročil teprve před dvěma lety. Akcie společnosti Apple pak za letošek vzrostly o téměř 60%. Vypadá to, že tady se bude pořádně slavit!

Vstup Airbnb na burzu je za rohem

Společnost Airbnb má sice dlouhodobě řadu odpůrců, kteří se snaží její činnost pozastavit, ale stále se jim to nějak nedaří. Nyní si můžou ještě více trhat vlasy, protože to vypadá, že Airbnb skutečně co nevidět vstoupí na burzu a nabídne tak své akcie široké veřejnosti. Společnost již podala registraci IPO u americké komise pro cenné papíry a burzy. Něco nám říká, že tady to bude ještě vřít!

Otevřít v galerii (7)
Žena s telefonem v ruce
Žena s telefonem v ruceZdroj: Pixabay.com/JEESHOOTS-com

Transparentní záchodky v Tokiu

Pokud jste ostýchaví, pak se rozhodně nechystejte do Tokia! Nepříjemně by vás tu totiž mohly v parcích překvapit transparentní toalety. Na svědomí je má japonský architekt Shigeru Ban, který se domnívá, že průhledné stěny zdobené zářivými barvami a novými technologiemi udělají z veřejných toalet příjemnější místo. Ale ne, nebojte. Tak blázniví Japonci zase nejsou, aby se nechali okukovat při jedné z nejosobnějších lidských činností. Nezisková organizace Nippon Foundation, která ze projektem stojí, prozrazuje, v čem je celá finta tohoto unikátního projektu:

„Pomocí nové technologie jsme vytvořili vnější stěny ze skla, které se však po uzamčení stanou neprůhlednými.“

Otevřít v galerii (7)
Transparentní toalety v Tokiu
Transparentní toalety v TokiuZdroj: Tokyotoilet.jp

Selling Sunset 3: Reality show, která stojí za pozornost

Milovníci nemovitostí, luxusu, krásných žen a pikantností, zbystřete! Máme pro vás tip na našlapanou netflixáckou show, která stojí za vaši pozornost. Už jste slyšeli o Selling Sunset, ve které dlouhonohé krásky na jehlách prodávají v okolí Hollywoodu nemovitosti až za desítky milionů dolarů a do toho všeho ještě stíhají řešit své osobní problémy? Tohle vás zkrátka bude bavit! Aktuálně můžete na Netflixu sledovat tři řady a pro velký úspěch se chystá i čtvrtá.

Otevřít v galerii (7)
Realitní makléřky ze Selling Sunset
Realitní makléřky ze Selling SunsetZdroj: Netflix.com

Přejeme vám hezký den a nezapomeňte si i dnes udržet úsměv na rtech, a to pokud možno za všech okolností. Už Abraham Lincoln totiž věděl, že:

"Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být..."

Byt na pronájem na Praze
Byt na pronájem na Praze, Praha 3
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze