Top hledané
Výsledky (0)
Po úmrtí, ke kterému došlo během zápasu ve Velké Británii, byl hokejista vzat do vazby.

Ranní ptáče: Hokejista je v Británii vyšetřován za zabití bruslí. Nejprodávanější vůz v USA bude mít jen hybridní pohon

Radim Červenka
15. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Toyota Camry

Policie podezírá ze zabití hokejistu britské nejvyšší soutěže po smrtelném incidentu v nedávném zápase. Nejprodávanější vůz v USA bude mít ve své další generaci jen hybridní pohonné ústrojí, Toyota chce dostat technologii na základě elektropohonu do srdce automobility v USA. Američané a Číňané vydali společné prohlášení směrem ke snahám omezit znečišťování planety a také směrem k redukci klimatické stopy dvou největších světových ekonomik.

Hokejista je vyšetřován ve vazbě

Devětadvacetiletý hráč týmu Nottigham Panthers během zápasu s Sheffield Steelers zemřel kvůli řezné ráně na krku způsobené bruslí svého soupeře. Policie neuvedla jméno podezřelého ani jeho věk, tudíž není známo koho přesně za incident podezírá.

Nejde o ojedinělý případ situace, kdy se policie zabývá násilím na ledě. V minulosti byli kriminalizováni z tohoto důvodu už dva hráči NHL  Marty McSorley a Todd Bertuzzi. Zatímco Bertaluzzi se s napadeným hráčem dohodl a vyvázl s podmínkou a veřejně prospěšnými pracemi, McSorley si za útok smrtící zbraní odseděl 18 měsíců, napsala agentura AP.

Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha
Pronájem luxusního bytu 3+kk Pařížská, Praha, Praha 1

Nejprodávanější automobil na americkém trhu vybaví automobilka jen hybridním pohonem

Další generace vozu Toyota Camry, jedničky na americkém trhu s automobily, bude vybaveno pouze pohonem s hybridní technologií. Odvážný krok japonské automobilky chce dostat elektromobilitu do srdce amerického automobilismu. Vůz bude vybaven 2.5 litrovým benzinovým motorem a elektromotorem pro kombinaci výhod obou pohonů. 

Představitelé automobilky uvedli, že jedním z důvodu ke změně je zpřísňování pravidel pro automobilové pohony v USA. Jako další důvod zástupci Toyoty uvádí větší výkon oproti současné, čistě benzínové verzi prodávané v USA, uvedla agentura Reuters.

Disney přispívá do ekonomiky státu Florida 40 miliard dolarů

Filmová společnost Disney je uprostřed soudního sporu s guvernérem Floridy a prezidentským kandidátem za republikánskou stranu Ronem DeSantisem ohledně speciální právní regulace v oblasti, kde firma sídlí. Disney aktuálně prezentoval studii, že přínos pro místní hospodářství je díky firmě 40 miliard dolarů (cca 800 miliard korun).

U známého producenta v zábavním průmyslu je zaměstnáno jen na Floridě 263 000 lidí. Studie společnosti Oxford Economics mj. jiné uvádí, že Disney zaměstnává jednoho člověka z osmi v centrální oblasti Floridy. Společnost se soudí se státem Florida, kvůli odebrání speciálního právního statusu v Disneyho okrsku, kde společnost sama od roku 1967 vykonávala některé správní úkony: opravovala cesty nebo měla vlastní požární službu, píše agentura AP.

Otevřít v galerii (1)
Disney
DisneyZdroj: Pixabay

USA a Čína vydali společné prohlášení směrem k zlepšení v boji proti změně klimatu

Po jednání mezi zástupci obou zemí v jejichž čele stáli John Kerry a Xie Zhenhua, vydali v Kalifornii společné prohlášení v němž se zavazují snižovat emise metanu a řešit problematiku narůstajícího množství plastového odpadu. Na některých otázkách se však zástupci dvou největších světových ekonomik neshodli, zejména na problému využívání fosilních paliv.

Země jsou zároveň největšími emitenty skleníkových plynů na světě. Jejich spolupráce v klimatických otázkách byla narušena po návštěvě bývalé předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi na Taj-wanu. Aktuální dohoda je návratem k dílčí spolupráci v těchto otázkách, informuje agentura Reuters.

Zdroje: apnews.com, reuters.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: