Top hledané
Výsledky (0)
Zápas se skandinávským soupeřem začne od 14:20 hodin

Ranní ptáče: Hokejisté narazí po výhře nad USA v sobotu na Švédsko. Live Nation má problém, Spojené státy firmu zažalovaly

Radek Polák
24. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Hokejisty čeká v sobotu těžký soupeř

Vyprodaná pražská O2 arena byla včera na hokejovém šampionátu svědkem výhry našich hokejistů nad Spojenými státy. V sobotním semifinále narazí na Švédsko, což bude speciální zejména pro útočníka Davida Pastrňáka, který má se svou švédskou partnerkou téměř roční dceru Freyu Ivy. Kvůli zneužívání své dominance při prodeji vstupenek a organizaci akcí vláda Spojených států zažalovala společnosti Ticketmaster a Live Nation.

Pastrňák oslaví během sobotního semifinále 28. narozeniny

Díky tomu, že Švédové na mistrovství světa v hokeji zdolali ve čtvrtfinále v severském derby Finy 2:1 po prodloužení, utká se český národní tým v sobotu od 14:20 hodin právě s tímto soupeřem. Zápas začne. Souboj bude speciální zejména pro našeho útočníka Davida Pastrňáka, který má se svou švédskou partnerkou téměř roční dceru Freyu Ivy. Našeho reprezentanta po včerejší výhře 1:0 nad USA těšilo, že jsme postoupili do semifinále. Tým opět hnala dopředu vyprodaná O2 arena se 17.413 diváky.

Hlavně jsem rád, že jsme to zvládli pro národ. Je neskutečné, co tady kluci ty dva týdny a já pár dní prožíváme. Jsme moc rádi, že jsme si díky výhře prodloužili turnaj do víkendu a zabojujeme o medaili pro fanoušky, kteří tady vytváří neskutečnou atmosféru,"

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

prohlásil Pastrňák, který v sobotu oslaví 28. narozeniny, připomenul v té souvislosti portál Ceskenoviny.cz.

USA žaluje Ticketmaster a Live Nation

Vláda Spojených států zažalovala společnosti Ticketmaster a Live Nation. Ty měly zneužívat své dominance při prodeji vstupenek a organizaci akcí, které pořádaly. Kritici vyčítají Live Nation mimo jiné i problémy, jež milionům lidí zablokovaly nákup vstupenek na turné Eras zpěvačky Taylor Swift. To je podle jejich tvrzení dokladem špatného zákaznického servisu a drahých cen vstupenek, napsal server televize CNN

Čistá zisková marže Live Nation v minulém fiskálním roce dosáhla 1,4 procenta, což se zdaleka neblíží podmínkám v technologickém sektoru,“ 

hájí se firma a odvolává se na údajnou dominanci takových značek, jako jsou Apple nebo Google.

Otevřít v galerii (1)
Koncertování nemusí být vždy jen zábava
Koncertování nemusí být vždy jen zábavaZdroj: Pixabay

Gazprom nemůže pokračovat v soudním řízení proti ČEZu

Rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory podle energetické společnosti ČEZ zakázal ruskému Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti české firmě v Rusku. Důvodem je to, že spor firem má výhradně řešit mezinárodní arbitráž. ČEZ loni v únoru zahájil proti Gazpromu v Ženevě arbitrážní řízení z důvodu krácení dohodnutých dodávek plynu, od ruského podniku žádá náhradu škody za více než miliardu korun. Situace kolem obchodu s plynem se zkomplikovala, když ruská vojska v únoru 2022 vpadla na Ukrajinu, informoval server Ceskenoviny.cz.

Pokuta a obvinění hrozí kvůli zprávám vytvořeným díky AI

Politický poradce Steven Kramer, který před prezidentskými primárkami v New Hampshire posílal voličům hovory generované umělou inteligencí, jež napodobovaly hlas prezidenta Joea Bidena, čelí pokutě 6 milionů dolarů a desítkám trestních obvinění. Kramer přiznal, že tuto zprávu, jež měla odrazovat od volby demokratického kandidáta, poslal tisícům voličů. Společnosti Lingo Telecom, která je obviněna z přenosu hovorů, pak hrozí pokuta ve výši 2 milion dolarů, uvedla agentura AP.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, CNN

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze