Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče

Ranní ptáče: Homosexualita není zločin, řekl Papež. Trump se může vrátit na sociální sítě. Bieber prodal práva na své hity

Barbora Večeřová
26. ledna 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Papež František

Dobré čtvrteční ráno! Co nejdůležitějšího byste dnes měli vědět? To najdete v Ranním ptáčeti! Papež v rozhovoru odsoudil zákony odsuzující homosexualitu za nespravedlivé, podle něj Bůh miluje všechny své děti stejně a katolická církev by se měla snažit o to, aby takové zákony vůbec neexistovaly. U církve ale ještě zůstaneme... neznámý muž včera zaútočil v kostelech na jihu Španělska. Podrobnosti zatím nejsou známy, případ je ale vyšetřován jako trestný čin. 

 

 

Papež František odsuzuje zákony proti homosexualitě

Papež František kritizoval zákony, které odsuzují homosexualitu jako „nespravedlivé“. Řekl také, že Bůh miluje všechny své děti takové, jaké jsou, a vyzval katolické biskupy, kteří zákony podporují, aby přivítali LGBTQ lidi mezi sebe do církve. Katolická církev by se podle něj měla snažit, aby tyto zákony vůbec neexistovaly. 

"Být homosexuálem není zločin,"

uvedl současný papež v rozhovoru pro AP

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Trump může zpátky na sociální sítě 

Společnost Meta v příštích týdnech umožní po dvou letech bývalému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, aby se vrátil na sociální sítě facebook a instagram, které tato firma provozuje. Dnes to podle AP uvedl vysoký manažer společnosti Nick Clegg.

“Dospěli jsme k závěru, že nebezpečí se dostatečně snížilo. V příštích týdnech obnovíme účty pana Trumpa na facebooku a na instagramu. Nicméně uděláme to s novými bezpečnostními pojistkami, abychom zabránili opakovanému porušení pravidel," 

dodal.

Otevřít v galerii (2)
Donald Trump může zpět na své účty
Donald Trump může zpět na své účtyZdroj: Profimedia

Justin Bieber prodal práva na své hity

Popový zpěvák Justin Bieber prodal britské investiční společnosti Hipgnosis autorská práva na celou svou tvorbu. Společnost tak vlastní práva na Bieberovy hity jako Sorry, Peaches nebo Baby. Populární zpěváák se tak stal nejmladším hudebníkem, který se k takovému kroku odhodlal, uvedla dnes agentura AP. Podle odhadů mohl Bieber získat z prodeje až 200 milionů dolarů, informovala ČTK

Otevřít v galerii (2)
Justin Bieber prodal práva na své písničky
Justin Bieber prodal práva na své písničkyZdroj: Profimedia

Útoky ve španělských kostelech 

Neznámý muž včera večer zaútočil v nejméně dvou kostelech na jihu Španělska, jednoho člověka zabil a další čtyři zranil. Píší to španělská média. Podle potvrzených informací pro agenturu Reuters je útok vyšetřován jako možný teroristický čin. 

 

Zdroje: ceskenoviny.cz, apnews.com, reuters.com 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze