Top hledané
Výsledky (0)
Hvězdy jsou oceňovány, některé se ale stále soudí

Ranní ptáče: Hudební experti ocenili Farnou a Mirai, pandemická pohotovost má skončit již příští týden

Radek Polák
28. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Poněkud zvláštní outfit měla na včerejších Andělech Ewa Farna

Anděl roku vyhlásil svoje ceny. Vyzdvihl především Ewu Farnou a skupiny Mirai a Sněť. Posmrtně pak Davida Stypku. Stále pak pokračuje rozvodový proces Johnnyho Deppa s Amber Heard. A konec pandemické pohotovosti v Česku se blíží. Bude už pak konečně lépe? 

Farna a Stypka ovládli ceny Anděl

Nejlepším zpěvačkou za rok 2021 je Ewa Farna, jak o tom rozhodla porota hudebních cen Anděl. Farna byla současně s tím nominována v kategoriích Album, Skladba a Videoklip roku. Sólovým intepretem roku byl vyhlášen hudebník David Stypka, který cenu získal za Album roku Dýchej. Skladbou roku se stala jeho písnička Farmářům. Trofeje si Stypka bohužel již nemohl převzít, protože loni v lednu zemřel. Skupinou roku se stala formace Mirai.

V kategorii rock zvítězila skupina Sněť s deskou Mokvání v okovech a poněkud překvapivě v kategorii Folk Vladimír Mišík s deskou Noční obraz. V kategorii Alternativa a elektronika se dařilo Amelii Siba s deskou Love Cowboys. Objevem roku je zpěvačka Annabelle.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

 

Johnny Depp se rozvádí s nemocnou Amber Heard

Rozvod herců Johnnyho Deppa a Amber Heard plní stránky zahraničních médií. Podle posledních komentářů se zdá, že Amber trpí hraniční poruchou osobnosti. Postižená má v tom případě nestabilní nálady, jejichž důsledkem prý bývá impulzivní chování. Nemocná pak obtížně zvládá řešit běžný život, jak uvedla lékařka Shannon Curry a dodala, že herečka má navíc i histrionskou poruchu.

Ve zprávě jsem zaznamenala několik charakteristik, které byly v souladu s těmito poruchami osobnosti.U histrionské poruchy to například byla příliš dramatická prezentace, velmi květnatá, používá mnoho popisných slov, které však postrádají jakoukoliv podstatu,“ 

řekla soudní lékařka.

Otevřít v galerii (4)
Johnny Depp je nyní terčem zájmu médií, i když si to možná ani příliš nepřál
Johnny Depp je nyní terčem zájmu médií, i když si to možná ani příliš nepřálZdroj: Profimeda

Konec pandemické pohotovosti již příští týden?

Pandemická pohotovost by u nás měla skončit už příští týden. Podle vlády by to mělo být 3. května. Na svém twitterovém účtu to včera večer oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Důvodem je údajně uspokojivý stav pandemické pohotovosti. Vše má ale ještě háček. Změnu musí svým usnesením posvětit Sněmovna.

Čísla nakažených a hospitalizovaných jsou stále příznivější a není tak nutné v něm nadále setrvávat. Jak jsem slíbil při nástupu na @ZdravkoOnline opatření děláme a držíme jen tehdy, když mají smysl,“

uvedl Válek.

Otevřít v galerii (4)
Končí koronavirus v Česku?
Končí koronavirus v Česku?Zdroj: Freepik

Zisk Facebooku kles o čtvrtinu

Zisk společnosti Meta Platforms, která je majitelem sociální sítě Facebook, v prvním čtvrtletí klesl o 21 procent na 7,5 miliardy dolarů. To je zhruba 174,2 miliardy korun.

Počet aktivních denních uživatelů, což je klíčový ukazatel pro inzerenty, činil 1,96 miliardy. Počet aktivních měsíčních uživatelů dosáhl 2,94 miliardy. Firma překonala odhady analytiků a její akcie posilují, odhadují experti.

Otevřít v galerii (4)
Facebooku se podle čísel z první čtvrtletí daří
Facebooku se podle čísel z první čtvrtletí daříZdroj: Freepik

Benátky hlásí: Zaplaťte, nebo se neubytujete

Jednodenní návštěvníci Benátek nebudou mít vstup do této památky UNESCO zadarmo. Město, které je každoročně cílem pro zhruba 25 milionů turistů z celého světa zaplatí od příštího roku 3 eura v klidné dny a 10 eur v dny vytíženější, tedy například víkendy. Radnice usiluje o to, aby se počet krátkodobých návštěvníků, od nichž jim tak putuje jen minimum peněz, omezil. Velká část domů zde slouží jako hotely a penziony. Počet stálých obyvatel se rok od roku snižuje. Hlavním důvodem jsou příliš vysoké nájmy.

Otevřít v galerii (4)
Benátky nebudou zadarmo
Benátky nebudou zadarmoZdroj: Pixabay

Zdroje: Anděl roku, ČTK, iDnes, Novinky.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze