Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Hugh Grant se vydával za svého agenta. Biden a Putin se dnes setkají. Češi si stále více berou hypotéky

Lukáš Bilinec
16. června 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Hollywoodský herec Hugh Grant

Informované ranní ptáče přiskákalo i ve středu, aby vás obdařilo zajímavými informacemi z celého světa. Věděli jste třeba, za kolik si Američané mohou na Amazonu pořídit testovací sadu na Covid-19?

Biden se dnes poprvé potká s Putinem

Otevřít v galerii (8)
Osmasedmdesátiletý americký prezident Joe Biden
Osmasedmdesátiletý americký prezident Joe BidenZdroj: Profimedia.cz

Úřadující americký prezident se chystá na svou nejvýznamnější schůzku od nástupu do funkce v loňském roce. Ve švýcarské Ženevě se dnes potká se svým ruským protějškem, Vladimirem Putinem. Oba prezidenti v posledních měsících přiznali, že vztahy obou mocností jsou na bodě mrazu. Biden před nedávnem Putina dokonce označil za zabijáka a prozradil, že USA mají důkazy o ovlivňování poslední prezidentské volby ze strany Ruské federace. Společná tisková konference není plánována. 

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Zájem o hypotéky stále roste

Otevřít v galerii (8)
Klíče a miniatura rodinného domu
Klíče a miniatura rodinného domuZdroj: Unsplash/ Tierra Mallorca

Podle statistik Fincentrum Hypoindexu neutichá zájem Čechů o hypotéky, a to i přesto, že roste průměrná úroková sazba hypoték. Ta se v květnu po půl roce přehoupla přes hranici 2 procent a do konce roku by mohla překročit 2,5 procenta. Čechy to však od hypoték neodrazuje, právě naopak. V květnu si nabrali hypotéky v hodnotě více než 40 miliard korun. Průměrná výše hypotečního úvěru v ČR činí 3,123 milionu korun. 

"Hodnota nemovitostí na českém trhu stále stoupá a zdá se, že tomu tak bude i nadále,"

řekl hypoteční analytik společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, Jiří Sýkora.

Kim Čong-un přiznal nedostatek potravin v zemi

Otevřít v galerii (8)
Severokorejský vůdce Kim Čong-un na koni
Severokorejský vůdce Kim Čong-un na koniZdroj: Profimedia.cz

Sedmatřicetiletý prezident KLDR připustil, že situace v oblasti potravin v jeho zemi je napjatá. Vyzval k přijetí opatření, které mají potravinovou krizi v Severní Koreji vyřešit. Zároveň však dodal, že původci problémů jsou koronavirová pandemie a loňské tajfuny, které zpustošily úrodu. Ekonomika země se podle jeho slov v posledním roce opět zlepšila. Kimovu výzvu k řešení situace okolo nedostatku potravin dnes zveřejnila korejská státní média. Kim na sebe upozornil před pár dny také vyhlášením, že jihokorejská populární hudba, označována jako K-Pop, je jedovatá rakovina. 

Česká pošta bojuje proti rozhodnutí Nejvyššího soudu

Otevřít v galerii (8)
Socha spravedlnosti
Socha spravedlnostiZdroj: Pixabay/ WilliamCho

Už skoro rok se táhne případ stížnosti řidiče České pošty z Olomouckého kraje, který se dožadoval dorovnání mzdy na úroveň pracovníka na stejné pozici, působícího v Praze. Česká pošta podala proti rozhodnutí Nejvyššího soudu, které mu dalo za pravdu, ústavní stížnost. Podle zpráv, které přinesl web Aktualne.cz, se dosud Ústavní soud ČR ke stížnosti nevyjádřil. Česká pošta se bránila tím, že práce v Praze je namáhavější a uvedla, že také zohledňuje porovnání životních nákladů. Právníci však upozorńují, že na tento faktor zákoník práce nepamatuje. 

Velké přiznání Hugh Granta

Otevřít v galerii (8)
Britský herec Hugh Grant
Britský herec Hugh GrantZdroj: Profimedia.cz

Šedesátiletý hollywoodský herec byl hostem The Late Late Show Jamese Cordena a práskl na sebe velmi zajímavou věc. Nějakou dobu se vydával za svého vlastního agenta. Vymyslel pro něj jméno James Howe Ealy a dařilo se mu po určitou dobu fungovat jako svůj vlastní agent. Celá záležitost praskla až v momentě, kdy se do několika mailů podepsal svým pravým jménem. Nyní už má opět svého vlastního agenta jako ostatní hollywoodské hvězdy. Grant v talkshow také řekl, že je vděčný, že už nemusí hrát okouzlující, romantické muže, ale vyzkoušel si v poslední době i jiné, temnější charaktery.

Amazon začal prodávat vlastní Covid-19 test

Otevřít v galerii (8)
Testovací sada Covid-19 od společnosti Amazon
Testovací sada Covid-19 od společnosti AmazonZdroj: Amazon.com

Testovací sada, která byla původně určena jen pro zaměstnance společnosti Amazon, je nyní dostupná i pro širokou veřejnost. Server Theverge.com si všiml, že je test v prodeji za 39,99 amerických dolarů (zhruba 840 českých korun) a v ceně je i přeprava vzorku do centralizované laboratoře prostřednictvím Prime v některých oblastech USA. Výsledky testu se objeví na diagnostickém webu Amazon, který byl původně navržen pro zaměstnance. Jde o další krok společnosti Amazon do sféry zdravotnictví. Již dříve začal nabízet program domácí zdravotní péče či recepty na běžnější léky, prostřednictvím Amazon Pharmacy. 

Evian představil designový dávkovač vody od Virgil Abloha

Otevřít v galerii (8)
Evian (Re)new
Evian (Re)newZdroj: Evian Food & Beverage

Uznávaný americký designér, generální ředitel značky Off-White a umělecký ředitel kolekce pánského oblečení Louis Vuitton, Virgil Abloh, působí také jako kreativní poradce pro design udržitelné inovace ve firmě Evian. Z jeho hlavy tak pochází nápad na speciální dávkovač vody, ve kterém se voda neuchovává v plastových lahvích, ale ve speciální bublině, která se s ubývající vodou postupně hroutí a vytváří různé obrazce. Cena soupravy je 50 euro (zhruba 1270 českých korun) a je dostupná na stránkách společnosti Evian. 

Zdroj info: Hypebeast.com

Tom Ford má hodinky z oceánského plastu

Otevřít v galerii (8)
Udržitelné hodinky od značky Tom Ford
Udržitelné hodinky od značky Tom FordZdroj: Tom Ford Watches

Tři barevné varianty speciálních hodinek Ocean Plastic Timepiece představila firma Tom Ford. Matně černý ciferník o velikosti 40 mm doplňuje pletený řemínek v tmavě modré, pronikavě žluté, nebo výrazně růžové barvě. Potah ciferníku je vyroben ze safirového skleněného křišťálu a zapínání je řešeno nerezovou sponou s matným černým diamantem. Každé hodinky jsou vyrobeny přibližně z 35 lahví plastu. Cenovka za Ocean plastic Timepiece je 995 amerických dolarů (přibližně 20900 českých korun)

"Udržitelnost je pro nás všechny stále důležitější,"

řekl samotný Tom Ford.

Středeční ranní ptáče je u konce. Užijte si dnešní den a vemte si k srdci slova italského umělce Leonarda Da Vinciho:

"Chval přítele veřejně a kárej ho mezi čtyřma očima."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze