Top hledané
Výsledky (0)
Podmínky pro pořízení nemovitosti meziročně zpřísnily o tři procentní body

Ranní ptáče: Hypotéky zůstávají nad 6 procenty. Lidé v Rokytnici v Orlických horách mají opět teplo

Radek Polák
09. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Pořízení nemovitosti je dražší než před rokem

Hypoteční úvěry poskytované bankami na nákup nemovitosti na začátku listopadu mírně vzrostly na 6,31 procenta. Rokytnice v Orlických horách, která byla od víkendu bez tepla, se dohodla se soukromou firmou na obnovení dodávek. Ty by měly platit zatím do konce roku.

Sazby hypoték mírně vzrostly

Průměrná úroková sazba hypoték počátkem listopadu činila 6,31 procenta a za poslední měsíc stoupla o 0,11 procentního bodu. V listopadu loňského roku činila průměrná nabídková sazba hypoték 3,39 procenta. Za poslední rok tak vzrostla průměrná sazba téměř o tři procentní body.

Měsíční splátka hypotečního úvěru na 3,5 milionu korun sjednaného do 80 procent odhadní ceny nemovitosti při fixaci na tři roky, splatnosti 25 let a průměrné nabídkové sazbě 6,31 procenta byla v listopadu ve výši 23 228 korun. Proti minulému měsíci vzrostla měsíční splátka hypotéky o 237 korun.

Česká národní banka ponechala na začátku měsíce základní úrokové sazby, od nichž se odvíjí i ty další, beze změny. Dvoutýdenní repo sazba tak od června zůstává sedm procent, tedy na nejvyšší úrovni od roku 1999. 

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Rokytnice v Orlických horách opět s dodávkami tepla

Tolik diskutované přerušení dodávek tepla do východočeské Rokytnice v Orlických horách bylo včera okolo deváté večerní obnoveno. Dohodlo se na tom vedení města s firmou Ekoenergy Moravia, jak potvrdil její ředitel Luděk Koch. Dohoda platí zatím do konce roku. Bez tepla byli tamní lidé od soboty.

Firma má podle Kocha zájem dodávat teplo v Rokytnici do roku 2027, jak byla nastavena původní smlouva. Podle tamního starosty je jednou z variant i nová soutěž na dodavatele tepla. Do přípravy smluv město podle něj zapojí externí firmu.

Otevřít v galerii (4)
Od večera se v Rokytnici opět topí
Od večera se v Rokytnici opět topíZdroj: Pixabay

Herec Sean Penn ocenil Volodymyra Zelenského

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dostal od hollywoodského herce Seana Penna Oscara jako "symbol víry ve vítězství".

Penn se stará o uprchlíky z Ukrajiny. Kyjev navštívil od začátku ruské invaze na Ukrajinu už potřetí a mluvil se Zelenským o svém filmovém projektu věnovaném právě současnému ukrajinskému prezidentovi.

Trofej byla Pennovým majetkem. Herec je dvojnásobným držitelem Oscara za nejlepší mužský výkon ve filmech Tajemná řeka a Milk. 

Otevřít v galerii (4)
Sean Penn se na Ukrajinu vrací v poslední době opakovaně
Sean Penn se na Ukrajinu vrací v poslední době opakovaněZdroj: Profimedia

Microsoft chce posílit v herním průmyslu

Evropská komise zahájila hloubkové vyšetřování nabídky společnosti Microsoft na převzetí společnosti Acitivison Blizzard, výrobce her Call of Duty či Candy Crush.

Předběžné šetření komise ukazuje, že transakce může významně omezit hospodářskou soutěž na trzích distribuce videoher pro konzole a osobní počítače, včetně předplatitelských služeb pro více her a/nebo cloudových služeb pro streamování her a operačních systémů pro osobní počítače,"

uvádí se v prohlášení Evropské komise.

Microsoft v lednu oznámil, že koupí za 68,7 miliardy dolarů, což je zhruba 1,7 bilionu korun, vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Po dokončení transakce by se stal třetí největší herní firmou na světě.

Otevřít v galerii (4)
Microsoft bojuje o nové zákazníky
Microsoft bojuje o nové zákazníkyZdroj: Pixabay

Výherce loterie získá rekordní jackpot

V americké loterii Powerball padl rekordní jackpot. Výherce, který si vsadil v Kalifornii, získá 2,04 miliardy USD, tedy zhruba 49,6 miliardy korun.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Předchozí rekordní výhru 1,59 miliardy dolarů si tři hráči rozdělili v roce 2016. V oblíbené loterii Powerball, která funguje od roku 1992, se dá vsadit ve 45 z 50 amerických států. Tiket stojí pouze dva dolary, v přepočtu 50 korun. Hlavní výhru získá hráč nebo hráči, kteří uhodnou všech šest čísel. Pokud se někomu podaří uhodnout pět čísel ze šesti, získává jeden milion dolarů, tedy 25 milionů korun. 

Otevřít v galerii (4)
Loterie slavila rekordní výhru
Loterie slavila rekordní výhruZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, AP, Fincentrum Hypoindex, Novinky.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze