Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Smutný rekord pro Česko. Nový iPhone na scéně. Noční můra Kim Kardashian

Linda Veselá
07. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kim Kardashian sedí na pohovce

Krize nekrize, Ikea otevře i přes pokles tržeb v příštím roce rekordní počet nových poboček. Není však jediná, kdo se rozhodl zariskovat. Čína v době epidemie plánuje největší výstavu Andyho Warhola v zemi!

Nový český rekord v počtu nakažených

Otevřít v galerii (6)
Žena sedí v autě a je jí prováděn test na covid-19
Žena sedí v autě a je jí prováděn test na covid-19Zdroj: freepik.com/photos/car

Česko má nový smutný rekord. Denní nárůst počtu nakažených koronavirem dosáhl 4 457. Tím dokonce překonal prozatímní nejvyšší přírůstek z pátku, a to o téměř 700 případů. Celkem je aktuálně nemocných přes 40 tisíc lidí.

Nemoci také včera podlehlo dalších třináct lidí, celkem tedy 794.

Trest smrti pro atentátníka z Bostonu?

Otevřít v galerii (6)
Džochar Carnajev
Džochar CarnajevZdroj: Profimedia

Americké ministerstvo spravedlnosti požádalo Nejvyšší soud o trest smrti pro atentátníka Džochara Carnajeva. Ten je spolu se svým bratrem zodpovědný za bombový útok na Bostonský maraton v roce 2013. V důsledku atentátu zemřeli tři lidé a více než 260 jich bylo zraněno.

Federální porota uznala Džochara v roce 2015 vinným ve všech 30 bodech obžaloby a udělila mu trest smrti. Odvolací soud sice rozsudek nejdříve potvrdil, později však nařídil konání nového procesu kvůli stanovení výše trestu.

Rozhodnutí odvolacího soudu navíc podle resortu spravedlnosti znamená, že by se celý případ musel projednat znovu:

"Oběti by tak musely znovu popsat hrůzy, které jim obžalovaný způsobil."

 

Ikea plánuje otevřít rekordní počet poboček

Otevřít v galerii (6)
Mladý pár sedí na gauči a listuje katalogem
Mladý pár sedí na gauči a listuje katalogemZdroj: freepik.com/photos/people

V příštích dvanácti měsících plánuje Ikea celosvětově otevřít rekordní počet svých poboček - padesát. Celkem jich tedy bude po světě mít 445. Tentokrát by se však mělo jednat především o prodejny menších rozměrů v centrech měst.

Podle Ikea stoupl zájem o její produkty během karantény, kdy byli lidé zavření doma a snažili se zvelebit své domovy. I tak však firma uznává, že se stále více jejích zákazníků přesouvá online.

 

Čína plánuje Warholovu největší výstavu v zemi

Otevřít v galerii (6)
Andy Warhol na černém pozadí
Andy Warhol na černém pozadíZdroj: instagram.com/warholfoundation - The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, Inc.⁠

Pekingské Centrum pro současné umění (UCCA) plánuje i přes řádící epidemii dosud největší výstavu pop-artové ikony Andyho Warhola v Číně. Otevřít by měla příští léto a návštěvníkům představí více než 200 maleb, tisků, kreseb, filmů a fotografií. K nápadu Centrum přivedla loňská výstava Picassa, která sklidila obrovský úspěch. Poté, co si výstavu prohlídnou návštěvníci v Pekingu, se přesune do Šanghaje.

 

Děsivá zkušenost Kim Kardashian

Otevřít v galerii (6)
Kim Kardashian sedí na pohovce
Kim Kardashian sedí na pohovceZdroj: instagram.com/kimkardashian/

Kdyby měl člověk popsat, kdo je Kim Kardashian, nejspíš by sáhl po výrazech jako "hvězda reality show" či "módní magnátka". No, teď by se k nim mohla přidat i "domácí pečovatelka".

O své bitvě s nákazou koronavirem Kanye West promluvil už v červenci. Kim však nyní přiblížila, jaké to bylo se o nemocného manžela starat. Podle ní Kanye onemocnění chytil ještě ze začátku, kdy se o něm příliš nevědělo:

"Musela jsem mu měnit ložní prádlo a pomáhat mu vstávat z postele, když mu nebylo dobře. Byla to výzva, protože to bylo tak neznámé. Měnit mu povlečení v rukavicích a obličejovém štítu pro mě bylo opravdu strašidelné."

 

Nový iPhone v době koronakrize

Otevřít v galerii (6)
Žena ve žluté bundě používá svůj smartphone
Žena ve žluté bundě používá svůj smartphoneZdroj: freepik.com/photos/background

Apple zveřejnil datum představení nového iPhonu. A je to příští týden! Tedy, vše tomu nasvědčuje. Technologický gigant rozeslal pozvánky na 13. října. Nejspíš půjde o iPhone 12 s možností připojení k síti 5G. Apple zpravidla představuje nové modely v září, tento rok však světová pandemie narušila jeho dodavatelský řetězec.

To je od nás pro dnešek všechno! Přejeme vám krásný den. A s ničím si nelámejte hlavu! Jak řekl Dalajláma:

„Má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.“

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 52m
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 52m, Praha 8
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze