Top hledané
Výsledky (0)
Na palubě vrtulníku bylo údajně celkem devět lidí, včetně prezidenta a pravděpodobně i ministra zahraničí Hosejna Amírabdolláhjána

Ranní ptáče: Íránský prezident Ebrahím Raísí je po nehodě vrtulníku nejspíše po smrti. Nový prezident Tchaj-wanu složil přísahu

Radek Polák
20. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Prezident je nejspíše po smrti

Pád vrtulník, který havaroval v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu, podle íránské státní televize nikdo nepřežil. Na palubě byl rovněž prezident Ebrahím Raísí. William Lai Ching-te složil přísahu jako nový prezident Tchaj-wanu. Na ceremoniálu byli zástupci 29 zemí.

U vrtulníku s Raísím nejsou známky života

Íránská státní televize uvedla, že na místě, kde se nachází vrak vrtulníku, na jehož palubě cestoval prezident Ebrahím Raísí, nejsou žádné známky života. Vrak vrtulníku záchranáři nalezli dnes brzy ráno. Nejmenovaný íránský představitel, že vrtulník, který měl nehodu v neděli, zcela shořel. Všichni lidé na palubě asi zemřeli, dodal. Prezident Raísí se v neděli letecky přesouval z oblasti na hranici Íránu s Ázerbájdžánem, kde se dopoledne zúčastnil slavnostního otevření přehrady s ázerbájdžánským prezidentem Ilhamem Alijevem. Podle íránských státních médií vrtulník havaroval v provincii Východní Ázerbájdžán na severozápadě Íránu, odkud byl hlášen silný déšť, mlha a vítr, napsal portál Ceskenoviny.cz.

Novým tchajwanským prezidentem se stal William Lai Ching-te

William Lai Ching-te složil přísahu jako nový prezident Tchaj-wanu. Současně ocenil demokracii samosprávného ostrova a vyzval Čínu, aby přestala se „zastrašováním“. Zdůraznil, že Tchaj-wan nebude v oblasti demokracie a svobody dělat žádné ústupky. Od tamního předsedy parlamentu dostal dvě pečeti, které symbolizují prezidentskou moc. Během slavnostního ceremoniálu se rozloučila i odcházející prezidentka Tsai Ing-wen, která se po osmi letech a dvou funkčních obdobích končí, informovala Al Jazeera. Události přihlíželi zástupci 29 zemí, včetně diplomatických spojenců z Tichomoří a Ameriky.

Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m
Luxusní byt 2+kk na prodej, Praha 5 - 49m, Praha 5
Otevřít v galerii (1)
Země čelí tlaku pevninské Číny
Země čelí tlaku pevninské ČínyZdroj: Pixabay

Puff Daddy se přiznal, že zbil svou tehdejší přítelkyni

Rapper Sean „Diddy“ Combs, známý spíše jako Puff Daddy, prohlásil, že v roce 2016 zbil na hotelové chodbě svou bývalou přítelkyni Cassie. Stalo se tak poté, co CNN zveřejnila video z útoku. Nahrávka ukazuje Combse, který má na sobě jen bílý ručník, jak bije pěstí a kope do této R&B zpěvačky, která byla jeho přítelkyní.

Beru plnou zodpovědnost za své činy,"

uvedl hudebník v neděli na Instagramu a Facebooku.

Rapper měl tehdy zaplatit hotelu 50 000 dolarů za to, že bezpečnostní video získá. CNN neuvedla, jak se k záběrům dostala, dodala k tomu agentura AP.

Steva Buscemiho napadl neznámý cizinec pěstí

66letý herec Steve Buscemi, který je známý například z filmů Boardwalk Empire a Fargo, byl napaden neznámým cizincem, když se v květnu procházel po Manhattanu. Cizinec herce praštil pěstí do obličeje. Obžalovaný muž, kterému je 50 let, byl v sobotu obžalován. Soudce stanovil kauci na 50 000 dolarů. Podobný případ se stal v březnu herci Michaeli Stuhlbargovi, jenž hrál rovněž ve snímku Boardwalk Empire. Útočník ho údajně zasáhl v manhattanském Central Parku kamenem, uvedla agentura AP.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, Al Jazeera, AP

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: