Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Tak šup, zkuste to také. Budete mít delší den.

Ranní ptáče: Itálie nechce ruský plyn. Zemřel oscarový herec William Hurt. Děti našly útočiště nedaleko Ještědu.

Valentina Lebová
15. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Wiliam Hurt

Přejeme Vám krásné úterní ráno. Jsme tu opět s naším Ptáčetem a spoustou novinek z domova i ze světa. Pohodlně se usaďte a jdeme na to.

Zemřel oscarový herec William Hurt

Otevřít v galerii (1)
Wiliam Hurt
Wiliam HurtZdroj: Profimedia

Ve věku 71 let zemřel v neděli americký herec William Hurt. S odvoláním na jeho rodinu a přátele o tom informovaly hollywoodský web Deadline a časopis Variety.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

"Zemřel pokojně, z přirozených příčin, obklopen rodinou,"

uvedl jeho syn Will.

Kanyeho Adidas YEEZY BOOST brzy v prodeji!

Nejnovější tónované provedení oblíbeného modelu YEEZY BOOST 350 V2 "Bone" od Kanyeho Westa má bílý svršek Primeknit spojený s perforovanou vrstvou pod ním. Další detaily mají podobu průhledných síťovaných pruhů podél bočních stran, tkaniček, poutek na patě, odpovídajících podrážek a stélek s označením YEEZY globe.

Itálie nechce ruský plyn

Itálie bude nakupovat více zemního plynu z Angoly a Konga, řekl v neděli italský ministr zahraničí Luigi Di Maio. Země podle něj sníží do dvou měsíců svou závislost na ruském plynu na polovinu. Řím se na pozadí ruské invaze na Ukrajinu snaží zajistit si nové dodávky energie.

Děti našly útočiště nedaleko Ještědu

Manželé Vrbkovi, majitelé Farmy pod Ještědem, poskytli svoji prázdnou chalupu lidem prchajícím z Ukrajiny před válkou. Nyní tak u nich bydlí Světlana se čtyřmi dětmi, které už začaly chodit do nedaleké školy.

Nirvana zahltila Spotify

Počet streamů skladby "Something In The Way" od Nirvany na Spotify vzrostl po vydání "The Batman" o 1 200 %. Skladba byla hlavní inspirací pro Roberta Pattinsona, který ztvárnil postavu křižáka v kápi.

Xaviho Barcelona šlape

Barcelona si doma poradila hladce 4:0 s Pamplonou a vrátila se na třetí příčku o pět bodů za Sevillu, na kterou má zápas k dobru. Ta v neděli jen remizovala na hřišti nováčka Vallecana 1:1 a po 28. kole může ztrácet na vedoucí Real Madrid už deset bodů.

Britské ceny Bafta TV Awards

Britské ceny Bafta za nejlepší film i režii v neděli v Londýně získala Síla psa od Novozélanďanky Jane Campion. Nejlepším hercem se stal Američan Will Smith, který ztvárnil otce tenistek Williamsových ve filmu Král Richard: Zrození šampiónek. Cenu pro nejlepší herečku převzala Britka Joanna Scanlan za Epilog lásky.

Polární záře nad Českem

V Česku byla v noci na pondělí vidět polární záře. Fotografie pořídil půl hodiny po půlnoci astronom Petr Horálek na břehu sečské přehrady na Chrudimsku. Úkaz, který je v tuzemsku velmi vzácný, byl vidět 15 až 20 minut.

To je od nás pro dnešek vše, mějte krásný den a loučíme se slovy Winstona Churchilla:

"Nikdo nikdy neřekl, že tvoje sny by měly být reálné."

Zdroje: seznam.cz, lidovky.cz, hypebeast.com, adidas.com

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze