Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Italský premiér oznámil rezignaci. Zemřela Ivanka Trump. Začíná atletické MS.

Barbora Večeřová
15. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Mario Draghi rezignoval

Italský premiér, který byl ještě v minulém roce považován za nejvlivnějšího evropského politika, podal rezignaci. Zemřela Ivanka Trump, rodačka ze Zlína, která po emigraci prorazila ve Spojených státech a stala se manželkou úspěšného byznysmena a pozdějšího prezidenta Spojených států. Bylo jí 73 let. 

Italský premiér Mario Draghi oznámil svou rezignaci 

Italský premiér včera oznámil, že rezignuje. 

"Koalice národní jednoty, která podporovala tuto vládu, již neexistuje. Za těchto podmínek už nemůžu pokračovat," 

vysvětlil Draghi ve svém prohlášení.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Italská hlava státu ale později ve čtvrtek jeho rezignaci odmítla a požádala ho, aby se obrátil na parlament a udělali si přesný obrázek o politické situaci. Itálii čekají parlamentní volby v půlce následujícího roku, momentální situace by je ale mohla urychlit. Podle hodnocení serveru Politico byl v minulém roce italský premiér nejvlivnějším Evropanem, server mu předpovídal podobnou budoucnost jako třeba Angele Merkelové

 

Zemřela Ivana Trump, první manželka bývalého amerického prezidenta 

Ve věku 73 let zemřela včera první manželka bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Rodačka z dnešního Zlína měla s Donaldem Trumpem tři děti, Donalda mladšího, Ivanku a Erica. S Donaldem Trumpem tvořili jeden z nejvýraznějších párů New Yorku 80. a 90. let. Po rozvodu se Ivana začala věnovat své kariéře, konkrétně vlastní značce kosmetických produktů, šperků a oblečení. 

Otevřít v galerii (3)
Zemřela Ivanka Trump
Zemřela Ivanka Trump Zdroj: Profimedia

V Praze dnes vystoupí Harry Styles

V pražské O2 areně dnes vystoupí jeden z nejoblíbenějších popových zpěváků současnosti. Bývalý člen chlapecké kapely One Direction se i v případě kariéry po vlastní ose stal celosvětovým fenoménem. Kromě zpěvu se Harry Styles věnuje i herectví a platí za jednu z největších módních ikon současnosti. V Česku vystoupí poprvé v rámci své světové Love on Tour. 

Otevřít v galerii (3)
Harry Styles vystoupí v Praze úplně poprvé
Harry Styles vystoupí v Praze úplně poprvé Zdroj: Profimedia

Začíná atletické mistrovství světa

Poprvé v historii se světový atletický šampionát koná ve Spojených státech. Mistrovství světa začne ve městě Eugene, a to neobvykle až tři roky po posledním šampionátu v katarském Dauhá, jde o důsledek přeložení tokijské olympiády kvůli pandemii koronaviru. Na vrcholné akci se představí 24 českých atletů, mezi nimi například finalistka loňské olympiád Kristiina Mäki, skokan do dálky Radek Juška nebo oštěpaři Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý

Otevřít v galerii (3)
Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý slavili v Tokiu úspěch. Podaří se jim ho zopakovat?
Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý slavili v Tokiu úspěch. Podaří se jim ho zopakovat? Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Sněmovna schválila úsporný tarif u energií pro domácnosti 

Sněmovna včera schválila návrh úsporného tarifu, který by měl pomoci snižovat účty za elektřinu a plyn domácnostem. O konkrétní podobě tarifu se bude dále jednat, detaily by měly být ustanoveny podle předpokladů na přelomu července a srpna. Výdaje vlády na tento tarif by měly činit přes 30 miliard korun, pro zákon hlasovali všichni přítomní poslanci včetně těch opozičních. 

 

Ruský útok na civilisty způsobil smrt minimálně 23 lidí 

Tři ruské rakety zasáhly ve čtvrtek jedno z ukrajinských měst, zabily nejméně 23 lidí a dalších více než 100 zranily. Centrum města Vininycja se přitom nachází stovky kilometrů od linie fronty, jde o jedno z míst, kam odchází lidé z okupovaných území. Útok na centrum města byl jeden z nejhorších od počátku ruské invaze na Ukrajinu. Moskva popírá, že by šlo o útok na civilisty. Rusko se podle dostupných informací mělo pokusit o stejný útok na město už v březnu. 

 

Zdroje: ct24.ceskatelevize.cz, apnews.com, ČTK, bbc.com, idnes.cz. cnbc.com, po

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze