Top hledané
Výsledky (0)
Buďte i vy ranní ptáče a díky našim aktualitám doskákejte dál.

Ranní ptáče: Izolace již nebude nutná. Japonská princezna přijde o titul. Hamáček oznámil rezignaci.

Valentina Lebová
26. října 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Jan Hamáček

Krásné úterní ráno. Jsme tu i dnes, abychom vám přinesli ty nejlepší zprávy z domova i ze světa. A že je na co se těšit!

Vojtěch varuje

Epidemická situace se bude zhoršovat ještě v příštích dvou týdnech. Zlom by podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mohl nastat za pět nebo šest týdnů. Řekl to s odkazem na predikce Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Zlepšit vývoj může podle něj vyšší proočkovanost. V současné době je mezi lidmi nad 12 let, pro které je vakcína schválená, 66 procent.

"Situace se zhoršuje, ale při pohledu na jednotlivé kraje jsou rozdíly poměrně výrazné,"

řekl pro novinky.cz ministr.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Izolace již nebude nutná

Neočkovaní lidé už nebudou muset do izolace po příjezdu do Česka z rizikových zemí označených na mapě cestovatele červenou a tmavě červenou barvou. Dál ale pro ně bude nutný test na covid-19. Do doby, než dostanou zprávu o výsledku, budou mít povinnost nosit všude respirátor. Události kolem pandemie covidu-19 v Česku i ve světě se vyvíjí každý den.

Otevřít v galerii (6)
Izolace již nebude nutná
Izolace již nebude nutnáZdroj: Pixabay

Převrat v Súdánu

Vojáci v Súdánu zadrželi většinu členů vlády a řadu dalších vysoce postavených politiků a úředníků a premiéra Abdalláha Hamduka převezli na neznámé místo. Nejvyšší představitel súdánské armády Abdal Fattáh Burhán vyhlásil v zemi výjimečný stav a oznámil, že rozpouští přechodnou vládu premiéra Hamduka.

Otevřít v galerii (6)
Převrat v Súdánu
Převrat v SúdánuZdroj: Pixabay

Ovčáček lhářem

Jiří Ovčáček jako mluvčí hradu selhal. Lže a tvoří prostor pro dezinformace, tvrdí expert. Vůči práci prezidentova mluvčího se minulý týden vymezila profesní Asociace Public Relations, podle které jedná neeticky a porušuje principy oboru, uvedl mediální zpravodaj mediaguru.cz.

Japonská princezna přijde o titul

Japonsko dnes čeká propíraná svatba. Princezna Mako se provdá za svého neurozeného bývalého spolužáka Keie Komura. Jejich plánovaný sňatek kritizovala média, která na prominentní pár hledala skandály, volbu neschvalovala ani císařská rodina budoucí nevěsty. Někteří Japonci na protest proti svatbě dokonce vyšli do ulic. Mako vstupem do manželství ztratí svůj šlechtický titul.

Otevřít v galerii (6)
Japonská princezna přijde o titul
Japonská princezna přijde o titulZdroj: Freepik

Hamáček oznámil rezignaci

Dosluhující vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček oznámil na pondělním jednání předsednictva ČSSD rezignaci na funkci předsedy strany. Důvodem jeho rezignace je volební neúspěch. Jeho kolegyně, končící ministryně práce Jana Maláčová, uvedla, že se chystá na nové místo předsedy strany kandidovat. Uvedl to Český rozhlas.

Otevřít v galerii (6)
Jan Hamáček
Jan HamáčekZdroj: Daniel Cernovsky / CNC / Profimedia

Kaštánek boduje

Kdyby nějaká pokročilá umělá inteligence schroustala všechna severská krimi uplynulých dvou dekád a na jejich základě se pokusila vytvořit modelový příběh, dost možná by vypadal jako Kaštánek. Aktuální seriálový hit dánské provenience patří k nejsledovanějším také na českém Netflixu.

Otevřít v galerii (6)
Film Kaštánek boduje
Film Kaštánek bodujeZdroj: Freepik

Slavnostní pohřeb náčelníka

Na severu Brazílie žije v přírodní rezervaci Xingu několik kmenů původních obyvatel. Ty se sešly, aby připomněly a oslavily život náčelníka Aritany, který zemřel loni na koronavirus. Jejich pohřební rituál, který zahrnuje tance i boje, byl velkolepý. Smrt je v těchto kmenech totiž oslavována radostí, je plná barev a dobré zábavy.

Otevřít v galerii (6)
Slavnostní pohřeb náčelníka
Slavnostní pohřeb náčelníkaZdroj: Pixabay

To je pro dnešek vše a vy pamatujte, že:

"Jediná omezení, která v lidských životech existují, si klademe my sami."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze