Top hledané
Výsledky (0)
Izrael zatím podniká letecké údery a provádí totální blokádu oblasti, odkud útočilo hnutí Hamás

Ranní ptáče: Izrael připravuje armádní operaci v Gaze. Robert F. Kennedy Jr. oznámil kandidaturu na prezidenta

Radek Polák
10. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Izraelský premiér usiluje o sjednocení tamní politické scény

Podle expertů Izrael do dvou dnů zahájí pozemní operaci do Pásma Gazy, kde má svoje pozice hnutí Hamás. Premiér Benjamin Netanjahu vyzval v té souvislosti ke sjednocení izraelské politické scény. Právník Robert F. Kennedy Jr., kterým je potomkem slavného rodu Kennedyů, se stal novým nezávislým kandidátem na prezidenta Spojených států amerických.

Netanjahu: Izraelské údery v Pásmu Gazy jsou teprve začátek

Izraelské vzdušné údery na palestinské Pásmo Gazy jsou podle premiéra Benjamina Netanjahua „teprve začátkem" operací v boji s ozbrojenci teroristického hnutí Hamás. Ve večerním prohlášení Netanjahu také vyzval opoziční představitele k vytvoření vlády národní jednoty.

Armáda Izraele nyní podle portálu Ceskenoviny.cz patrně chystá rozsáhlou operaci v Pásmu Gazy, kde zatím podniká jen letecké údery a provádí totální blokádu oblasti, která pro místní dva miliony obyvatel znamená zastavení dodávek elektrického proudu, paliva i zboží z Izraele. Vysoce postavený zástupce Hamásu mezitím uvedl, že hnutí „dosáhlo svých cílů" a je otevřené „něčemu jako jsou dohody o klidu zbraní".

Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha
Prodej luxusního penthousu 4+kk 260 m², Praha, Praha 3

Rod Kennedyů má nového kandidáta na amerického prezidenta

Právník Robert F. Kennedy Jr. oznámil kandidaturu na prezidenta Spojených států. Je přitom nezávislým kandidátem, což znamená, že v demokratických primárkách nevyzve svého stranického konkurenta Joea Bidena. Kennedy již zároveň ohlásil, že se už tento měsíc zúčastní předvolebních akcí v Texasu, na Floridě a v Georgii. 

Potomek slavného rodu Kennedyů to však nebude mít rozhodně jednoduché. Nezávislí kandidáti a kandidáti třetích stran se v amerických prezidentských volbách v minulosti potýkali s nižší podporou voličů. Výjimkou byl roce 1992 texaský podnikatel Ross Perot, který nakonec získal 8 % hlasů, připomenul server CNN.

Otevřít v galerii (3)
Robert F. Kennedy Jr. na jednom z předvolebních setkání
Robert F. Kennedy Jr. na jednom z předvolebních setkáníZdroj: Profimedia

Bill Gates pomůže na černém kontinentu v boji s koronavirem

Investice ve výši 40 milionů dolarů přispěje v Africe několika výrobcům vyrobit novou RNA vakcínu. Prostředky, které pomáhají například při očkování během pandemie COVID-19, poskytne Nadace Billa a Melindy Gatesových. Vakcína však může mít i další použití.

Ať už jde o místní nemoci v Africe, jako je horečka, nebo o globální nemoci, jako je TBC,

upřesnil Bill Gates agentuře AP.

Schválení a uvedení vakcíny na trh však může trvat nejméně další tři roky, dodala nadace ve své zprávě.

Otevřít v galerii (3)
Afrika stále čelí pandemii COVID-19
Afrika stále čelí pandemii COVID-19 Zdroj: Pixabay

Únik chladící kapaliny způsobil problémy na vesmírné stanici

Ruská vesmírná agentura Roskosmos se snaží reagovat na skutečnost, že jeden z jejích modulů na Mezinárodní vesmírné stanici způsobil únik chladicí kapaliny. NASA v té souvislosti uvedla, že představitelé vesmírné agentury v Houstonu „zpozorovali vločky vycházející z jednoho ze dvou radiátorů“ na modulu Nauka, jak napsal server CNN.

Počet kusů nekontrolovaného odpadu na oběžné dráze Země v posledních letech exponenciálně roste, což je, jak se ukazuje, pro další zkoumání vesmíru velký problém. Roskosmos již dříve například zjistil, že únik chladicí kapaliny z kosmické lodi Sojuz způsobil, že vozidlo nebylo bezpečné. Rozhodl se proto vypustit náhradní kapsli, která následně posádku přivedla do domovské stanice.

Otevřít v galerii (3)
Výzkum vesmíru reaguje na nové problémy
Výzkum vesmíru reaguje na nové problémyZdroj: Pixabay

 

 

Zdroj: Ceskenoviny.cz, CNN, AP

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: