Top hledané
Výsledky (0)
Hamás drží v zajetí zbývajících zhruba 130 izraelských rukojmích

Ranní ptáče: Izraelští rukojmí by mohli být údajně propuštěni. Meta, X a TikTok čelili grilování v americkém Senátu

Radek Polák
01. února 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Vůdce politického křídla Hamásu Ismáíl Haníjam

V dohodě o rukojmích držených teroristy z Hamásu bylo podle médií dosaženo pokroku. Izrael má za to garantovat klid zbraní v pásmu Gazy. Američtí zákonodárci si pozvali „na kobereček“ šéfy největších digitálních platforem. Důvodem je nebezpečí, kterému děti na internetu čelí.

Hamás by mohl kývnout na dohodu o rukojmích

Islamistické palestinské hnutí Hamás by mohlo souhlasit s navrhovanou dohodou o propuštění izraelských rukojmích, které dosud zadržuje v Pásmu Gazy, pokud dostane záruky o budoucím dlouhotrvajícím příměří ve válce s Izraelem, spekulují média. Vůdce politického křídla Hamásu Ismáíl Haníjam se totiž údajně přiklání ke schválení návrhu dohody, obdrží-li od jejích zprostředkovatelů záruky o komplexním příměří v závěrečné fázi konfliktu, jak uvedl server Ceskenoviny.cz. Hamás by tak byl ochoten pokročit ve vyjednávání i přesto, že dohodu nebude provázet vyhlášení úplného a okamžitého příměří, jak dříve požadoval.

Značky Meta, X a TikTok byly kritizovány Senátem

Šéfové velkých digitálních platforem byli grilováni zákonodárci Spojených států kvůli nebezpečí, kterému děti a dospívající čelí při používání sociálních médií. Spolu s Markem Zuckerbergerem z Mety svědčila rovněž generální ředitelka sítě X Linda Yaccarino a šéfové značek Snap, TikTok a Discord.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Jsou zodpovědní za mnohá nebezpečí, kterým naše děti na internetu čelí," 

řekl v úvodním projevu amerického Senátu Dick Durbin, který výboru předsedá. 

Před soudním výborem amerického Senátu byli kritizováni zejména za to, že jejich společnosti nedělají dost pro blokování sexuálních predátorů a předcházení sebevraždám mladistvých, uvedla Al Jazeera.

Otevřít v galerii (2)
Sociální sítě vzbuzují kontroverze
Sociální sítě vzbuzují kontroverzeZdroj: Pixabay

Musk nemůže získat kompenzační balíček v Tesle

Elon Musk nemá nárok na významný kompenzační balíček od představenstva společnosti Tesla, který má hodnotu více než 55 miliard dolarů, rozhodl americký soud. Jeden z nejbohatších lidí na světě začátkem tohoto měsíce vyzval představenstvo Tesly, aby pro něj navrhlo nový kompenzační plán, který by mu zajistil čtvrtinový podíl ve společnosti. Minulý týden Musk, který v současné době drží 13 procent vysvětlil, že kvůli tomu nyní nemůže společnost dostatečně ovládat, napsala agentura AP.

Otevřít v galerii (2)
Značka je synonymem současných elektroautomobilů
Značka je synonymem současných elektroautomobilůZdroj: Pixabay

Ruský oligarcha prohrál soudní spor se Sotheby's

V procesu, ve kterém ruský miliardář Dmitrij Rybolovlev obvinil Sotheby’s, že ho připravila o desítky milionů dolarů za prodej umění, se porota přiklonila na stranu aukční síně. Rybolovlev obvinil Sotheby’s ze spiknutí se švýcarským obchodníkem s uměním Yvesem Bouvierem, když měl kvůli tomu zaplatit přemrštěné ceny za čtyři díla, včetně obrazu Salvator Mundi od Leonarda da Vinciho. Bouvier obraz koupil za 80 milionů dolarů a následně jej rychle prodal svému tehdejšímu klientovi za 127,5 milionu dolarů, v přepočtu necelých 3 miliardu korun. To se díky tomu stalo nejdražším uměleckým dílem prodaným v aukci, jak upozornil server televize CNN.

 

Zdroje: Ceskenoviny.cz, AP, Al Jazeera, CNN

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: