Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jaderná dohoda mezi USA a Íránem. Bitcoin láme rekordy. Kim Kardashian se bude rozvádět

Sabina Štaubertová
20. února 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kim Kardashian

Krásné sobotní ráno! Ministr Karel Havlíček bude diskutovat s prezidentem Zemanem. Co bude předmětem jejich dnešní debaty v Lánech? Praha obnovila provoz moderní záchytné stanice a chystá se bojovat s alkoholismem. Dubajské princezny to nemají jednoduché. Co se stalo s pohřešovanou princeznou Latífou? Bitcoin hlásí úspěšný rok, jak moc jeho hodnota stoupla? To vše přináší dnešní Ranní ptáče.

Karel Havlíček bude jednat se Zemanem

Otevřít v galerii (6)
Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček
Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel HavlíčekZdroj: Ladislav Křivan / MAFRA / Profimedia

Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček dnes bude jednat s prezidentem Zemanem na zámku v Lánech. Jednání se bude týkat budoucnosti a ekonomických dopadů protiepidemických opatření. 

“Budeme diskutovat o prioritách na rok 2021 jak v oblasti průmyslu, tak v oblasti dopravy. Představím to, co chceme v rámci dopravy dobudovat,”

uvedl Karel Havlíček. Ekonomické dopady pandemických opatření ukazují, že ze státního rozpočtu šlo na boj s pandemií od loňského března 231,5 miliardy korun. 

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

USA obnovují jednání s Iránem o jaderné dohodě

Otevřít v galerii (6)
Vlajka Iránu
Vlajka IránuZdroj: Pixabay.com/jorono

Spojené státy americké prohlásily, že jsou připravené znovu začít jednat s Íránem o oživení jaderné dohody z roku 2015, čímž zvrátily rozhodnutí bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Cílem této dohody bylo zabránit Teheránu získávat jaderné zbraně. Írán uvedl, že USA musí ukončit “ekonomický terorismus” sankcí z doby bývalého prezidenta Spojených států amerických. Americký ministr zahraničí Antony Blinken zdůraznil postoj prezidenta Joe Bidena, že Washington by se vrátil k dohodě známé jako Společný komplexní akční plán, pokud Teherán dohodu plně dodrží. 

Záchytná stanice v Praze obnovila svůj provoz

Otevřít v galerii (6)
Bezdomovci
BezdomovciZdroj: Pixabay.com/jem1066

Hlavní město téměř po roce obnovilo provoz fungování protialkoholní záchytné stanice, kterou doposud provozovala Fakultní nemocnice Bulovka. Záchytná stanice prošla kompletní rekonstrukcí, jejíž cílem byla modernizace a navýšení lůžkových kapacit. Během rekonstrukce došlo k řadě stavebních úprav, jako výměna oken, dveří či položení nové podlahy. K nejzásadnější změně patří přístavba s výtahem, kam bude možné dopravovat klienty do pokojů v prvním patře na lůžku nebo třeba modernizace kamerového systému. Novinkou je také komunikační zařízení, které pacientovi umožní přímo z pokoje kontaktovat sestru.

“Jsme si vědomi toho, že navýšením kapacitních lůžek záchytné protialkoholní stanice nevyřešíme problém lidí závislých na alkoholu, a proto plánujeme provázat toto pracoviště se sociálními a adiktologickými službami. Tím vytvoříme příležitost navést lidi na cestu k uzdravení,”

říká Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví. Poplatek za jednu noc strávenou na pražské záchytné stanici činí tři tisíce korun. Radní věří, že nová podoba záchytné stanice je první krok v boji s alkoholismem. 

Dubajské prohlášení k únosu princezny

Otevřít v galerii (6)
UAE
UAEZdroj: Pixabay.com/OlgaOzik

Před několika dny se objevilo video dubajské princezny Latífy, na kterém zveřejňuje, že je držena v zajetí a bojí se o svůj život. Dubajská královská rodina nyní vydala prohlášení, že se o princeznu Latífu starají doma. Současně odmítá videa, ve kterých jsou obviněni z jejího věznění. Rodina tvrdí, že Latífa je naprosto v pořádku a bezpečně se doma zotavuje.

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

“V reakci na mediální zprávy týkající se Sheikha Latífy bychom chtěli poděkovat těm, kteří vyjádřili obavy o její blahobyt, a to navzdory pokrytí, které rozhodně neodráží skutečnou situaci,” 

zprostředkovalo Velvyslanectví Spojených arabských emirátů v Londýně, prohlášení její rodiny. Dcera dubajského korunního prince SAE, Latífa se v roce 2018 pokusila o útěk. Princeznu dostihli a od té doby ji vězní. Nejedná se o první pokus u útěk, nekteré z princezen arabského království. Princezny si ztěžují na kruté zacházení a život pod diktátem rodiny nebo manžela.

Bitcoin opět láme rekordy

Otevřít v galerii (6)
Bitcoin
BitcoinZdroj: Pixabay.com/MichaelWuensch

Bitcoin dnes dosáhl nového rekordu. Nejoblíbenější kryptoměna na světě vzrostla na rekordních 56.620 USD, přičemž její týdenní zisk se zvýšil o 18 %. Celkově v letošním roce již vzrostla o více než 92 %. Zisky bitcoinů byly podpořeny tím, že získávají uznání mezi hlavními investory a společnostmi, jako jsou Tesla, Inc., Mastercard Incorporated a BNY Mellon.

Kim Kardashian vyplnila rozvodové papíry

Otevřít v galerii (6)
Kim Kardashian a Kanye West
Kim Kardashian a Kanye WestZdroj: Pinterest.cz

Definitivní konec. Kim Kardashian podala žádost o rozvod s rapperem Kanye Westem po sedmiletém manželství. Ze svazku vzešly čtyři děti. Žádosti o rozvod předcházely spekulace o problémech v manželství. Pár patří k nejznámějším hvězdám na světě. Kim poprvé zazářila v roce 2007. Objevila se v televizním seriálu o její rodině a poté se stala úspěšnou podnikatelkou. Kanye West je známý svými hity, za které obdržel cenu Grammy. 

To je od nás pro dnešek vše. Protože nás čeká sobotní den, přejeme vám její pohodové prožití. A pokud se dnes někam chystáte vzpomeňte si, co řekl Jan Werich:

“Člověk, který cestuje s touhou dozvědět se, směřuje přes všechny dálky hlavně k sobě samému.”

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze