Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jágr vysvětlil neúčast v očkovací kampani. Kostel na počest Diega Maradony. Babiš vydává knihu

Kateřina Ostrejšová
16. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut čtení
Jaromír Jágr

Krásné ráno! A máme tu konečně víkend. Ještě, než se ale plně ponoříme do víkendového režimu, pojďme se podívat, co se všechno stalo ve světě i u nás. Andrej Babiš dnes vydává knihu, o čem asi bude? V Mexiku otevřeli kostel na počest legendárního fotbalisty Diega Maradony. A proč Jaromír Jágr odřekl stát se tváří očkovaní kampaně? To vše v dnešním Ranním ptáčeti.  

Andrej Babiš vydává knihu  

Otevřít v galerii (8)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Profimedia

Premiér Andrej Babiš dnes vydá knihu s názvem Sdílejte, než to zakážou! Obsahovat bude například vize Česka po koronavirové pandemii nebo kritiku opozičních pirátů, vyplývá z informací, které poskytla ČTK.  

Kniha vyjde elektronicky, později bude dostupná i její audio verze. Zakoupit si ji v tištěné podobě bude možné v srpnu, celkem se připravuje 300 tisíc výtisků. Obsahovat bude 450 stran a dalších 32 stran fotografických příloh. 

Podle Vojtěcha se nákaza objevila pouze u 4000 z 3,86 milionu plně očkovaných  

Otevřít v galerii (8)
Adam Vojtěch
Adam VojtěchZdroj: Profimedia

Nemocí covid-19 se po aplikaci druhé dávky očkování nakazilo 4030 osob z 3,86 milionu očkovaných. Většina z nich měla navíc pozitivní test krátce po aplikaci vakcíny. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch po jednání s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem.  

"Je jasné, že žádná vakcína na světě nechrání stoprocentně. Nemůžeme čekat, že se nikdo vůbec nenakazí,"  

řekl Vojtěch. Podle něj očkování eliminuje zejména těžké průběhy a lidé se nedostanou do nemocnic. Lehký průběh nemoci má podle něj asi setina procenta očkovaných, těžký průběh ještě méně. 

Nést vlajku by byla obrovská pocta, říká Satoranský  

Otevřít v galerii (8)
Tomáš Satoranský
Tomáš SatoranskýZdroj: Profimedia

Kapitán české basketbalové reprezentace přiznal své pocity z toho, kdyby se stal vlajkonošem české výpravy na olympijských hrách v Tokiu. Prioritou je pro něj však výsledek samotný. Rozehrávač Chicaga Bulls se včera v Praze zapojil do závěrečné přípravy s týmem. Na dálku se devětadvacetiletý basketbalista hecoval s klubovým spoluhráčem Američanem Zachem LaVinem, proti kterému bude hrát v základní skupině.  

"Přiznám se, že nést vlajku by pro mě byla tak obrovská pocta, že jsem nad tím ještě nepřemýšlel. Vždyť před týdnem jsem se teprve dozvěděl, že pojedu na olympiádu. Ani si nemyslím, že bych si to ze všech sportovců, kteří tam jedou, zasloužil. Bylo by to sice úžasné, ale nepřemýšlím nad tím a cílím hlavně na naši přípravu. Na druhou stranu se však na nástup těším a je mi jasné, že to bude moment, na který budete vzpomínat celý život,"  

řekl Satoranský při setkání s novináři. 

Signal festival je po roční pauze zpět  

Otevřít v galerii (8)
Noční výhled na Prahu
Noční výhled na PrahuZdroj: Pixabay

Koronavirus dopadl i na Signal festival, který se loni nemohl konat. Pořadatelé ale letos plánují návrat. Devátý ročník by měl rozsvítit ulice Starého Města, Holešovice a Karlín od 14. do 17. října. Návštěvníci se mohou těšit i na nový projekt - rozšířenou realitu ve veřejném prostoru. Lidé budou moci virtuální sbírku uměleckých děl v prostoru města objevit a prohlédnout si už v září.  

Zeman podepsal nový stavební zákon  

Otevřít v galerii (8)
Miloš Zeman
Miloš Zeman Zdroj: PETR TOPIČ /MAFRA / Profimedia

Prezident Miloš Zeman včera podepsal nový stavební zákon, který by měl zrychlit stavební řízení a zajistit dodržování stanovených termínů. Zákon má vstoupit v platnost až v polovině roku 2023, některé změny začnou platit už od prvního dne příštího roku. Hlavní novinkou je to, že zákon přesouvá stavební úřady pod stát a počítá se vznikem Nejvyššího stavebního úřadu. Pod ním budou jednotlivé stavební úřady organizované podobně, jako je to například nyní u finanční správy.  

Najde se samozřejmě i řada odpůrců, nový zákon kritizovala sněmovní opozice i senátoři. Senát ho dokonce jednomyslně zamítl, přehlasovala ho až Sněmovna. Změna by mohla nastat v případě, kdy by po říjnových volbách vládli koalice Spolu a Pirátů se Starosty, kteří by prosazený návrh změnili.  

Německá kancléřka slaví narozeniny  

Otevřít v galerii (8)
Angela Merkelová
Angela Merkelová Zdroj: Profimedia

Německá politička a kancléřka Angela Merkelová dnes slaví své 67. narozeniny. A oslavila je rovnou v křesle vedle amerického prezidenta Joa Bidena. Ti se spolu setkali pravděpodobně při poslední návštěvě Merkelové v Bílém domě, než odejde z politiky. S Bidenem se dohodli na ruském projektu plynovodu, proti kterému se staví Washington a zároveň se zavázali, že se postaví proti Agresi z Moskvy a proti demokratickým krokům z Pekingu.  

Joe Biden německou kancléřku mimo jiné ocenil za příkladný život a poděkoval ji za velké služby Německu. Transatlantické vztahy během funkčního období bývalého prezidenta Donalda Trumpa a Německa dost utrpěly, Merkelová s Bidenem tak chtěli ukázat, že vztah během jejich společného času je na vzestupu. 

Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 414 m2, Okolí Prahy

Kostel na počest Diega Maradony otevírá své brány  

Otevřít v galerii (8)
Diego Maradona
Diego Maradona Zdroj: Profimedia

U vchodu do prvního mexického kostela na počest fotbalisty Diega Maradony stojí dvě velké vázy s fotbalovými míči a věřící uctívají obraz Maradony. Uvnitř kostela je znovu vytvořena katolická křížová cesta s jeho fotografiemi z dětství. 

Kostel v centrálním mexickém městě Puebla oslavuje „náboženství“ vytvořené v Argentině v roce 1998 obdivovateli zesnulého fotbalisty Maradony. Maradonské náboženství se rozšířilo do několika zemí po celém světě a má více než půl milionu následovníků. Maradona, který zemřel v listopadu 2020 krátce po oslavě svých 60. narozenin, dosáhl fotbalové slávy po vítězství na mistrovství světa v roce 1986 v Mexiku, které ho korunovalo jedním z nejlepších hráčů všech dob. 

Jágr vysvětlil neúčast v očkovací kampani  

Otevřít v galerii (8)
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Podle Seznam Zpráv hokejová útočník Jaromír Jágr před měsícem odmítl nabídku stát se jednou z tváří vládní kampaně na podporu očkování proti koronaviru. Legendární hokejista podle svých slov nechce lidem říkat, co mají dělat.  

"Myslím si, že očkování se v České republice probírá až moc. A jaký je na to můj názor? Ten si nechám pro sebe. Vždy jsem zastával názor, že nechci lidem říkat, co mají dělat. Je to každého rozhodnutí. Nechci nikomu radit a každý by se měl rozhodnout tak, jak si myslí, že je to nejlepší pro něj," 

řekl Jágr na tiskové konferenci Rytířů Kladno.  

To je od nás pro dnešek vše, užijte si víkend a my se budeme těšit zase v pondělí. Posíláme slova spisovatele Neila Gaimana: 

“Pohádky jsou více než pravdivé. Ne proto, že nám říkají, že draci existují, ale proto, že nám říkají, že draky lze porazit.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze