Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Jak dopadla mírová jednání v Moskvě? Česko čeká další velké zdražování. Britney Spears oznámila šťastnou novinku.

Barbora Večeřová
12. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Jednání rakouského kancléře zlom ve válce nepřinesla.

Cesta prvního evropského politika do Moskvy od počátku invaze v mnohých z nás vzbudila naděje na konec války, Karl Nehammer se ale vrátil s nepořízenou. A prý to nebylo vůbec přátelské jednání. Rusové nemají v plánu s útoky přestat, v Mariupolu použili dokonce chemickou zbraň. I vlivem války na Ukrajině nás opět čeká prudké zdražování, které zasáhne každého z nás, inflace totiž vyrostla nejrychleji za posledních 25 let a patříme k zemím s nejrychlejší inflací v Evropě. 

Jednání v Moskvě neúspěšná 

Jednání rakouského kancléře Nehammera s ruským prezidentem Putinem průlom ve válce nepřinesla. Karl Nehammer po jednání řekl, že nemá dobré zprávy. Naděje na vyjednávání sice stále žije, protože následuje další jednání v Turecku, Rusové ale prozatím ustoupit nehodlají a připracují se na další útok na východě Ukrajiny. Hlavní prioritou by tedy v rámci mírových jednání měly být alespoň dohody ohledně otevření humanitárních koridorů k evakuaci civilistů. 

„Z tohoto rozhovoru s prezidentem nemám optimistický dojem. Zjevně se připravuje rozsáhlá ofenzíva, která bude mít dopad i na civilisty,“

řekl po setkání s Putinem Nehammer. 

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

 

Rusko použilo na Ukrajině chemickou zbraň

Ruská armáda dnes v Mariupolu použila chemickou zbraň. Řekl to jeden z plukovníků, který město na jihovýchodě Ukrajiny brání. 

"Ruská okupační vojska použila proti ukrajinským vojákům a civilistům ve městě Mariupol jedovatou látku neznámého původu, kterou shodila na město z nepřátelského bezpilotního letounu,"

uvedl plukovník Azov na komunikační platformě Telegram. 

Město Mariupol je pod ruským útokem již více než 40 dní. Podle dostupných informací pod rukami ruských vojáků zemřelo již více než deset tisíc civilistů. 

 

Prudké zdražování v Česku neustává 

Inflace v Česku nezpomaluje, naopak. Momentálně stoupla na 12,7 procenta, oproti únoru je o 1,7 procenta vyšší. V únoru byla naše inflace třetí nejvyšší v Evropě, na čísla z minulého měsíce se zatím čeká, už teď je ale jisté, že jde o nejrychlejší růst za poslední čtvrtstoletí, která se odrazí na životní úrovni každého Čecha. 

Pákistán má nového premiéra 

Pákistán zná svého nového premiéra. Je jím Šáhbáz Šaríf, který je lídrem opoziční strany Pákistánská muslimská liga. Zvolen byl poté, co bývalému premiérovi Imranu Chánovi vyslovil o víkendu nedůvěru. Celé volby probíhaly dramaticky. Před hlasováním, které mělo proběhnout v pondělí, rezignovali hromadně zastánci bývalého premiéra, a to včetně jediného protikandidáta. Šaríf byl tak zvolen jako jediný kandidující na post premiéra. V zemi jsou očekávány masové protesty. 

Otevřít v galerii (2)
Pákistánský parlament zvolil nového premiéra. Byl jediným kandidátem.
Pákistánský parlament zvolil nového premiéra. Byl jediným kandidátem. Zdroj: Profimedia

Česká hokejová extraliga zná oba své finalisty 

Do finále hokejové extraligy postoupili úřadující šampion ze Třince a Sparta.  A půjde zřejmě o velmi dramatický souboj. Vítězství by pro třinecké hokejisty znamenalo zlatý hattrick, naopak pro Spartu první titul po 15 letech, ve finále se naposledy představila v roce 2016. Finále začíná v pondělí na ledě Třince a hraje se na čtyři vítězné zápasy, republikový mistr bude známý nejpozději poslední dubnový den. 

 

Britney Spears je těhotná 

Své těhotenství zpěvačka oznámila na Instagramu. Několik měsíců poté, co byla zbavena opatrovnictví a její fanoušci rozjeli na sociálních sítích kampaň Free Britney, která doslova zahltila internet, oznámila, že se svým snoubencem Samem Asghari čeká své třetí dítě. To, že si Britney těhotenství přála, nebylo žádným tajemstvím. 

„Chci mít svatbu a dítě. Když jsem v opatrovnictví, nemůžu ani jedno z toho,“

svěřila se známá zpěvačka minulý rok červnu. 

Zpěvačka byla z opatrovnictví svého otce osvobozena po 13 letech. 

Otevřít v galerii (2)
Britney Spears čeká se svým snoubencem své třetí dítě.
Britney Spears čeká se svým snoubencem své třetí dítě. Zdroj: Profimedia

Zdroje: novinky.cz, denikn.cz, tn.cz, idnes.cz, bbc.com, nytimes.com, Instagram

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze