Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jenner přirovnala bezdomovectví k pandemii. Německý prezident přijede do Česka vlakem. Auto s 5000 koni

Kateřina Ostrejšová
13. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Caitlyn Jenner

Máme tu poslední den pracovního týdne, tak se s námi pojďte podívat na novinky ze světa. Caitlyn Jenner, která se uchází o post guvernérky Kalifornie, při první zastávce svého turné přirovnala bezdomovectví k pandemii. Jak asi dopadne její politická cesta? 

Ďábelské auto s 5 000 koňmi  

Otevřít v galerii (8)
Auto značky Devel
Auto značky DevelZdroj: Profimedia

Společnost Devel vyrábějící hyperautomobily představila ohromující a futuristicky vyhlížející model s údajně 5 000 koňskými silami pro trať a 3 000 pro silnici. Firma se sídlem ve Spojených arabských emirátech uvádí, že model Devel Sixteen má 12,8 litrový motor V16 a je inspirovaný stíhačkou. Vůz má oproti vozu Bugatti Veyron pětkrát vyšší výkon. 

Startuje festival Rock for People Hope 

Otevřít v galerii (8)
Žena tancuje mezi stany
Žena tancuje mezi stany Zdroj: Unsplash

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

V areálu letiště v Hradci Králové dnes startuje festival Rock for People Hope, který potrvá do soboty 14. srpna. Bude to náhradní akce za původní Rock for People, který byl zrušen kvůli covidovým restrikcím. Akce se koná ve Festivalparku na třech pódiích. Mezi vystupujícími budou například 

Švédští rockeři Mando Diao, nizozemští De Staat, severoirský písničkář JC Stewart nebo vítěz mezinárodní písňové soutěže Eurovize, italská rocková skupina Maneskin.  

Ropná skvrna po srážce lodi se táhne 5 kilometrů 

Otevřít v galerii (8)
Loď na moři
Loď na mořiZdroj: Unsplash

Dnes ráno se u pobřeží severovýchodního Japonska rozlomila nákladní loď, která ve středu večer najela na mělčinu v místním přístavu. Do moře tak začala unikat ropa, která vytvořila podle deníku The Times více než pět kilometrů dlouhou skvrnu. Posádce se podařilo z přístavu vyplout, kvůli rozbouřenému počasí ale musela vyhodit kotvu jen čtyři kilometry od pobřeží.  

Loď Crimson Polaris provozovaná japonskou společností a plující pod panamskou vlajkou vezla dřevěnou drť z Thajska do japonského přístavu Hačinohe, kde najela na břeh. 

Česko navštíví německý prezident, přijede vlakem  

Otevřít v galerii (8)
Miloš Zeman a Andrej Babiš
Miloš Zeman a Andrej Babiš Zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

25. až 27. srpna navštíví Českou republiku německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Mimo jiné bude jednat i s hlavou státu Milošem Zemanem a premiérem Andrejem Babišem. Jeho cesta do české metropole bude poněkud netradiční, do Prahy totiž přicestuje vlakem. V plánu má navštícit i Ústí nad Labem.  

"Hlavním tématem cesty je německo-české sousedství. Německo s Českem jsou politicky, hospodářsky a kulturně úzce propojeny,"  

uvedl prezidentský palác. Jízdu vlakem chce Steinmeier využít k tomu, aby se během ní setkal s lidmi, pro které je česko-německý kontakt každodenní záležitostí.  

Národní divadlo si připomnělo 140 let od požáru 

Otevřít v galerii (8)
Budova Národního divadla
Budova Národního divadla Zdroj: Pixabay

Národní divadlo se včera, znovu po 140 letech, ocitlo pod proudem vody z hasičských stříkaček. Naštěstí budova nehořela, jednalo se pouze o ukázku připomínající tragické výročí poháru z roku 1881. K vidění byl kontrast mezi aktuální a starou technikou používanou k hašení ohňů. 

„Víme, že už nikdy nemůže shořet žádné divadlo, natož Národní. Před těmi 140 lety to hasiči trochu nestihli,“  

ukázku hasičských dovedností ředitel ND Jan Burian.  

Nemusí být pravda, že uhasíme vždy všechno,“

upozornil nový generální ředitel sboru Vladimír Vlček.  

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

„Dokážeme zde být velmi rychle – do čtyř minut od vyhlášení poplachu. Přeji si ale, abychom zde zasahovat nemuseli,“  

doplnil šéf pražských hasičů Luděk Prudil. 

Adidas prodává za 2,1 miliardy eur americkou značku Reebok 

Otevřít v galerii (8)
Bíla obuv značky Reebok
Bíla obuv značky ReebokZdroj: Unsplash

Německá značka sportovního oblečení a bot Adidas se dohodl s americkou společností Authentic Brands Group, že prodá svou americkou značku Reebok. Ta by za značku měla zaplatit přes 53 miliard korun, což uvedl Adidas v tiskové zprávě.  

Adidas koupil značku Reebok před 15 lety, protože chtěl být silnější konkurencí pro sportovní značku Nike. Značka ho v té době stála zhruba 68 miliard korun. Výsledky ale byly slabé, a tak se Adidas rozhodl poslat značku dál.  

Caitlyn Jenner označila lidé bez domova za svoji vlastní pandemii 

Otevřít v galerii (8)
Caitlyn Jenner
Caitlyn Jenner Zdroj: Profimedia

Caitlyn Jenner, dříve muž a olympionik, se rozhodla kandidovat v Kalifornských volbách. Republikánská kandidátka na první zastávce svého turné řekla obyvatelům, že musí kultivovat a regulovat veřejný prostor. Tím naznačovala, že chce úplně odsunout bezdomovce z ulic. Dokonce lidé bez domova označila za svoji “vlastní pandemii”. 

Už dříve se starosta LA Eric Garcetti zabýval touto problematikou a podepsal vyhlášku, která bude lidem zakazovat sedět, ležet, spát nebo nechávat své věci na veřejných místech a cestách. Nařízení, které podle některých zastánců práv na bydlení kriminalizuje bezdomovectví, vstoupí v platnost 29. srpna.  

Spojené státy mobilizují 3000 vojáků do Kábulu 

Otevřít v galerii (8)
Armáda nastupuje do letadla
Armáda nastupuje do letadla Zdroj: Unsplash

Tváří v tvář nečekaně rychlým vojenským ziskům ze strany Talibanu se Spojené státy ve čtvrtek rozhodly dramaticky zmenšit své velvyslanectví v Kábulu a dočasně vyslat asi 3000 vojáků na pomoc evakuaci personálu. Zprávy o čerpání, o nichž jako první informovala agentura Reuters, podtrhly rychle se zhoršující naděje Washingtonu, že diplomacie zastaví postup Talibanu a udrží kapitál v rukou afghánské vlády.  

„Každý den vyhodnocujeme bezpečnostní situaci, abychom zjistili, jak nejlépe uchránit ty, kteří slouží na velvyslanectví,“  

řekl mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price. 

Přejeme vám krásné ráno a budeme se těšit zase v pondělí. Loučíme se se slovy Dalajlámy: 

„Štěstí není něco, co k člověku přijde jen tak. Přichází spolu s našimi činy.“  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze