Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jenner sklízí velkou kritiku. Centrum Prahy se změní k nepoznání. Tinder bude mít novou funkci

Kateřina Ostrejšová
23. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Kylie Jenner

Kylie Jenner reagovala na vlnu negativních komentářů, které sklidila, když požádala své fanoušky, aby darovali peníze na chirurgický zákrok. Centrum Prahy čeká největší proměna za posledních několik desítek let. Uživatelé Tinderu budou mít možnost objednat svému protějšku jízdu Lyft taxíkem. Přejeme příjemné vstávání u Ranního ptáčete.  

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení nouzového  

Otevřít v galerii (5)
Andrej Babiš
Andrej BabišZdroj: Profimedia

Vláda Andreje Babiše rozhodla na jednání v pondělí 22. března 2021, že požádá Poslaneckou sněmovnu o prodloužení trvání nouzového stavu na území České republiky o 30 dnů, tedy do 27. dubna. Souhlasila také s rozšířením povinného testování zaměstnanců o nejmenší zaměstnavatele do deseti zaměstnanců, OSVČ a o všechny nestátní neziskové organizace. Všechny tyto subjekty budou muset zajistit zahájení testování do 6. dubna, protože po tomto datu už nebudou moci neotestovaného pracovníka pustit na pracoviště, v případě OSVČ se pracovně stýkat se třetími osobami s výjimkou členů domácnosti. 

Žádost Poslanecké sněmovně o prodloužení nouzového stavu, který má skončit 28. března, o další měsíc zdůvodňuje vláda nutností pokračovat v nastavených protiepidemických opatřeních, z nichž ta nejdůležitější se bez právního rámce daného nouzovým stavem neobejdou.  

Centrum Prahy čeká největší proměna za poslední desítky let 

Otevřít v galerii (5)
Pohled na Národní divadlo.
Pohled na Národní divadlo.Zdroj: Pixabay

Centrum Prahy čeká největší proměna za posledních několik desítek let. Vedení Prahy se včera shodlo na vizi, kam se bude ubírat oblast od Klementina přes Křižovnické náměstí po Národní divadlo. Obyvatelé Prahy se mohou těšit na plynulejší průjezd tramvají, nové zastávky, stromořadí na Smetanově nábřeží, rozšířené chodníky, lavičky nebo chráněnou cyklostezku skrz úsek, kde dnes chybí. Změny budou klást důraz především na vznik nových míst pro trávení volného času v centru Prahy a lepší podmínky pro chodce a cyklisty. 

„Usilovně připravujeme a realizujeme projekty v centru Prahy, které výrazně proměňují a zlepšují kvalitu veřejných prostranství. Jedním z nich je úsek Křižovnická – Smetanovo nábřeží – Masarykovo nábřeží, kde pracujeme na vizi veřejného prostoru především pro lidi, kteří tady žijí, chodí pěšky a jezdí na kole, ale i pro ty, co sem potřebují autem,“  

řekl náměstek pro územní rozvoj Petr Hlaváček. Nová bude například tramvajová zastávka Karlovy lázně směrem ke Staroměstské. Dnes je to jeden z nejdelších úseků bez zastávky v centru města. Změny se dočká i nynější uspořádání zastávek Národní divadlo, kvůli kterým musí tramvajové linky 2 a 18 stavět dvakrát v jedné zastávce. 

Kylie Jenner sklidila na Instagramu pořádnou kritiku  

Otevřít v galerii (5)
Kendal Jenner
Kendal JennerZdroj: Profimedia

Kylie Jenner reagovala na vlnu negativních komentářů, které sklidila, když požádala své fanoušky, aby darovali peníze na chirurgický zákrok, a to i navzdory čistému jmění 1,5 miliardy, podle Forbesu.  

„Cítím, že je pro mě důležité objasnit ty falešné zprávy o tom, že jsem požádala fanoušky o peníze a že neplatím zdravotní pojištění za své zaměstnance,“  

napsala makeupová magnátka na svém Instagramu. Sbírka měla prý putovat na vizážistu celebrit Samuela Rauda, který měl vážnou nehodu a potřeboval tak pokrýt všechnu lékařskou péči, včetně chirurgie. Jenner také uvedla, že s Raudem už delší dobu nepracuje a že je nespojuje žádný osobní vztah. Prý se ale nechala inspirovat k darování peněž, když viděla svůj současný příspěvek, kde byla nalíčená právě od Rauda. Během pondělí byly na jeho kampaň věnovány více jak dva miliony korun.  

Boris Johnson o ročním výročí pandemie 

Otevřít v galerii (5)
Boris Johnson
Boris JohnsonZdroj: Profimedia

Britský předseda vlády Boris Johnson ocenil “velkého ducha”, který Velká Británie předvedla v boji proti koronaviru, který trvá více jak rok. Vzhledem k tomu, že má Británie jeden z nejvyšších počtů úmrtí na virus, se Johnson v loňském roce dostal pod velkou palbu veřejnosti. Někteří ho dokonce obviňovali z upřednostňování ekonomiky před zdravím. Od té doby však jeho vláda zvládla úspěšně očkování, které podstoupila více jak polovina dospělé populace.  

"Dnešek, den výročí prvního lockdownu, je příležitostí zamyslet se nad uplynulým rokem, jedním z nejobtížnějších v historii naší země, měli bychom také pamatovat na velkého ducha, který v uplynulém roce projevil náš národ,"  

uvedl Johnson ve svém prohlášení. Minulý měsíc představil plán, jak zmírnit omezení v Británii, počínaje znovuotevřením škol před dvěma týdny. Situace by se podle něj mohla vrátit do normálu nejdříve 21. června, kdy bude většina omezení zrušena. 

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Na Tinder rande taxíkem  

Otevřít v galerii (5)
Muž objednává taxi.
Muž objednává taxi.Zdroj: Freepik

Společnost Tinder a Lyft oficiálně zahájily partnerství a budou se dít velké věci! Uživatelé seznamovací aplikace totiž budou mít možnost objednat svému protějšku jízdu Lyft taxíkem.  

„Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Lyft a pracovat na inovativních řešeních pro naše členy, kteří se pohodlně dostanou domů,“ 

uvedl David Wyler, ředitel pro rozvoj podnikání ve společnosti Tinder. Jedná se o první partnerství svého druhu, které umožňuje takovou zákaznickou podporu při navazování vztahu online. Tinder potvrdil, že tato funkce by měla být v provozu od následujícího měsíce, nad myšlenkou však stále visí několik otazníků. Otázky týkající se toho, zda by jízdu Lyftem museli potvrdit obě strany či nikoliv.  

Mějte příjemné ráno a hezké úterý. Doufáme, že už jste své štěstí podle George Sanda našli:  

“V životě je jen jediné štěstí, milovat a být milován.” 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze