Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jennifer Aniston se bojí Covid-19. Tálibán řeší rozepře. Tenisky od Supreme a Nike SB

Lukáš Bilinec
15. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut čtení
Herečka Jennifer Aniston na  ICG Publicists Awards v roce 2020

Krásný středeční den přejeme (nejen) všem ranním ptáčatům. I poslední hodiny byly plné zajímavých informací. Očkovaná Jennifer Aniston se stále bojí koronaviru. Tálibánci řeší konflikty v nejvyšším vedení hnutí. A dozvíte se také, jak vypadají dlouho očekávané tenisky ze spolupráce gigantů Supreme a Nike SB. Příjemné čtení!

Tálibán se pře o složení nové vlády

Otevřít v galerii (8)
Mapa a vlajka Afghánistánu
Mapa a vlajka AfghánistánuZdroj: Freepik/ ibrandify

Vysocí představitelé hnutí Tálibán uvedli pro BBC, že došlo k rozepři. Nepotvrzené zprávy o neshodách uvnitř nejužšího vedení skupiny se objevily na veřejnosti po odstavení spoluzakladatele Mullaha Abdula Ghani Baradara. Tálibán prohlásil Afghánistán za islámský emirát a ustanovil prozatimní kabinet. Ten je zcela mužský a skládá se převážně ze známých starších osobností Tálibánu, z nichž některé prosluly útoky na západní síly v zemi v posledních dvou desetiletích. Několik zdrojů z vedení hnutí potvrdilo pro americká média, že koncem minulého týdne došlo k několika konfliktům. Jednalo se prý primárně o hádky o tom, kdo z Tálibánu by si měl připsat zásluhy na vítězství v Afghánistánu. 

Vakcína z Česka by mohla chránit i před chřipkou

Otevřít v galerii (8)
Doktor aplikuje pacientovi vakcínu
Doktor aplikuje pacientovi vakcínuZdroj: Freepik/ freepik
Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²
Prodej unikátního rodinného domu - 755 m²,

Revoluční látku, která by člověka měla ochránit před nemocí Covid-19 i běžnou chřipkou, vyvíjí americká společnost Novavax v továrně v Bohumili u Prahy. Nyní se připravuje její testování v Austrálii. Zpráva přichází po doporučení České vakcinologické společnosti, která vyzvala Čechy, aby si společně se třetí dávkou očkování proti koronaviru došli také na očkování proti chřipce. Vedení společnosti Novavax si od své nové vakcíny slibuje, že si jí v případě potvrzení účinků nechají píchnout i lidé, kteří se dosud očkování bránili. 

Čínský velvyslanec v Británii dostal v parlamentu stopku

Otevřít v galerii (8)
Pohled na BigBen v Londýně
Pohled na BigBen v Londýně Zdroj: Unsplash/ Eva Dang

Zheng Zeguang, velvyslanec Číny ve Velké Británii, měl dnes vystoupit v britském parlamentu. Nakonec mu však byl přístup na poslední chvíli odepřen. Důvod je jasný - nové sankce Číny vůči devíti britským politikům, právníkům a akademikům poté, co se dotyční ozvali proti údajnému porušování lidských práv menšiny Ujgurů v regionu Sin - ťiang. Zákaz vstoupil v platnost včerejším dnem. 

"Opovrženíhodné a zbabělé jednání některých jednotlivců britského parlamentu s cílem bránit běžné spolupráci mezi Čínou a Spojeným královstvím za účelem dosažení osobních politických zisků je proti vůli společnosti a škodí zájmům národů obou zemí,"

napsalo v prohlášení čínské velvyslanectví v UK.

Zájemci o voličský průkaz o něj mohou požádat online

Otevřít v galerii (8)
Pražský primátor Zdeněk Hřib
Pražský primátor Zdeněk HřibZdroj: Yan Renelt / MAFRA / Profimedia

Hlavní město Praha rozšířilo svůj Portál Pražana o možnost zažádat si o voličský průkaz. Už v pátek 8. října startují letošní volby do Poslanecké sněmovny ČR. Voličský průkaz je nabízen nejen pro obyvatele Prahy, ale i pro jakýkoliv jiný volební okrsek v ČR. Úřad buď voliči průkaz pošle nebo si ho může vyzvednout osobně či přímo v den voleb na zastupitelském úřadu. Žádost se odesílá prostřednictvím datové schránky. 

"Navzdory názvu portálu mohou funkci využít i lidé z jiných krajů. Je to jedna z mnoha situací, kdy suplujeme něco, co měla udělat vláda Andreje Babiše. Opět zaspala, podobně jako v případě korespondenčního hlasování. Doufám, že tato možnost vyřízení voličského průkazu přispěje k vysoké účasti ve volbách,"

nechal se slyšet primátor hlavního města Zdeněk Hřib.  

Jennifer Aniston nepřijde na ceny Emmy 

Otevřít v galerii (8)
Dvaapadesátiletá americká herečka Jennifer Aniston
Dvaapadesátiletá americká herečka Jennifer AnistonZdroj: Profimedia

Hollywoodská herečka Jennifer Aniston prozradila v Jimmy Kimmel Live, že se v neděli nezúčastní předávání cen Emmy 2021. Pokud promění svou nominaci ve vítězství, cenu převezme jejím jménem režisér Ben Winston. Jennifer přiznala, že se galavečeru nezúčastní z bezpečnostních důvodů. I když je očkovaná, má obavy z mutace delta, která je dvakrát nakažlivější než původní virus a znásobuje riziko hospitalizace v nemocnici. 

Supreme a Nike SB chystají společné tenisky 

Otevřít v galerii (8)
Tenisky Supreme x Nike SB Dunk High "By Any Means"
Tenisky Supreme x Nike SB Dunk High "By Any Means"Zdroj: Nike Footwear

Kolabo dvou oděvních gigantů Nike a Supreme je jednou z nejočekávanějších událostí ve světě sneakers na podzim letošního roku. Černobílé provedení Supreme x Nike SB Dunk High jistě bude velmi žádaným kouskem. Tenisky budou vydány v rámci kolekce Supreme podzim 2021. Další spolupráce Nike SB a Supreme tak přichází dlouhých osmnáct let po ikonické sadě hvězdně pokrytých SB Dunk. Tentokrát dostala označení "By Any Means". Černé a bílé kožené provedení se spoustou designových prvků nadchne fanoušky tenisek. Datum vydání prozatím není jasný, ale mělo by k němu dojít v nejbližších týdnech, nejdříve na e-shopu Supreme a o týden či dva poté i na Nike SNKRS. 

Apple vydá nové iOS už v pondělí 

Otevřít v galerii (8)
Chytrý telefon Apple iPhone s operačním systémem iOs
Chytrý telefon Apple iPhone s operačním systémem iOsZdroj: Unsplash/ David Grandmougin
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Máme za sebou včerejší online akci firmy Apple, během níž byly představeny nové iPhony 13, iPady, i Apple Watch. Přenos sledovaly v jednu chvíli živě na YouTube více než 2 miliony fanoušků technologické značky. Už v pondělí se můžeme těšit na nové verze operačních systémů iOS a iPadOS, které nabízejí mnoho nových funkcí. Jmenujme mimo jiné změny v oznámeních jako je přidání souhrnů oznámení, režimy ostření pro vytváření odlišných seznamů aplikací a oznámení povolených pro uživatele v různých denních dobách, vylepšení Face Time, která zahrnují možnost pozvat i uživatele Androidu a Windows k hovoru, či nový vzhled pro webový prohlížeč Safari. 

Nové národní muzeum v Peru je archeologickým pokladem

Otevřít v galerii (8)
Exponáty v muzeu v Peru
Exponáty v muzeu v PeruZdroj: Pixabay/ smelendezr97

V novém peruánském národním muzeu najdete kromě jiných drahocenných exponátů i téměř 50 tisíc předkolumbovských artefaktů. Peruánské Museo Nacional del Perú (MUNA), budované už od roku 2014, nadchne návštěvníky množstvím velmi cenných starožitností a dalších artefaktů. Mnoho z nich bylo v průběhu posledních desítek let ukradeno a MUNA se je snaží různými cestami dostat zpět a vystavit. Muzeum se rozkládá na pěti podlažích, dvě podzemní podlaží jsou vyhrazeny výhradně pro archeologické naleziště starověkých civilizací jako jsou domorodí Inkové. Z téměř 6000 repatriovaných předmětů shromáždila MUNA svoji sbírku získáním artefaktů od mnoha dnes již zaniklých institucí. Muzeum je poctou obrovskému kulturnímu dědictví země a leží zhruba hodinu cesty od hlavního města Limy. V plném rozsahu bude otevřeno v roce 2024. 

To je od nás pro středeční ráno vše. Přejeme vám úspěšný den. Vzpomeňte si na moudrá slova britského hudebníka Johna Lennona:

"Jediný prostředek, jak život snést - považovat ho za krásný."

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze