Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Jennifer Lopez a Ben Affleck tvoří pár? Číně hrozí úbytek populace. Balenciaga má tašku na boty

Lukáš Bilinec
11. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Hvězdný hollywoodský pár Jennifer Lopez a Ben Affleck

Stará láska nerezaví. Zdá se, že osmnáct let po rozchodu se dávají Jennifer Lopez a Ben Affleck opět dohromady. Důvod k radosti naopak nemají v Číně, kde pomalu ale jistě končí nárůst obyvatelstva a hrozí nebezpečný obrat. A věděli jste, za kolik si můžete pořídit luxusní tašku na boty? 

Populační růst v Číně se stále zpomaluje

Otevřít v galerii (5)
Lidé v Pekingu během koronavirové pandemie
Lidé v Pekingu během koronavirové pandemieZdroj: Unsplash/ Zhang Kaiyv

Sčítání lidu v Číně ukázalo, že populační růst za poslední deset let poklesl na dosud nejnižší hodnotu. V desetiletí do roku 2020 vzrostl počet obyvatel pevninské Číny o 5,38 % na 1,41 miliardy lidí. Jde o nejnižší desetiletý přírůstek od začátku měření v padesátých letech 20. století. Mezi lety 2000 a 2010 přibylo 5,84 % obyvatel a při všech šesti předchozích průzkumech byl nárůst dvouciferný. Čína těsně nesplnila cíl, který si vytyčila v roce 2016: mít do roku 2020 1,42 miliardy obyvatel. Právě před pěti lety Čína zrušila svou politiku jednoho dítěte. Aktuálně je v této zemi možné mít potomky dva. Organizace spojených národů (OSN) předpovídá, že počet lidí, žijících v Číně, dosáhne vrcholu v roce 2030. Pak by měl začít klesat. S tím však nesouhlasí třeba Hung Wenzheng, odborník na demografii v pekingském think-tanku Center for China and Globalization, který tvrdí, že:

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

"K tomu, aby se zjistilo, že Čína čelí masivnímu poklesu porodů, není třeba publikovaných údajů ze sčítání. Myslím, že počet obyvatel začne klesat velmi brzy, možná už letos nebo příští rok."

Ode dneška se mohou na očkování registrovat lidé nad 45 let

Otevřít v galerii (5)
Aplikace vakcíny
Aplikace vakcínyZdroj: Pixabay/ Kfuhlert

Pokud je vám více než 45 let, máme pro vás dobrou zprávu. Úderem dnešní půlnoci se otevřela registrace na očkování proti koronaviru pro věkovou kategorii nad 45 let. Jde o dalších více než 830 tisíc lidí, kteří si mohou zajistit ochranu proti nemoci, která si v České republice vyžádala už skoro 30 tisíc životů. Podle údajů ministerstva už  v této věkové skupině díky různým výjimkám dostalo alespoň jednu dávku očkování zhruba 132 000 osob. Ke včerejšímu dni bylo celkem zaočkovaných v České republice prozatím jen zhruba 10 % obyvatel, což je stále velmi málo pro úplné a rychlé zvládnutí epidemie koronaviru. Přesto však pokračuje pokles nových případů a sedmidenní průměr nakažených na 100 000 obyvatel se po dlouhých měsících dnes má dostat pod magickou hranici 100 případů. Pokud bude pokles i nadále pokračovat, mohly by od příštího pondělí, 17. května, otevřít hotely a zahrádky restaurací. 

Diadém královské rodiny vstupuje do aukce

Otevřít v galerii (5)
Vzácný diamantový diadém
Vzácný diamantový diadémZdroj: Profimedia.cz

Hotový skvost vstupuje ve Švýcarsku do aukce. Jde o historický artefakt, který si mezi sebou v rámci italské královské rodiny předávaly celé generace po více než 150 let. Předpokládá se, že předmět vytvořit dvorní klenotník Musy Padre e Figli pro Marii Vitorii dal Pozzo u příležitosti jejího sňatku s Amadeem I. Savojským v roce 1867. Vzácný diadém s přírodními perlami a diamanty by měl být dnes vydražen za částku okolo 1,5 milionu amerických dolarů (více než 30 milionů korun). V jedné ze ženevských aukčních síní najde svého nového majitele předmět, který se bude vyjímat prakticky v jakékoliv sbírce. Podle zpráv od odborníků by se mělo jednat o jeden z nejvýznamnějších diadémů, které byly kdy k mání v aukci. 

Jennifer Lopez a Ben Affleck spolu tráví čas

Otevřít v galerii (5)
Americká zpěvačka Jennifer Lopez
Americká zpěvačka Jennifer LopezZdroj: Profimedia.cz

Byla to na začátku 21. století velká hollywoodská láska - Ben Affleck a Jennifer Lopez tvořili jeden z nejkrásnějších párů Hollywoodu. Jednapadesátiletá herečka a zpěvačka a o tři roky mladší herec a režisér však nakonec skončili v náručí jiných. A to i přesto, že již byli zasnoubeni a svatbu, která byla naplánována na září 2013, posunuli na poslední chvíli. Ben Affleck má za sebou třináctileté manželství s hereckou kolegyní Jennifer Garner a Jennifer Lopez pak dokonce hned tři manželství, to poslední s Marcem Anthonym skončilo před 7 lety. Teprve nedávno rodačka z New Yorku přiznala, že již netvoří pár s Alexem Rodriguezem. Sama se však v žádných depresích neutápí, spíše naopak. Prakticky všechna americká lifestylová média nyní řeší, že tráví mnoho času se svým ex, Benem. V neděli 2. května se objevili na koncertu VAX LIVE. Tento víkend pak měli strávili společně v Big Sky Resortu v Montaně. V neděli se spolu vrátili do Los Angeles a z letiště jeli rovnou do domu Jennifer v Bel Air. Nejde jen o žádné bulvární povídačky, ale celý příběh je doplněn množstvím fotek dvojice, které pořídili paparazzi fotografové. 

Balenciaga představila luxusní tašku na boty 

Otevřít v galerii (5)
Luxusní taška na tenisky od značky Balenciaga
Luxusní taška na tenisky od značky BalenciagaZdroj: Balenciaga Fashion

Luxusní španělská módní značka Balenciaga, která předloni oslavila své 100. výročí, překvapila svou designérskou novinkou - taškou Sneakerhead Top Handle Bag. Jde o velmi inovativní produkt. Vzhledem k tomu, že Balenciaga v posledních letech zapracovala na vývoji svých tenisek však není zas tolik překvapivý. Výrobek ze směsi síťoviny a umělé kůže je dostupný ve dvou sportovně elegantních barvách. Hlavní vyklápěcí uzávěr drží cvočkový magnet se skrytou zadní kapsou, která nabízí ještě větší úložný prostor. Každá taška je také dodávána s odnímatelným a nastavitelným popruhem pro bezpečné a pohodlné nošení přes rameno. Vychytávka pro každého milovníka tenisek je již nyní dostupná na webových stránkách společnosti Balenciaga za cenu přibližně 2 a půl tisíce amerických dolarů (zhruba 53 tisíc českých korun). 

To je pro úterní ráno skoro vše. Na závěr pro vás již tradičně máme jeden citát. Dnes od anglického dramatika Williama Shakespeara:

"Šťasten být neumíš, protože po tom, co nemáš, se ženeš, a co máš, na to zapomínáš."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze