Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče. Hlavně aby dnes trefilo domů

Ranní ptáče: JetBlue ruší lety. Tesla stahuje přes 475 000 vozů. Putin varuje Bidena

Lenka Ciznerová
31. prosince 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Návrhářka Diane von Fürstenbergová

Vážně je to tady. Silvestr a vyhlížení lepších zítřků. Tak ať se to povede. Než se pustíte do opravdového bilancování nad tím starým rokem, pojďte se ještě na chvíli usadit. Je tady Ranní ptáče a s ním dávka silvestrovských novinek. 

Český rozhlas končí vysílání

Český rozhlas (ČRo) dnes ukončuje vysílání na středních a dlouhých vlnách (AM). Lidé proto budou muset přeladit na velmi krátké vlny (FM) nebo využívat digitální rozhlas DAB+, případně on-line vysílání. Rozhlas to oznámil na webu s informacemi k ukončování vysílání. Na středních vlnách dosud vysílaly stanice ČRo Dvojka a ČRo Plus a na dlouhých vlnách ČRo Radiožurnál.

JetBlue ruší lety

Otevřít v galerii (4)
Muž čeká na let
Muž čeká na letZdroj: Pixabay

JetBlue přerušuje další stovky lednových letů. A to zhruba 1280 letů od 30. prosince do 13. ledna. Aerolinky rušily lety už od Štědrého dne kvůli špatnému počasí a vlně Covid-19 mezi posádkami. JetBlue uvedla, že škrty v plánu pomohou vyhnout se zrušení letů na poslední chvíli. Ministerstvo dopravy konstatovalo, že cestující mají nárok na vrácení peněz, pokud jejich letecká společnost zruší lety nebo výrazně změní letový řád a cestující se rozhodnou nevyužít alternativní let.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

„Ministerstvo sleduje kroky leteckých společností a přezkoumává stížnosti, které na ně dostává, aby zajistilo, že nebudou porušována práva spotřebitelů,”

uvedl mluvčí DOT.

Tesla stahuje přes 475 000 vozů

Tesla stahuje více než 475 000 svých elektromobilů Model 3 a Model S, aby vyřešila problémy se zadní kamerou a kufrem, které zvyšují riziko nehody, uvedl Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu ( NHTSA). NHTSA dále oznámil, že Tesla si není vědoma žádných havárií, zranění nebo úmrtí souvisejících s problémy citovanými při stahování vozů Model 3 a Model S.

Krásná i při sportu! To je značka H2OFagerholt

Otevřít v galerii (4)
Nová kolekce H2OFagerholt
Nová kolekce H2OFagerholtZdroj: Profimedia

Dánská značka aktivního oblečení H2OFagerholt uvádí novou kolekci pro jaro a léto 2022. Spojením sexy siluety s prémiovými materiály vytváří tato řada oděvů pohodlné a estetické oblečení pro sport.

Putin varuje Bidena

Další sankce vůči Rusku by vedly ke zhroucení vztahů. Americký prezident Joe Biden totiž ve čtvrtečním telefonátu řekl svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi, že rozmisťování ruských jednotek u hranic s Ukrajinou je nepřijatelné. A pokud se situace na východě Ukrajiny vyhrotí, bude USA a jejich spojenci s velkou rozhodností reagovat. Informoval o tom Bílý dům. Na to reagoval Putin tím, že další západní sankce vůči Rusku by byly "kolosální chybou", která by vedla k úplnému zhroucení vzájemných vztahů, uvedla agentura Reuters s odvoláním na poradce ruského prezidenta Jurije Ušakova.

 

Slavná návrhářka Diane von Fürstenbergová oslaví 75 let!

Otevřít v galerii (4)
Návrhářka Diane von Fürstenbergová
Návrhářka Diane von FürstenbergováZdroj: Profimedia

Tvrdí se o ní, že znovu naučila ženy nosit šaty. Jedna z nejvlivnějších světových módních návrhářek, v USA usazená Diane von Fürstenbergová, se narodila 31. prosince 1946 v Bruselu. Dívka z belgické metropole se velmi rychle propracovala mezi módními ikonami a už ve 30 letech dosáhla ročního obratu 60 milionů dolarů.

Tradiční silvestrovské derby Sparta – Slavie

Po roční odmlce se dnes tradičně odehraje Silvestrovské derby fotbalových legend mezi pražskými rivaly Slavií a Spartou. V poslední den roku se na umělé trávě v Edenu nejprve utkají veteráni nad 45 let a po nich nastoupí internacionálové nad 35 let. Kvůli opatřením proti koronaviru bohužel to vše bez diváků.

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1

Co nedalo v roce 2021 spát Americe?

Otevřít v galerii (4)
Americká vlajka
Americká vlajkaZdroj: Pixabay

Jaká témata otřásala USA? Pojďme to vzít od těch posledních v žebříčku. Stažení amerických vojsk z Afganistánu, které bylo značně chaotické a krvavé. Extrémní jevy počasí - povodně, tornáda, požáry a sucha – to vše příliš často. Pokračování vzestupu krajní pravice - tedy Trumpova křídla Republikánské strany ve sněmovně. Biden a Harrisová se ujímají úřadu. Vyšetřování vpádu do Bílého domu - po Trumphově prohře ve volbách. Trumph a jeho pokračující lži o volbách. Nové omezující zákony o hlasování. Pokračující pandemie koronaviru. Omezení potratů a soudní tahanice. A na vrcholu, žádný šok, povstání 6. ledna - bezprecedentní událost, která završila chaotické Trumpovo prezidentství.

Loučí se s vámi poslední letošní Ranní ptáče a ať už budete slavit Silvestr nebo ne, zkuste se na dnešní noc podívat slovy amerického režiséra, scénáristy, herce a producenta Woodyho Allena:


„Nepiju – mý tělo lihoviny nesnese. Na Silvestra jsem měl dvě Martini a snažil jsem se unést výtah a odletět s ním na Kubu.“
 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze