Top hledané
Výsledky (0)
Trauma ze soudní síně chce herec léčit hudbou.

Ranní ptáče: Johnny Depp plánuje návštěvu Prahy. Na Top Gun: Maverick míří žaloba.

Radek Polák
08. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Herec byl již loni na filmovém festivalu v Karlových Varech

Přivítá hlavní město již za měsíc Johnnyho Deppa? Česko si oblíbil, loni byl v Karlových Varech. Současnému kasovnímu trháku Top Gun: Maverick hrozí žaloba za porušení autorských práv.

Po soudu s Amber Heardovou má známý americký herec dorazit do Prahy

Herec a hudebník Johnny Depp se rychle oklepává ze soudu s Amber Heardovou. Už 11. července by měl proto také zavítat do Česka. V Praze má vystoupit na koncertu s jeho kamarádem a legendárním kytaristou Jeffem Beckem, jak včera uvedl pořad Showtime televize Prima. Depp byl u nás naposledy loni, když se zúčastnil Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Jeff Beck patří společně s Ericem Claptonem a Jimmy Pagem k nejvýznamnějším kytaristům, kteří působili ve skupině Yardbirds. Jeho rockově instrumentální songy získaly hned několik cen Grammy. Aktuálně Beck vystupuje v Anglii a Skotsku.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Porušil Top Gun: Maverick autorská práva?

Pozůstalí po Ehudovi Jonajovi, jehož článek z roku 1983 inspiroval tvůrce úspěšného filmu Top Gun, zažalovali studio Paramount Pictures za porušení autorského práva při pokračování filmu Top Gun: Maverick. Rodina požaduje podíl na zisku z letošního pokračování filmu. Chce také zabránit Paramountu film distribuovat a točit další díly. 

Jonaj se po ukončení vojenské služby v Izraeli přestěhoval do Spojených států, kde mu v roce 1983 vyšel článek o výborném letci Jogim z americké výcvikové letecké základny. Jonaj již zemřel a žalobu na filmové studio podala vdova po něm Šoš a jeho syn Juval. Paramount podle nich koupil autorská práva jen pro první film, ale jejich platnost už vypršela a vrátila se znovu Jonajově rodině.

Otevřít v galerii (4)
Odrazí se žaloba v zájmu o nový film s Tomem Cruisem v hlavní roli?
Odrazí se žaloba v zájmu o nový film s Tomem Cruisem v hlavní roli?Zdroj: Profimedia

Princezna Řachanda s novým přítelem

Herečka Denisa Pfauserová známá jako princezna Řachanda, která se loni po čtyřech měsících rozvedla, má nového přítele. Je údajně z oblasti marketingu.

Když jsem s touto informací přišla k hereckým kolegyním, zejména k těm starším, všechny mi řekly, že je to tak nejlepší. Samy si vyzkoušely, že vztah herce s herečkou nebo režisérem není úplně ideální,“

uvedla nyní Pfauserová.

Natáčím seriál Zoo a na podzim mě čeká i film a pak i moc krásný a vtipný seriál, o kterém ještě nechci mluvit. Je to něco ve stylu Pulp Fiction a jsem z něj nadšená,“

dodala.

Otevřít v galerii (4)
Kolegu z oboru jako partnera Pfauserová odmítá
Kolegu z oboru jako partnera Pfauserová odmítáZdroj: Pixabay

Herec McConaughey řešil s Bidenem držení zbraní

Americký prezident Joe Biden se krátce setkal s oscarovým hercem a rodákem z texaského Uvalde Matthewem McConaugheym a podle tiskové mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreové s ním hovořil o opatřeních týkajících se odpovědnosti za držení zbraní. To vše v souvislosti s tím, že osmnáctiletý střelec na základní škole v Uvalde 24. května zavraždil 19 dětí a dvě učitelky.

"Chceme bezpečné školy a zákony o držení zbraní, díky kterým nebude pro darebáky tak snadné tyto zatracené zbraně získat,"

zdůraznil herec. 

Dvaapadesátiletý McConaughey na tiskovém brífinku několikrát při svém projevu zadržoval pláč. Držel fotografie některých z obětí střelby ve svém rodném městě. Hovořil o jejich rodinách, o tom, co měly na sobě v den, kdy byly zastřeleny, a čím chtěly být, až vyrostou.

Otevřít v galerii (4)
Počet násilných akcí s použitím zbraně roste
Počet násilných akcí s použitím zbraně rosteZdroj: Pixabay

Podle Světové banky hrozí další pokles ekonomiky

Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí téměř na polovinu - z loňských 5,7 procenta se sníží na 2,9 procenta. V úterý to předpověděla Světová banka. Za zhoršením výhledu podle banky stojí válka na Ukrajině, rostoucí inflace a zvyšující se úrokové sazby.

Pro řadu zemí bude obtížné vyhnout se hospodářské recesi. Slabší růst kvůli slabým investicím pravděpodobně přetrvá po celé desetiletí ve většině světa. Existuje riziko, že inflace zůstane na zvýšené úrovni déle, než se předpokládalo,”

varoval prezident Světové banky David Malpass.

Otevřít v galerii (4)
Podle Světové banky hrozí pokles ekonomiky
Podle Světové banky hrozí pokles ekonomikyZdroj: Pixabay

Zdroje: ČTK, Blesk.cz, Extra.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze