Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Johnny Depp se cítí odstrčený. Amerika je rozpolcená kvůli Afghánistánu. Bezos žaluje NASA

Lukáš Bilinec
17. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Johnny Depp v září 2019 v Monaku

Krásné úterý přejeme (nejen) všem ranním ptáčatům. V Americe propukla bouřlivá diskuze o možném konci prezidenta Bidena kvůli stažení vojsk z Afghánistánu a jeho následném bleskovém obsazení Talibanem. Jeff Bezos znovu žaluje NASA a reálně tak hrozí, že kvůli němu budou odloženy další lety lidí na měsíc. A věděli jste, na co si postěžoval v novém rozhovoru Johnny Depp, hlavní hvězda blížícího se MFF Karlovy Vary? Čtěte!

USA údajně odsouhlasily třetí dávku 

Otevřít v galerii (8)
Doktor aplikuje vakcínu
Doktor aplikuje vakcínuZdroj: Pixabay/ kfuhlert

Spojené státy americké by měly v tomto týdnu oznámit zásadní rozhodnutí v bitvě s pandemií Covid-19. Informoval o tom list New York Times s odvoláním na dva úředníky z vládnoucí administrativy. Bidenův tým se údajně po dlouhých diskuzích shodl na tom, že by většina Američanů měla dostat posilovací dávku vakcíny osm měsíců po dokončení počátečního očkování. Pro valnou část občanů tak půjde již o třetí očkovací dávku. Vzhledem k tomu, že někteří Američané byli očkováni již na počátku roku, by se měla posilovací dávka začít podávat ještě do konce září. 

Vila na prodej - Klánovice - 465m
Vila na prodej - Klánovice - 465m, Praha 9

Na české děti v září čekají tři testy

Otevřít v galerii (8)
Zdravotník se chystá na odběr z nosohltanu
Zdravotník se chystá na odběr z nosohltanuZdroj: Unsplash/ Mufid Majnun

Vláda schválila, že čeští školáci podstoupí v prvních devíti zářijových dnech hned 3 antigenní koronavirové testy. Konkrétně v termínech 1., 6. a 9. září 2021. Ti školáci, kteří se nenechají otestovat, budou muset nosit ve škole respirátor. Hned na začátku roku by přitom školou povinní nemuseli při současné epidemiologické situaci nosit roušky. Ty jsou povinné pouze ve společných prostorách, kde by je však mohli školáci sundat, pokud se bude epidemie vyvíjet pozitivně. 

"Nepředpokládáme, že bychom po 9. září prováděli plošné testování ve školách,"

uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtech.

Události v Afghánistánu vyvolaly v Americe politickou bouři 

Otevřít v galerii (8)
Joe Biden během jednoho ze svých projevů
Joe Biden během jednoho ze svých projevůZdroj: Profimedia

Donald Trump se okamžitě dožaduje odstoupení Joe Bidena. Viní ho ze zpackaného odsunu vojáků, který umožnil Talibánu rychlý postup Afghánistánem a obsazení velkého množství americké techniky. Joe Biden vystoupil živě a své kroky hájil. Uvedl, že Američané nemohou umírat ve válce, kterou nechtějí bojovat ani sami Afghánci. Z průzkumu ABC News a Ipsos, který proběhl 23. a 24. července vyplývá, že se stažením vojáků z Afghánistánu souhlasí 55 % Američanů a 41 % z nich je proti. To však bylo ještě před postupem Talibánu a jeho rychlým obsazením Kábulu. Bývalý stratég prezidenta George W. Bushe, Matthew Dowd, uvedl, že podle něj tyto události nebudou stát Bidena místo. Je přesvědčen, že většina americké veřejnosti s vyklizením pozic souhlasí, ačkoliv část z těchto lidí bude v krátkodobém horizontu prezidenta kritizovat v návaznosti na aktuální vypjatou situaci v zemi. 

Jeden a půl miliardy na nápravu škod po tornádu

Otevřít v galerii (8)
Škody způsobené tornádem
Škody způsobené tornádemZdroj: Unsplash/ Mick Haupt

Na mimořádném jednání schválila vláda pomoc ve výši 1,4 miliardy korun pro lidi, zasažené tornádem. Na Twitteru to uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Jde přitom o pomoc nejen pro lidi na jižní Moravě, ale také v Ústeckém kraji. Tato suma by měla zajistit průběžné financování podaných žádostí a dopomoci lidem k rychlé obnově jejich domů a bytů. Při velké bouři s tornádem na konci června zemřelo 6 lidí a strženo muselo být v několika vesnicích více než 200 domů. Ministerstvo včera večer znovu zopakovalo, že pomůže také s obnovou poničených hřbitovů. 

Johnny Depp má pocit, že ho Hollywood bojkotuje

Otevřít v galerii (8)
Americký herec Johnny Depp
Americký herec Johnny DeppZdroj: Profimedia

Osmapadesátiletý herec si neprochází zrovna jednoduchým obdobím. Po dlouhé době teď poskytl svůj první rozhovor a přiznal, že se cítí být na okraji filmového světa. Depp loni prohrál soud o urážku na cti s britským bulvárním deníkem The Sun. Od té doby se stáhl ze světla reflektorů a vůbec neposkytoval rozhovory. Až teď udělal výjimku a rozpovídal se pro list The Sunday Times. Hvězda Pirátů z Karibiku si stěžuje hlavně na to, že jeho nový film Minamata dostal v USA stopku jen kvůli tomu, že v něm hraje on. Depp, který přijede už příští týden do Karlových Varů na Mezinárodní filmový festival, přiznal, že má za sebou surrealistických 5 let, v návaznosti na bouřlivý rozpad vztahu s Amber Heard, která ho obvinila z domácího násilí. 

Jeff Bezos žaluje NASA a zdrží lety na Měsíc 

Otevřít v galerii (8)
Miliardář Jeff Bezos
Miliardář Jeff BezosZdroj: Profimedia

Majitel kosmické společnosti Blue Origin, Jeff Bezos, žaluje NASA a dost pravděpodobně tak pozdrží její kosmický program Artemis. Vesmírné společnosti amerického miliardáře se nelíbí, že NASA poskytla v otázce letů na Měsíc prostředky pouze firmě SpaceX Elona Muska. Další žaloba od Bezose přichází jen pár týdnů poté, co federální agentura rozhodla o zamítnutí první žaloby Blue Origin. Nynější soudní rozepře by již reálně mohly způsobit pozastavení smlouvy NASA a SpaceX a pozdržení letů na měsíc. Ty byly plánovány původně nejpozději do roku 2024. Stížnost Blue Origin podala už v pátek s ochranným příkazem, ale byla částečně popsána jako "nezákonné a nevhodné hodnocení návrhů NASA, podaných během soutěže Moon". 

Limitovaná edice hodinek k cyklistickému závodu Vuelta

Otevřít v galerii (8)
Hodinky Vuelta od firmy Bravur
Hodinky Vuelta od firmy BravurZdroj: Bravur

Švédská firma Bravur dokončila svou kolekcii - trilogii Grand Tour. Po hodinkách pro Giro d'Italia a Tour de France jsou na světě i hodinky u příležitosti startu španělského cyklistického svátku Vuelta. Letošní ročník byl zahájen o víkendu. Hodinky mají celkem čtyři ciferníky. Červený trojúhelník nad dvanáctkou na hlavním ciferníku je inspirován vlajkou, která označuje poslední kilometr závodu. Pouzdro ze safírového krystalu pak má vyleptaný obrys Španělska. Zájemci o hodinky si musejí pospíšit - vyrobených je pouze 50 kusů a cena byla stanovena na 2450 amerických dolarů (přibližně 52950 českých korun). 

Hotel Transylvánie 4 nebude v kinech 

Otevřít v galerii (8)
Hotel Transylvánie ve 3D
Hotel Transylvánie ve 3DZdroj: Sony Pictures

Čtvrté pokračování populárního duchařského animovaného filmu, Hotel Transylvania: Transformania nejspíše vůbec neuvidíme v kinech. Důvod je prostý, obří dohoda mezi Sony a Amazonem. Devět let po premiéře prvního dílu animáku, který vyvolal šílenství po celém světě a opět zpopularizoval Transylvánii a tématiku upírů, duchů a dalších příšer mezi dětmi, se nejspíše stane předmětem pompézní dohody v hodnotě více než 100 milionů amerických dolarů (přes 2,15 miliardy českých korun). Zprávu přinesl server Variety, který uvádí, že by měl být film exkluzivně dostupný pouze na Amazon Prime Video a Amazon si od něj slibuje přilákání dalších předplatitelů. 

Více zajímavých zpráv se do dnešního ranního ptáčete nevešlo. Ještě než půjdete "o web dál", máme pro vás úsměvný citát 40. amerického prezidenta, Ronalda Reagana:

"Je pravda, že pilná práce ještě nikdy nikoho nezabila, ale já si říkám, proč riskovat?" 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze