Top hledané
Výsledky (0)
Julian Assange, zakladatel Wikileads, byl propuštěn na svobodu po pěti letech.

Ranní ptáče: Julian Assange byl osvobozen v kauze Wikileads. V japonském hotelu odmítli Izraelce kvůli válečným zločinům

Radim Červenka
25. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Juliasn Assange

Po pěti letech v britské káznici byl propuštěn Julian Assage po dohodě s obžalobou. Izraelští turisté nebyli vpuštěni do hotelu v Kjótu pro podezření z napojení na izraelskou armádu a její válečné zločiny. Čínská vláda se ohradila k záměrům Evropské unie uvalit cla na čínské elektromobily, jako to už udělaly USA. Americký student si vyslechl rozsudek doživotního trestu pro vraždě univerzitního profesora.

Assange uzavřel dohodu s obžalobou a byl propuštěn na svobodu

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange se ve středu přizná k porušení amerického zákona o špionáži a uzavře dohodu, která ukončí jeho věznění ve Velké Británii a umožní mu návrat domů do Austrálie, čímž skončí jeho 14 let trvající právní odysea.

Dvaapadesátiletý Assange souhlasil s přiznáním viny v jediném bodě obžaloby. Přiznal se k obvinění ze spiknutí za účelem získání a vyzrazení utajovaných dokumentů o národní obraně USA, jak vyplývá z dokumentů podaných k okresnímu soudu USA pro Severní Mariany. Už nyní opustil přísně střeženou věznicic ve Velké Británii a odcestoval na neznámé místo, uvedla agentura Reuters.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Izraelští turisté byli odmítnuti v japonském hotelu pro válečné zločiny

Hotel v japonském Kjótu údajně zrušil rezervaci izraelského turisty kvůli "válečným zločinům", což vyvolalo kritiku místních úředníků, kteří uvedli, že tím porušili předpisy. Podle izraelského velvyslanectví v Tokiu obdržel turista od zaměstnance hotelu Material v oblíbené destinaci zprávu na Whatsapp, že rezervace plánovaná na červen byla zrušena v reakci na konflikt v Gaze. Recepce také vyjádřila obavy z napojení na izraelskou armádu.

Není jasné, proč se zaměstnanec hotelu domníval, že má dotyčný vazby na izraelské ozbrojené složky. Cestující podal stížnost na izraelské velvyslanectví v Tokiu. Osoba si mohla udělat novou rezervaci v jiném hotelu v Kjótu a pokračovat ve své cestě podle plánu, napsala na svém webu CNN.

Otevřít v galerii (1)
Kjóto
KjótoZdroj: Pixabay

Čínská vláda vrací úder v boji o elektromobily s EU

Čínský premiér Li Čchiang využil svého vystoupení na Světovém ekonomickém fóru v Dalianu k tomu, aby se ohradil proti obviněním USA a EU, že čínské firmy využívají nespravedlivých dotací a chystají se zaplavit jejich trhy levnými ekologickými technologiemi.

Liovy komentáře přicházejí v době, kdy se Čína a Evropská unie připravují na technické rozhovory o plánovaném zavedení cel na elektrická vozidla (EV) vyrobená v Číně a dovážená do 27členného bloku. Spojené státy už v květnu představily výrazné zvýšení cel na řadu čínských dovozů, včetně baterií pro EV, uvedla agentura Reuters.

Student univerzity dostal doživotí za vraždu profesora

Bývalý absolvent Arizonské univerzity byl v pondělí odsouzen k doživotnímu vězení bez možnosti podmínečného propuštění za to, že několik měsíců po svém vyloučení z univerzity smrtelně postřelil profesora hydrologie. 

Porota okresu Pima County minulý měsíc shledala Murada Dervishe vinným z vraždy prvního stupně v souvislosti se smrtí Thomase Meixnera, který byl 5. října 2022 jedenáctkrát střelen poblíž své kanceláře. Dvaapadesátiletý Meixner vedl univerzitní katedru hydrologie a atmosférických věd. Osmačtyřicetiletý Dervish studoval magisterský program v oboru atmosférických věd. Za zločinem stály mj. špatné známky studenta, uvedla agentura AP.

Zdroje: reuters.com, apnews.com, cnn.com

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze