Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Justin Bieber odstranil tetování. Senát zrušil Trumpovo veto. Tomáš Souček zářil v Premier League

Šárka Peková
02. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Justin Bieber a Hailey Baldwin

První víkend v novém roce 2021 je před námi! Co je nového u nás i ve světě? Justin Bieber zakryl tetování pro svůj nový klip, Senát přehlasoval veto Donalda Trumpa a český reprezentant Tomáš Souček byl opět oslavován anglickými médii. 

Lidé v Praze pátrají po jedovatém hadovi, který uštkl osmiletou dívku

Otevřít v galerii (5)
Had v trávě
Had v trávěZdroj: Unsplash.com/@ joseph3088

Středočeští záchranáři zasahovali ve čtvrtek odpoledne v Jenštejně u Prahy, kde na zahradě u domu uštkl osmiletou dívku neznámý had, který ji podle dostupných informací kousl přes kotníkovou zimní obuv. Z rozboru krve kousnuté dívky bylo zjištěno, že se s největší pravděpodobností jedná o chřestýše. Herpertologové podle fotografie nohy zraněné dívky a velikosti skusu hada určili, že se s největší pravděpodobností jedná o dospělého jedince o délce 1,5 až 2,5 metru a o váze 6 až 8 kilogramů.

Případem se zabývá nyní policie. Po hadovi také pátrají lidé, kteří mají s chovem jedovatých hadů zkušenosti, dobrovolní hasiči i místní chovatelé. Ti obešli domy, aby si lidé zavřeli okna i dveře a na zahrady nepouštěli psy. Nikdo v okolí podle místních chovatelů takového hada oficiálně nechová a zatím není jasné, zda se někde v okolí opravdu nachází. Pátrání po hadovi by mělo v Jenštejnu pokračovat i během soboty.

Senát přehlasoval Trumpovo veto obranného rozpočtu

Otevřít v galerii (5)
Donald Trump
Donald TrumpZdroj: Profimedia.cz

Americký Kongres zrušil právo veta prezidenta Donalda Trumpa ohledně rozpočtu obrany, což se stalo poprvé za jeho čtyřleté funkční období. Republikány řízený Senát uspořádal mimořádné novoroční zasedání, aby diskutoval o tomto kroku, za který již hlasovala Sněmovna reprezentantů, která přehlasovala veto prezidenta Donalda Trumpa a schválila zákon o obranném rozpočtu ve výši 740 miliard dolarů (téměř 16 bilionů Kč).

Proč musel Kongres učinit tento krok? Zákony schválené Kongresem vyžadují podpis prezidenta. Ve výjimečných případech se prezident může rozhodnout vetovat, nebo odmítnout legislativu z důvodu politických neshod. Trump, který byl měl funkci opustit 20. ledna, již dříve vetoval osm návrhů zákona, které byly podpořeny republikány v Kongresu. Jeho dřívější veta byla ve všech případech odvolána.

Předsedkyně sněmovny reprezentantů a zároveň nejmocnější demokratka v Kongresu Nancy Pelosi uvedla, že veto Trumpa poškozuje americká vojska, ohrožuje bezpečnost Američanů a oslabuje vůli Kongresu.

Luxusní dům na pronájem 470m2-Průhonice
Luxusní dům na pronájem 470m2-Průhonice, Okolí Prahy

33 zemí oznámilo případy nové varianty koronaviru

Otevřít v galerii (5)
Muž testující se na covid
Muž testující se na covidZdroj: Unsplash.com/@mufidpwt

Nejméně 33 zemí ohlásilo případy nové varianty koronaviru, která se rozšířila ze Spojeného království. Jeden akademický výzkum prohlásil, že nová varianta může být až o 70% přenositelnější, i přesto, že je příliš brzy na to stanovit definitivní závěry.

Nový druh koronaviru se objevil ve Velké Británii již během září, ale identifikován byl až v polovině prosince. Některé země zároveň omezily cestování do Spojeného království.

Justin Bieber zakryl všechna tetování do nového klipu

Otevřít v galerii (5)
Justin Bieber a Hailey Baldwin
Justin Bieber a Hailey BaldwinZdroj: Profimedia.cz

Kanadský zpěvák Justin Bieber před několika hodinami sdílel na sociálních sítích proces zakrytí svých více než 60 tetování pro své nové hudební video Anyone.

„Žádné tetování pro #Anyonevideo“,

napsal Justin Bieber k videu, ve kterém mu dva vizážisté natírají trup, záda, paže a krk. 

Šestadvacetiletý hitmaker zveřejnil časovou prodlevu, při níž nejprve sedí na židli a poté se zvedne a ukáže své čisté tělo bez tetování. Po celou dobu má na sobě pouze bílé boxerky značky Calvin Klein, se kterou již delší dobu spolupracuje.

Tomáš Souček opět zářil v Premier League

Otevřít v galerii (5)
Tomáš Souček
Tomáš SoučekZdroj: Profimedia.cz

Český fotbalový reprezentant a hráč anglického klubu West Ham United FC Tomáš Souček znovu ohromil anglická média! V úvodním zápase 17. kola Premier League rozhodl v 86. minutě svým gólem o vítězství Kladivářů na půdě čtvrtého Evertonu, který inkasoval teprve druhý gól v pěti ligových zápasech. Oslavu svého již pátého gólu v sezóně věnoval záložník narozené dceři českého spoluhráče Vladimíra Coufala.

„Jak na startu roku, tak věřím, že po celý rok. Věnuji tento gól a tohle vítězství všem našim fanouškům a speciálně Cufovo dceři. Šťastný nový rok všem,“

napsal ke svému zápasovému příspěvku na sociálních sítích aktuálně nejlepší střelec West Hamu. Pětadvacetiletý hráč s osmadvacítkou na zádech se zároveň nachází na 15. místě tabulky nejlepších střelců Premier League.

To je od nás už vše. Přejeme vám poklidnou první sobotu nového roku a mějte na paměti slova irského spisovatele C. S. Lewise:

„Před námi jsou lepší věci než ty, které jsme nechali za námi.“

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze