Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Justin Bieber se postavil médiím. Apple proti sexuálnímu zneužívání. Covid-19 udeřil v USA

Lukáš Bilinec
06. srpna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Kanadský zpěvák Justin Bieber ve svém dokumentu Next Chapter

Krásné páteční ráno (nejen) ranním ptáčatům. I dnes pro vás máme mnoho zajímavostí z domova i ze světa. Kanadský zpěvák Justin Bieber není spokojený s tím, jak ho vykreslují média. Koronavirus napadá nezaočkované Američany. A věděli jste, že společnost Apple chce bojovat proti sexuálnímu zneužívání dětí? To a mnoho dalšího se dočtete v pátečním přehledu ranních zpráv!

Trumpovi se stále daří získávat peníze 

Otevřít v galerii (8)
Bývalý americký prezident Donald Trump
Bývalý americký prezident Donald TrumpZdroj: Profimedia

Bývalý americký prezident, který vloni na podzim prohrál v dramatickém klání se současným prezidentem Joe Bidenem, se těší z neutuchající podpory svých příznivců. Washington Post před pár dny uvedl, že Trumpova Save America PAC již v roce 2021 vydělala přes 75 milionů dolarů (více než 1,5 miliardy českých korun), především kvůli myšlence, že loňské volby byly zmanipulovány a Trump potřebuje hodně peněz, aby odhalil pravdu. Velká část této částky dosud nebyla použita a je tak klidně možné, že ji exprezidentův tým využije na prezidentskou kampaň k volbám v roce 2024. Nyní Trumpův tým představil další zajímavou věc - oficiální červeno-zlatou kartu příznivce pro ty nejvěrnější podporovatele. Zatím nebyly odhaleny veškeré informace, ale skrze zprávu se dá prokliknout na Trumpovu sbírku, takže je pravděpodobné, že tyto karty si bude moci člověk zakoupit za určitou částku.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Zdanění tichého vína by Česku přineslo miliardy

Otevřít v galerii (8)
Přípitek červeným vínem
Přípitek červeným vínemZdroj: Unsplash/ Kelsey Knight

Institut CEVRO doporučuje ve své nové studii zdanění tichého vína. Spotřební daně (které tvoří až 12 procent příjmů státního rozpočtu) z alkoholu v České republice podle autorů neplní cíle, které by měly. Hlavní z nich je omezování konzumace alkoholu, se kterou jdou ruku v ruce společenské náklady na veřejné zdravotnictví. Hlavní novinkou by mělo být zavedení spotřební daně na tzv. tiché víno. Jde o nešumivá červená, bílá a růžová vína, tedy nejběžnější a nejkonzumovanější kategorii vín. Na rozdíl od jiného alkoholu či tabáku je daňová sazba u těchto vín nulová. Návrh počítá s navýšením spotřební daně z 0 korun na úroveň šumivého vína, což je 2340 českých korun na hektolitr. Stát by tak podle CEVRO mohl vybrat více než 1,8 miliardy korun. 

USA mají nejvíce případů koronaviru za posledního půl roku 

Otevřít v galerii (8)
Žena v roušce
Žena v roušceZdroj: Freepik/ prostooleh

Zdá se, že koronavirus ještě neskládá své zbraně. Denní přírůstek nových onemocnění Covid-19 se ve Spojených státech přehoupl přes hranici 100 tisíc nakažených, což je nejvíce za posledních šest měsíců. Varianta delta tvrdě zasáhla Floridu a další státy s nízkou mírou zaočkovanosti. Data agentury Reuters ukázala, že za poslední měsíc vzrostl sedmidenní průměr nových hlášených případů už pětinásobně. Aktuálně je jeho hodnota v USA 95 tisíc osob. Sedm amerických států s nejnižší proočkovaností populace proti Covid-19, tvoří za poslední týden polovinu nových případů a hospitalizací v nemocnicích v zemi. Tlak na neočkované Američany ze strany vlády a úřadů sílí.

V rámci Prague Pride se uskutečnilo česko-tchajwanské fórum

Otevřít v galerii (8)
Duhová vlajka jako symbol podpory LGBTQ
Duhová vlajka jako symbol podpory LGBTQZdroj: Unsplash/ Cecilie Johnsen

Primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib a velvyslankyně pro zapojení žen Čínské republiky (Tchaj-wan), Lin Ching-yi, zahájili česko-tchajwanské online fórum o rovnosti mezi ženami a muži. Pražský primátor poukázal na to, že i přes loňské oslavy stého výročí zakotvení volebního práva žen v české ústavě je tu stále hned několik genderových nerovností. Rozdíly v odměňování žen jsou u nás nejvyšší z celé EU. Ve střední Evropě jsou navíc zaznamenávány proaktivní antiliberální tendence. Poslankyně Markéta Pekarová Adamová během debaty zdůraznila, že Česká republika trpí výrazně menšinovým zastoupením žen v politice. Třeba v Tchaj-wanu je jejich zastoupení naopak velmi vysoké, 40 procent. Toto fórum je prvním příkladem spolupráce mezi Českou republikou a Tchaj-wanem v oblasti genderových otázek. 

Justin Bieber si stěžuje, že média používají jeho nepovedené fotky

Otevřít v galerii (8)
Kanadský zpěvák Justin Bieber
Kanadský zpěvák Justin BieberZdroj: Profimedia

Kanadský zpěvák na svém Instagramu vyjádřil rozhořčení nad tím, jaký obrázek o něm podsouvají média svým čtenářům. Sedmadvacetileté popové hvězdě se nelíbí, že se velmi často využívají i k aktuálním zprávám jeho starší fotky, na kterých nevypadá zdravě. Už na konci minulého roku Bieber prosil média o to, aby přestaly používat některé jeho fotky, které se však stále často u článků objevují. 

"Jsem v šoku, média stále používají moje špatné fotky, aby to vypadalo, že nejsem v pořádku. Je to frustrující, protože mi trvalo hodně času, abych se uzdravil,"

svěřil se Bieber svým fanouškům. Zároveň dodal, že existuje mnoho aktuálních fotografií, na kterých mu to sluší, ale média podle jeho názoru z nějakého divného důvodu neustále recyklují ty, na kterých nevypadá fit. 

Apple vytáhl do boje proti sexuálnímu zneužívání děti

Otevřít v galerii (8)
Chytrý telefon Apple iPhone
Chytrý telefon Apple iPhoneZdroj: Pixabay/ lukgehr

Společnost Apple oznámila podrobnosti o systému pro vyhledávání materiálů sexuálního zneužívání dětí na zařízeních svých zákazníků. Před uložením obrázku na iCloud Photos bude technologie vyhledávat shody s již známými fotkami, které splňují parametry sexuálního obtěžování mladistvých. Odhaleny by měly být i upravené fotografie. Apple dále uvedl, že pokud je nalezena shoda, lidský recenzent fotografii posoudí a nahlásí uživatele donucovacím orgánům. Odborníci vyjadřují obavy, že by tuto technologii mohly použít autoritářské vlády ke špehování svých občanů. 

South Park bude mít další řady

Otevřít v galerii (8)
Animovaný seriál Městečko South Park
Animovaný seriál Městečko South ParkZdroj: comedy Central

Už 24 let baví seriálové diváky kontroverzní animovaný seriál Městečko South Park. A hned tak končit nebude! Fanoušky tohoto seriálu jistě potěší nová lukrativní smlouva na 900 milionů amerických dolarů (více než 19 miliard českých korun) s ViacomCBS INC. South Park je jedním z nejdéle fungujících televizních seriálů. Tvůrci Trey Parker a Matt Stone mají velké plány. Kromě minimálně šesti nových sezón (30. série bude v roce 2027) chystají i spoustu delšího obsahu. První film, který je součástí podepsané dohody, má být uveden ještě do konce roku. Už během pandemie duo vytvořilo dva hodinové speciály s názvy "The Pandemic Special" a "South ParQ Vaccination Special".

Klenotnictví, které připomíná bazén z minulého století

Otevřít v galerii (8)
Klenotnictví na ostrově Mykonos
Klenotnictví na ostrově Mykonos Zdroj: Gavriil Papadiotis pro Dezeen

Řecký Mykonos se může pochlubit další unikátní stavbou. Klenotnictví Gavello otevírá nový obchod, který má připomínat prostory plovárny ze 60. let dvacátého století. Kreativní agentura Saint of Athens se spojila se společností Dive Architects. Zadání bylo jasné, odlišit se od okolních maloobchodních prodejen. V klenotnictví dominují světle modré dlaždice, dále tu najdete skříňky, a také žebřík u bazénu. 

"Hledali jsme neortodoxní způsob, jak prezentovat barevné a opulentní návrhy Gavello, a tak jsme přišli se surrealistickým letním nápadem,"

řekl zakladatel Saint of Athens, Nikos Paleologos, pro server Dezeen. Zvenku přitom vypadá obchod tradičně, až uvnitř se přenesete na koupaliště. Součástí interiéru jsou i plážové míče, lavička, sada červených skříněk, či pruhované podložky. 

Více zajímavostí se do dnešního ranního přehledu zpráv nevešlo. Na úplný závěr ještě moudrá slova od českého herce Jana Wericha:

"Jestliže se člověk hádá s blbcem víc, jak půl minuty, hádají se už dva blbci."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze