Top hledané
Výsledky (0)
K jednání mezi Ukrajinou a Ruskem na půdě OSN nedojde.

Ranní ptáče: K setkání Lavrova a Zelenského na půdě OSN nedojde. V USA se opět distribuují testy na Covid-19 zdarma

Radim Červenka
21. září 2023
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Prezident Zelenskij v OSN.

Ukrajinský prezident opustil místo konání Valného shromáždění OSN ještě před tím, než dorazil ruský ministr zahraničí. V USA investovali do testování na Covid-19. Stávka scénáristů v Hollywoodu by mohla být ukončena, pokud se dohodnou se zástupci studií na dnešním setkání. Prezident Pavel si byl během zasedaní OSN zaběhat v Central Parku.

K setkání Zelenského a Lavrova na půdě OSN nedojde

Řada analytiků očekávala možné setkání mezi ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským a ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem během Valného shromáždění OSN v New Yorku, ale nyní je jasné, že k němu nedojde. Ukrajinský prezident opustil místo konání události, zatímco Lavrov ještě není na místě.

Ani prostor OSN neumožnil odložit animosity zástupců zemí ve válečném konfliktu a navázat jednání, která by mohla vést k zastavení konfliktu. Agentura AP si povšimla, že během projevu Zelenského se Ruský ambasador při OSN Vasil Nebenzia tvářil nezaujatě a sledoval svůj mobilní telefon. 

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

V USA se obnoví dodávky testů na Covid-19

Americké vládní úřady se rozhodly restartovat distribuci testů na přítomnost virové nákazy Covid-19. Od 25. září si budou moci domácnosti v USA objednat zdarma čtyři testy, které by měly být uzpůsobeny k detekci v současnosti kolujících variant nemoci.

Úřady také oznámily investici 600 miliónů dolarů (cca 1,2 miliardy korun) směrem k domácímu testování nemoci, s blížící se podzimní sezónou viróz, kladou Američané důraz na nebezpečí šíření nemoci, uvedla agentura Reuters

Otevřít v galerii (3)
Testování na covid 19
Testování na covid 19Zdroj: Profimedia

Scénáristé v Hollywoodu dál stávkují

Dnes se opět setkají zástupci organizace zastupující filmové scénáristy s představiteli filmových studií v Hollywoodu, aby vyjednávali ohledně navýšení odměn pro autory filmových scénářů. Znesvářené strany se k jednání sejdou po více než měsíční odmlce.

Podle informací agentury Reuters by se obě strany během plánovaného setkání mohly shodnout na kompromisní dohodě a ukončit stávku, která paralyzuje přípravy řady filmů a seriálů (zejména natáčených pro streamovací platformy, jako je Netflix nebo Disney+). Pokud by však zástupci scénáristů a filmových studií společnou řeč nenašli, stávky by se protáhla pravděpodobně až do konce roku.

Otevřít v galerii (3)
Stávka filmařů v Hollywoodu
Stávka filmařů v HollywooduZdroj: Profimedia

Prezident Petr Pavel si byl zaběhat v Central Parku během zasedání OSN

V rámci účasti na Valném shromáždění OSN, kde Petr Pavel vystoupil s projevem odsuzujícím ruskou válečnou agresi na Ukrajině, využil příznivého počasí a byl si zaběhat v populárním Central Parku, kdy ho doprovodilo několik novinářů.

V ranních hodinách v parku běhají tisíce místních, někteří se chtěli s prezidentem vyfotit, ale řada z nich účast jednoho z čelních představitelů diplomatických delegací během setkání OSN vůbec nezaznamenala. Prezidentskou přítomnost prozrazovalo jen nedaleko stojící policejní vozidlo, píše agentura ČTK.

Otevřít v galerii (3)
Prezident Pavel během projevu v OSN
Prezident Pavel během projevu v OSNZdroj: Profimedia

Zdroje: reuters.com, apnews.com, ČTK

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze