Top hledané
Výsledky (0)
Ranní ptáče dál doskáče.

Ranní ptáče: Kadyrov pošle do války nezletilé syny. Musk představil "mírový" plán, pobouřil tím Ukrajinu

Barbora Večeřová
04. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Ramzan Kadyrov

Dobré úterní ráno! Situace na Ukrajině je stále vyostřená. Nyní se do ní rozhodl čečenský vůdce Kadyrov poslat i své tři syny. Nejmladšímu z nich je dokonce pouhých 14 let. Elon Musk, jak jinak než na Twitteru, zase představil podobu "mírového" plánu. Ten ale pobouřil Ukrajinu i její podporovatele. Co americký podnikatel navrhnul? To zjistíte v dnešním Ranním ptáčeti! 

Kadyrov řekl, že do války na Ukrajině pošle i své tři syny

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov včera oznámil, že do válečného konfliktu na Ukrajině pošle i své tři syny. Ti jsou navíc nezletilí, nejstaršímu je 16 let, nejmladšímu 14. 

"Achmat, Eli a Adam jsou připraveni uplatnit své schopnosti v zóně speciální vojenské operace. Brzy se vydají do přední linie a budou rozmístěni na nejobtížnějších úsecích linie dotyku," 

dodal Kadyrov na adresu potomků.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Podle své oficiální stránky má Kadyrov 14 dětí, podle neoficiálních informací jich může být i víc. Kadyrov podporuje invazi na Ukrajinu, do boje poslal již 20 tisíc mužů. 

 

Musk navrhnul mírový plán, Ukrajinu pobouřil 

Podnikatel Elon Musk představil na sociální síti Twitter podobu mírového plánu, který by mohl ukončit válku na Ukrajině. Tvrdí, že by se Ukrajina měla vzdát území Krymu a smířit se s tím, že válku pravděpodobně nevyhraje. Jeho návrh ale spustil lavinu rozhořčených reakcí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj o tom dokonce uspořádal vlastní anketu, ve které se ptal, kterého Elona Muska mají lidé raději – toho, který podporuje Ukrajinu, nebo toho, který je příznivcem Ruska. Více než 85 procent respondentů hlasovalo pro Ukrajinu. 

Otevřít v galerii (2)
Elon Musk pod palbou kritiky
Elon Musk pod palbou kritikyZdroj: Profimedia

Plzeň se představí na Bayernu 

Fotbalisté Plzně se dnes ve skupině Ligy mistrů představí na stadionu německého Bayernu Mnichov. Momentálně třetí celek německé Bundesligy vyzve úřadujícího českého mistra již od 18:45. Německý tým nastoupí značně oslabený, potýká se totiž s nákazou koronaviru, v izolaci tak před duelem zůstává Joshua Kimmich a Thomas Müller.

Otevřít v galerii (2)
Joshua Kimmich nebude na soupisce, nakazil se koronavirem
Joshua Kimmich nebude na soupisce, nakazil se koronaviremZdroj: Profimedia

Domluvená koalice je přibližně ve dvou třetinách měst 

Týden po komunálních volbách je koaliční spolupráce minimálně předběžně domluvena ve zhruba dvou třetinách statutárních měst. Jednání výrazně pokročila například ve Zlíně, v Příbrami nebo ve Znojmě, naopak v Praze a Brně se situace příliš nemění. V hlavním městě domluvu blokuje pirátská podmínka, že nezasednou v radě s politiky, kteří jsou trestně stíháni. 

 

Vypsán tendr na šéfa České pošty

V pondělí vypsalo ministerstvo vnitra tendr na pozici nového ředitele České pošty. Vítěz tendru se stane generálním ředitelem od následujícího roku místo dosavadního šéfa Romana Knapa. Přihlášky do tendru je možné podávat do 15. listopadu. Mezi podmínky přihlášení patří například vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu, tři roky praxe ve vrcholovém managementu a ovládání anglického jazyka. 

 

Zdroje: ČTK, isport.cz, idnes.cz, novinky.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze