Top hledané
Výsledky (0)
Tyhle zprávy nám rozproudily krev v žilách!

Ranní ptáče: Kamala Harris aktivně podporuje obchod. Obvinění vévodkyně Meghan. Kniha o Wu-Tang Clan

Lukáš Bilinec
04. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Kamala Harris během videokonference v únoru 2021

Schyluje se k otevřenému konfliktu mezi Meghan Markle, princem Harrym a britskou královskou rodinou. Ve Spojených státech to naopak vypadá, že demokraté potáhnou za jeden provaz. A věděli jste, kdy bychom se mohli dočkat prvního vesmírného hotelu? 

Meghan Markle v otevřeném konfliktu s královskou rodinou

Otevřít v galerii (5)
Vévodkyně Meghan a princ Harry
Vévodkyně Meghan a princ HarryZdroj: Profimedia.cz

Meghan Markle a princ Harry v lednu 2020 opustili Velkou Británii, odtrhli se od královské rodiny a přestěhovali se do Spojených států amerických. I když to zpočátku vypadalo, že si budou vévodkyně Meghan a princ Harry v klidu žít v USA a ke sporům s britskou královskou rodinou nedojde, nyní se k nim schyluje. Meghan a Harry totiž poskytli rozhovor Oprah Winfrey, který bude odvysílán v neděli. V královské rodině panuje před jeho uvedením velká nervozita. V úterý pak vyšel v The Times článek o tom, že měla vévodkyně v roce 2018 šikanovat bývalé zaměstnance královské rodiny. Buckinghamský palác uvedl, že se začíná těmito stížnostmi vážně zabývat.

"Náš tým lidských zdrojů celou věc prošetří. Tehdejší zaměstnanci, včetně těch, kteří odešli, budou přizváni k účasti na vyšetřování. Potřebujeme zjistit, zda se z něčeho můžeme poučit. Královská domácnost má politiku důstojnosti v práci zavedenou již řadu let a nebude tolerovat šikanu nebo obtěžování na pracovišti."

Na rázná slova z okolí královny Alžběty II. zareagovali i mluvčí Sussexů, kteří za reakcí paláce vidí snahu o zdiskreditaci Meghan:

"Pojďme to nazvat tak, jak to je - kalkulovaná pokřivená kampaň, založená na zavádějících a škodlivých dezinformacích. Jsme zklamáni, když vidíme, že toto hanlivé vylíčení vévodkyně ze Sussexu dostalo důvěryhodnost médií. Vévodkyně je zarmoucena tímto posledním útokem na její osobu. Zejména jako někoho, kdo se stal terčem šikany. Je hluboce odhodlána podporovat ty, kteří zažili bolest a trauma. Bude se i nadále snažit jít příkladem pro to, co je správné a dobré."

Už za pár dní se dozvíme, co prominentní pár Meghan Markle a princ Harry v exkluzivním rozhovoru s Oprah Winfrey prozradí. Už v tuto chvíli je jasné, že pokud se to bude týkat britské královské rodiny, nemá Buckinghamský palác problém okamžitě zareagovat. 

Praha se spojila v boji proti COVID-19

Otevřít v galerii (5)
Demonstrace na pražském Václavském náměstí
Demonstrace na pražském Václavském náměstíZdroj: Unsplash.com/martinkrchnacek

Pražský primátor Zdeněk Hřib a předsedové všech zastupitelských klubů koalice i opozice (Jan Čižinský, Jiří Pospíšil, Radomír Nepil a Zdeněk Zajiček) v českém hlavním hodili politikaření za hlavu a společně poděkovali obyvatelům Prahy za jejich obětavost i statečnost v této nelehké době. Zároveň na občany apelují, aby byli i nadále obezřetní. Upozorňují totiž na to, že se právě nacházíme v bodě zlomu, kdy pražským nemocnicím dochází lůžková kapacita. Město aktivně pracuje na posílení záložních lůžkových kapacit a podpořilo státní hygienickou službu ve zlepšení kvality a kapacity trasování. Praha také stále navyšuje kapacitu očkovacích center v rámci přípravy na fázi masivního testování a snaží se o zvýšení dostupnosti kvalitních PCR testů. Všemi dostupnými prostředky hlavní město podporuje také on-line školní výuku a zasažené podniky a podnikatele. 

Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov
Prodej bytu, 3+kk, 288 m², Praha 5, Smíchov, Praha 5

Aktivní Kamala Harris objíždí obchody

Otevřít v galerii (5)
Viceprezidentka Spojených států amerických Kamala Harris
Viceprezidentka Spojených států amerických Kamala HarrisZdroj: Profimedia.cz

Šestapadesátiletá viceprezidentka USA rozhodně není zavřená jen v kanceláři, ale začíná být stále více vidět na veřejnosti. Nejvýše postavená žena v historii amerických volených úřadů se nejdříve objevila v jednom ze supermarketů v jižním Washingtonu, kde kontrolovala aktuální situaci, a následně navštívila Fiber Space v Alexandrii. Tento obchod prodává potřeby pro pletení a háčkování. Kamala Harris tu diskutovala o dopadu navrhovaného federálního stimulačního plánu na malé podniky. Zajímala se o reálné zkušenosti obchodnice z praxe. Harris je hodně vidět v době, kdy se Senát připravuje na hlasování o americkém záchranném plánu prezidenta Joe Bidena v celkové výši 1,9 bilionu amerických dolarů (více než 41 bilionů českých korun).

"Věnujeme velkou pozornost skutečnosti, že během pandemie nemoci COVID-19 přišlo o práci více než 2 a půl milionu žen,"

uvedla Kamala Harris během své návštěvy v obchodě FIber Space, vedeném ženou. Biden se jen pár hodin před její návštěvou domluvil s demokratickými senátory na další finanční podpoře pro americké občany.

Vychází 36 kusů limitované fotoknihy o kariéře Wu-Tang Clan

Otevřít v galerii (5)
Signifikantní pouzdro knihy Wu-Tang Clan: Legacy
Signifikantní pouzdro knihy Wu-Tang Clan: LegacyZdroj: A Kinake, Llc Project

Nejslavnější hip-hopová formace všech dob, jejichž nejúspěšnější deska Wu-Tang Forever oslaví příští rok 25 let od svého vydání, dokáže stále vzbudit velkou pozornost. Ve spolupráci s Art of Publishing totiž nyní vydává limitovanou edici fotoknihy, plné vzácných a nikdy nevydaných fotek legendární skupiny. Dílo ponese název Wu-Tang Clan: Legacy. Skalní fanoušci se mohou těšit na více než 300 barevných stránek, plných fotografií. Mezi jejich autory patří Danny Hastings, Kyle Christie, či Andy Cantillon. Mnoho fotek je pořízeno přímo členy rodiny jednotlivých členů či jejich přáteli. Každá stránka je označována jako "snímek historie Wu-Tang Clan v procesu výroby" a nabídne jedinečný pohled na kariéru jednoho z nejzásadnějších hudebních uskupení posledních několika desítek let. Kniha je vázaná v kůži a dorazí ve speciálně upravené váze, navržené sochařem Gethinem Jonesem. Je vyrobená z oceli a bronzu a podstava i logo budou mít masivní mosazný povrch. Po celém světě bude k dispozici pouze 36 kopií. Fanoušci, kteří mají o tuhle sběratelskou raritu zájem, se mohou registrovat na webu Art of Publishing a třeba se na ně usměje štěstí. 

První vesmírný hotel by mohl otevřít už za šest let

Otevřít v galerii (5)
První vesmírný hotel Voyager Station
První vesmírný hotel Voyager StationZdroj: Orbit Assembly Corporation Travel

Stavba prvního luxusního vesmírného hotelu by měla být zahájena už v roce 2025 a dokončena o dva roky později. I pandemie koronaviru posouvá bohaté lidi v zájmu o vesmír okolo naší planety. Vášniví cestovatelé se tak možná už brzy nebudou muset omezovat ve svých plánech pouze na pozemské cíle. Společnost Orbital Assembly Corporation oznámila plány na výstavbu hotelu na oběžné dráze Země. Ten by měl dostat název Voyager Station a první návštěvníky přivítat o hodně dříve, než jsme si ještě nedávno mysleli - už v roce 2027. Jednotlivé kapsle (hotelové pokoje) jsou připevněny k rotující mašině, připomínající ruské kolo. Na palubě kosmického hotelu si hosté budou moci užít spoustu různých vychytávek, včetně kina, lázní, tělocvičen, knihovny, tematických restaurací, či koncertního sálu. Salonky a bary, ze kterých pujde pozorovat naší planetu, by měly pojmout až 400 lidí. 

Více zpráv už se do čtvrtečního ranního ptáčete nevešlo. Dnes pro vás máme pro zamyšlení krátký citát anglického spisovatele Charlese Dickense:

"Užívejte si života. Mrtví budete dlouho."

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze